ID.nl logo
Huis

Bedrijven willen geen Windows 8, werknemers wel

Organisaties laten Windows 8 voor wat het is en migreren vanaf Windows XP nog altijd vrolijk naar Windows 7. Werknemers prefereren echter, enigszins verrassend, Windows 8 boven Windows 7 op hun werk-pc.

Het respectabele onderzoeksbureau Forrester heeft onderzocht hoe bedrijven en verschillende groepen werknemers tegenover de implementatie van verschillende Windows-versies staan. Het onderzoek werd verricht in de Verenigde Staten en Europa.

Van XP naar 7

Het analistenbureau concludeert dat bedrijven geen vertrouwen hebben in Windows 8 en dat ze vooral hard aan de slag zijn om naar Windows 7 te migreren. Veel bedrijven gebruiken nog altijd Windows XP, maar dat besturingssysteem wordt vanaf 8 april 2014 niet meer ondersteund door Microsoft. Opvallend is dat de werknemers zelf liever naar Windows 8 verhuizen. Als de cultuur van het meebrengen van eigen apparaten naar het werk standhoudt, zullen er ook meer Windows-tablets en Windows Phones naar het werk meegenomen worden. Aangezien Windows 8 op de werk-pc fijner samenwerkt met die apparaten, kan het blijven steken bij Windows 7 nog wel eens voor de nodige irritatie en problemen zorgen.

Cijfers

Momenteel staat Windows 7 op 48 procent van de pc’s binnen organisaties. Van de bedrijven geeft 76 procent aan dat ze van plan zijn nieuwe pc’s met Windows 7 uit te rusten en niet met Windows 8. De interesse in Windows 8 is bij de bedrijven in de Verenigde Staten en Europa nog niet eens de helft van het niveau van de interesse voor Windows 7 toen het uitkwam.

Werknemers zelf hebben echter over het algemeen liever Windows 8 op de werk-pc, iets dat Forrester niet zag aankomen. Er deden 10.000 werknemers mee aan het onderzoek van Forrester, waarvan 38 procent liever Windows 8 heeft. Van de geïnterviewde medewerkersheeft 35 procent een voorkeur voor Windows 7. Bovendien is het gat tussen de populariteit van iOS of Windows 8 op een tablet kleiner dat je misschien zou verwachten. Eén op de vijf werknemers prefereert Windows 8 op een tablet, waar 26 procent liever iOS lust.

▼ Volgende artikel
Bloomberg: PlayStation 6 komt mogelijk pas in 2028 of 2029 uit
© Sony
Huis

Bloomberg: PlayStation 6 komt mogelijk pas in 2028 of 2029 uit

In navolging van eerdere berichtgeving heeft ook toonaangevende nieuwswebsite Bloomberg geopperd dat Sony overweegt om de PlayStation 6 intern uit te stellen.

In het artikel wordt gemeld dat Sony zou overwegen om de PlayStation 6 pas in 2028 of 2029 uit te brengen. Dit terwijl Sony zelf in eerste intentie zou hebben gemikt op 2027. "Sony Group Corp overweegt nu om de release van zijn volgende PlayStation-console uit te stellen naar 2028 of zelfs 2029."

Vorige maand claimde MST Financial-analist David Gibson ook al dat Sony de PlayStation 5-levenscyclus wil verlengen en de console pas ergens na 2028 uit te willen brengen. Sony zelf heeft echter nog niet op de geruchten gereageerd - het bedrijf heeft de PlayStation 6 nog niet eens officieel aangekondigd, laat staan een publiekelijke releasedatum genoemd.

View post on Instagram
 

Reden voor vertraging

Zoals gemeld zou de voornaamste reden voor een eventuele vertraging alsmaar stijgende prijzen voor en tekorten van geheugen zijn. Prijzen van RAM (Random Access Memory) stijgen alsmaar doordat er massaal RAM nodig is om het alsmaar populairder wordende AI werkende te houden. RAM is echter nodig in spelcomputers.

De theorie is dat bedrijven zoals Sony hun plannen voor nieuwe consoles uitstellen, omdat de prijzen voor RAM zo hoog liggen. Dat zou immers betekenen dat men ook hogere prijzen voor nieuwe consoles moet vragen, en dat zou eventueel een negatief effect op het succes van deze consoles kunnen hebben. Ook zouden tekorten aan RAM roet in het eten kunnen gooien.

Vooralsnog is echter nog niets bevestigd. Volgens eerdere geruchten wil Sony niet alleen de PlayStation 6 uitbrengen, maar ook een handheldversie om PS6- en PS5-games op te spelen. Zoals gezegd is de PS6 nog niet officieel aangekondigd, dus bevestigd is dit nog niet.

Onlangs schreven we een column over waarom het helemaal geen ramp hoeft te zijn dat de PlayStation 6 nog een aantal jaar op zich laat wachten.

Effecten op andere consoles

Overigens kan de situatie rondom RAM ook effect hebben op consoles van andere bedrijven. De prijzen van bestaande consoles gaan zo nu en dan ook omhoog - in plaats van dat ze omlaag gaan, zoals traditioneel gezien gebeurt - en volgens het Bloomberg-artikel overweegt Nintendo de prijs van de Switch 2 ook omhoog te gooien. Nintendo liet onlangs bij het bekendmaken van diens kwartaalcijfers al weten de RAM-situatie nauwlettend in de gaten te houden.

▼ Volgende artikel
Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan
Huis

Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan

De Poolse ontwikkelaar heeft Layers of Fear 3 aangekondigd, een nieuw deel in diens horrorgamefranchise.

Bloober Team hintte al een tijdje naar een nieuwe aankondiging - er was geruime tijd een timer te zien die afliep naar Valentijnsdag afgelopen weekend. Die timer bleek dus voor Layers of Fear 3 te zijn.

Er is nog geen gameplay van het spel getoond, maar er werd wel een live-action teaserfilmpje online geplaatst waarin een man het gericht 'The Sick Rose' van William Blake voorleest. Meer info over de game werd niet gegeven.

Watch on YouTube

In de eerste Layers of Fear-game uit 2016 besturen spelers een schilder die in een Victoriaans landhuis probeert zijn meesterwerk af te maken, terwijl het landhuis geheimen over zijn verleden onthult. Er kwam een vervolg uit, alsmede een remake uit 2023 die simpelweg 'Layers of Fear' heet en de verhalen van de eerste twee games combineert en nieuw materiaal toevoegt.

Bloober Team heeft de laatste jaren flink aan de weg getimmerd als leverancier van horrorspellen. Naast de Layers of Fear-games heeft het bedrijf ook de remake van Silent Hill 2 gemaakt, alsmede Cronos: The New Dawn, Blair Witch en The Medium. Het bedrijf werkt samen met Konami ook aan een remake van de eerste Silent Hill.