ID.nl logo
5 krankzinnige IT-commercials
© Reshift Digital
Huis

5 krankzinnige IT-commercials

IT-commercials hebben de neiging om erg saai te zijn. Wellicht als antireactie daarop, zijn er aardig wat die de onderkaak flink doen zakken. Dit is een selectie van vijf van de meest verknipte.

IT-reclame heeft soms een erg aparte insteek. Niet elk IT-product leent zich nu eenmaal makkelijk voor creatieve uitingen van reclamemakers. Het gevolg is dat sommige van deze reclames zo over de top gaan, dat het de lachspieren een goede training geeft. De volgende vijf klassiekers hebben een erg hoog vrijdagmiddaggehalte.

Canon geilt Japanners op

We trappen af met Canon. Japanners hebben de naam nogal eens

te hebben. Ook gebruiken ze sex op veel manieren om producten te verkopen. Een mooie combinatie van de bizarre Japanse humor met dit sexuele aspect is deze laserprinter reclame. De printer verandert in een wonderschone vrouw die printjes uit haar decolleté spuwt. Een product sexy maken is vrij zelden zo letterlijk genomen door reclamemakers.

[youtube]Zdf98-164B8[/youtube]

Atari spot met bobo's

Dat Amerikanen ook wel van een beetje over de top houden is algemeen bekend. Deze reclame voor het Atari 2600 spel Pole Position is daar een bewijs van. Meneer burgerlijke hotemetoot zit met zijn perfecte gezinnetje als zondagsrijder achter het stuur, als een stem tot hem spreekt. Dat het spel bedoeld is voor het hele gezin blijkt uit het feit dat de auto door de hand van god opgepakt wordt en leeg gekieperd, waarna alle inzittenden in een Formule 1 auto belanden. Let op, dit filmpje zal remsporen op je ziel achterlaten… Zogezegd; heerlijk slecht.

[youtube]ZuRNguzbu6I[/youtube]

IE8 tegen het kotsen

Dat smakeloosheid een deugd is waar Microsoft absoluut niet vies van is, wordt prachtig gedemonstreerd in het volgende pareltje. Natuurlijk was de privénavigatie optie een goede functie van Internet Explorer 8, maar om dat op deze manier duidelijk te maken vergt toch wel wat moed. De man in deze video blijkt even vunzig als eerlijk, wanneer hij aan zijn vrouw de laptop uitleent waarop hij klaarblijkelijk knoerthard pornografisch materiaal op aan het bekijken is. De man wordt vervolgens op zijn beurt getrakteerd op een lading goorheid waar zelfs de viezeriken op zijn scherm geen brood van zouden lusten. Niet één keer, maar meermalen wordt de man volledig ondergekotst. Slik je broodje dus even door en zet je biertje even neer voordat je op onderstaande grafische content klikt.

[youtube]xB9fhjnJcB0[/youtube]

Apple maakt foutste commercial ooit

Maar gelukkig kan het altijd erger. Het volgende filmpje is zo verschrikkelijk, dat zelfs de grootste Apple-gelovers en Jobs-extremisten zich zullen schamen. Toegegeven, een zwarte achtergrond met neon-kleurige streepjes was best hip in 1983, maar de muziek in combinatie met de drieëneenhalve minuut aan pure zelfverheerlijking was zelfs voor de jaren ’80 aanzienlijk lame. Jobs zelf zou waarschijnlijk uit pure wanhoop beweren dat het om een reclame ter bevordering van het eten van het fruit genaamd de appel zou gaan, ware hij geconfronteerd met deze overweldigende emo-crap. Ja, deze reclame is dusdanig afgrijselijk, dat hij waarschijnlijk nooit meer te overtreffen is. En ik durf te wedden dat bijna niemand het zal volhouden om daadwerkelijk de gehele drieëneenhalve minuut af te kijken. Sterkte!

[youtube]kdAPCVFzZjw[/youtube]

Trippen met Windows 3.1

De Japanner in dit filmpje is een Windows fanboy pur sang. In totaal scandeert de Microsoft-groupie Windows 21 keer in het filmpje. En hoe… In een soort spookkasteel met een filmstijl die doet denken aan een oude horrorfilm, maar dan met alle hysterie van de hele film in 30 seconden gepropt. De Japanner die om Windows roept is als een klein verwend kind. Al snel krijgt hij zijn hoofdgerecht, namelijk een stolp met daaronder Windows 3.1. Dan is hij eindelijk zoet en klikt hij als een gek door Windows heen als een heroïneverslaafde die te lang geen bruine suiker heeft gezien. Dit is zonder twijfel de meest trippende IT-reclame ooit.

[youtube]JkufLcIQgKo[/youtube]

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube