ID.nl logo
Windows 10 Fall Creators Update: slimme energiebesparing
© Reshift Digital
Huis

Windows 10 Fall Creators Update: slimme energiebesparing

Een nieuwe functie in de Windows 10 Fall Creators Update is de extra ingebouwde energiebesparing. Met een schuifbalk kun je snel de laptop op een stroombesparende stand zetten.

Meer lezen over de Windows 10 Fall Creators Update? In dit artikel vind je alle vernieuwingen op een rij.

Laptopgebruikers kennen het probleem maar al te goed: als je heel actief bent met allerlei programma's op je laptop, gaat dat ten koste van de accuduur. Na een paar uur heb je wellicht nog maar een paar procent over en moet je weer aan de lader. Nu zal dat probleem altijd blijven bestaan, maar Microsoft gaat het je wel makkelijker maken om stroom te besparen op je laptop.

Even schuiven

Als je nu in Windows 10 gaat tweaken met de energieinstellingen, zie je al gauw de bomen door het bos niet meer. Je hebt de keuze uit verschillende opties, zoals wanneer het scherm of de harde schijf moet worden uitgeschakeld, en via de geavanceerde opties kun je ook nog diverse timers voor andere onderdelen van de laptop instellen. Verwarrend en niet echt gebruikersvriendelijk. Daarnaast heb je voor het uitschakelen van de computer zelf ook nog de keuze tussen de slaapstand en de sluimerstand.

In de Fall Creators Update gaat Microsoft het je iets makkelijker maken: door op het batterijpictogram op de taakbalk te klikken, verschijnt nu een nieuw venster met daarin een schuifbalk (de zogeheten throttle) waarmee je de laptop direct op een zuiniger werkende stand kunt zetten.

©PXimport

Samen met fabrikanten

De Throttle, zoals deze functie nu nog wordt genoemd, is ontwikkeld in samenspraak met laptop- en tabletfabrikanten. Voor ieder mobiel apparaat krijgt dit schuifje een eigen functie, want qua energieverbruik, achtergrondservices en energiezuinige hardware zijn alle apparaten natuurlijk net even een tikje anders. Het komt er wel altijd op neer dat hoe verder je het schuifje naar links verplaatst (met je vinger of met de muis), des te energiezuiniger wordt het apparaat. Bepaalde services worden dan op een laag pitje gezet, en hardware in een energiezuinige of uitgeschakelde stand geplaatst.

Bovendien komt deze optie ook niet altijd voor iedereen beschikbaar, het hangt er maar net af of het door de fabrikant wordt geïmplementeerd. Voor desktop-computers zal deze optie sowieso niet aanwezig zijn.

▼ Volgende artikel
Confrontatie tussen Simon en aartsrivaal Tom (IGN) - Power-Up Podcast #4
Huis

Confrontatie tussen Simon en aartsrivaal Tom (IGN) - Power-Up Podcast #4

De collab waarvan je niet wist dat je ’m nodig had, maar die er nu toch echt is! Nick Nijland en Tom van Stam van IGN Benelux schuiven aan om Simon eindelijk eens op z’n plek te zetten. Samen met Martin gaat hij de strijd aan in een ultieme PUP vs. IGN-quiz, waarin de gamekennis flink op de proef wordt gesteld! Natuurlijk ontbreken de bekende PUP-zijsporen niet, maar zijn er ook genoeg games om over te lullen: Marathon, Resident Evil 2, Reanimal en Mario Tennis Fever komen allemaal voorbij! Dus wil je weten of Simon z’n zinloze haat een béétje terecht is? Check de aflevering snel, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:40 IGN op bezoek
06:45 Zijspoor één: Helmond represent
10:05 Terug naar IGN
13:20 Hoe werkt IGN precies?
25:00 Zijspoor twee: Yvonne Coldeweijer
26:25 Gamequiz
44:25 Simon z’n Tom-haat-origin
49:40 Marathon
56:05 Tom speelt Chrono Trigger
58:15 Resident Evil 2
01:01:45 Nick speelt Overwatch
01:04:30 Fallout
01:08:20 Simon speelt Mario Tennis Fever
01:15:00 Death Howl
01:17:55 Martin speelt Reanimal
01:24:45 Apex Legends
01:28:15 PlayStation State of Play-voorspel
01:29:25 Simons magazine-dilemma
01:38:40 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Ontslagronde bij studio achter pas uitgekomen Highguard
© Wildlight Entertainment
Huis

Ontslagronde bij studio achter pas uitgekomen Highguard

Er vallen ontslagen bij Wildlight Entertainment, dat eind januari nog hun multiplayergame Highguard uitbracht.

Wildlight bevestigde eerdere geruchten over een ontslagronde op social media. "Vandaag hebben we de moeilijke beslissing gemaakt om afscheid te nemen van een aantal teamleden, terwijl we een kerngroep van ontwikkelaars aanhouden om de game te blijven ondersteunen en innoveren."

Het bericht vervolgt: "We zijn trots op het team, talent en het product dat we samen hebben gecreëerd. We zijn ook enorm dankbaar voor de spelers die een poging waagden om de game te spelen, en allen die onderdeel van onze gemeenschap blijven."

View post on X

Grootschalige ontslagronde

Hoewel Wildlight niet praat over de precieze hoeveelheid ontslagen, lijkt de vermelding van een "kernteam" dat overblijft te suggereren dat het om een aanzienlijke hoeveelheid mensen gaat.

Dat komt overeen met een LinkedIn-bericht van Alex Graner, een ontwikkelaar van die game die eerder ook aan Battlefield 6 werkte. Hij laat weten dat "het grootste gedeelte van het team" ontslagen is, waaronder hij zelf.

Over Highguard

Highguard is de debuutgame van Wildlight Entertainment. De game viel op voorhand vooral op omdat er een trailer van werd getoond aan het einde van The Game Awards eind vorig jaar. Die positie is meestal gereserveerd voor grote aankondigingen en aankomende games, en sommige kijkers vonden Highguard daar niet onder behoren.

Sinds eind vorige maand is Highguard speelbaar via Steam. De game ontving veel negatieve gebruikersrecensies, al heeft dat Wildlight niet tegengehouden om updates uit te blijven brengen. Rond release bereikte het spel een indrukwekkende gelijktijdige spelerspiek van bijna 100.000 mensen op Steam, maar inmiddels hangen de gelijktijdige spelersaantallen onder de 10.000. Het is dan ook aannemelijk dat dit deels de keuze om een grootschalige ontslagronde door te voeren heeft beïnvloed.

Lees hier meer informatie over Highguard.