ID.nl logo
Tweederde gebruikers krijgt te maken met supportscam
© Reshift Digital
Huis

Tweederde gebruikers krijgt te maken met supportscam

Misschien hebt u gehoord van de Microsoft supportscam waarbij de helpdesk van Microsoft belt om een probleem met de pc op te lossen. Uiteraard is dat een leugen en proberen oplichters u geld afhandig te maken. Volgens Microsoft heeft 68 procent van de Windows-gebruikers in het afgelopen jaar met deze of een andere supportscam te maken gehad.

Bij de klassieke supportscam belt iemand op namens een bedrijf, vaak Microsoft, en meldt dat er een probleem is met de pc of Windows. Dit kan een virus, malware of een ander probleem zijn. Om uw probleem op te lossen dient u ‘supportsoftware’ te downloaden zodat de helpdesk kan meekijken. Soms is deze software zelf de scam en moet u hiervoor betalen. In nog ergere gevallen wordt uw computer overgenomen of bespioneerd en wordt geprobeerd u via internetbankieren geld afhandig te maken. Een sterk verhaal? Volgens Microsoft is het nog altijd een groot probleem.

Pop-ups en spammails

Andere supportscams gebruiken pop-ups die lijken op beveiligingswaarschuwingen van Windows zelf, speciale websites en de ouderwetse spammail. Het doel van de oplichter is altijd angst kweken en de gebruiker over te halen het probleem op te lossen. Eén op de vijf ondervraagden is na de aanraking met een scam daadwerkelijk overgegaan tot een interactie als het downloaden van software of het verstrekken van creditcardgegevens. Denk overigens niet dat alleen oudere computergebruikers hierin trappen, volgens het onderzoek (pdf) was vijftig procent van de slachtoffers een zogenoemde millennial tussen de 18 en 34 jaar.

Blijf alert

Ook van onze lezers horen we soms geluiden dat ze ongevraagd zijn opgebeld door Microsoft of een andere softwareleverancier. Ook de Nederlandse politie waarschuwt hiervoor. Wordt u ongevraagd gebeld, wees dan direct op de hoede. Want hoe weet een supportafdeling dat u problemen hebt en hoe komen ze dan aan uw nummer? U kunt oplichters doorgaans ook herkennen aan een lastig te verstaan Engels accent. Vertrouwt u het niet, verbreek dan direct de verbinding en installeer nooit software om een probleem op te lossen. Ziet u een pop-up? Sluit dan alle browsers en kijk of de pop-up verdwijnt. 

▼ Volgende artikel
Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april
Huis

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen komt op 16 april uit voor Nintendo Switch.

Dat heeft Nintendo vanmiddag aangekondigd in een speciale Direct-uitzending die om de game draait. Ondanks dat de game voor de eerste Switch verschijnt, zal hij via backwards compatibility ook speelbaar zijn op Nintendo Switch 2.

In de Tomodachi Life-games van Nintendo kunnen spelers zelf Mii-personages creëren en bijvoorbeeld baseren op het uiterlijk van henzelf, vrienden en familie of beroemdheden. Deze Mii's leiden vervolgens hun eigen leven op een eiland, wat allerlei gekke en hilarische situaties oplevert. Spelers kunnen zelf ook invloed uitoefenen op deze verschillende situaties.

Watch on YouTube

Over Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen

In de Direct-uitzending werd meer informatie gegeven over het aankomende Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen. Zo is duidelijk dat spelers hun Mii-personages unieke persoonlijkheden, gewoontes en woningen kunnen geven. Spelers kunnen tijdens de game zien waar de personages aan denken, en ze helpen bij problemen. De tijd in de game verstrijkt daarbij net zo snel als in de echte wereld, wat het de moeite waard maakt om het spel op verschillende momenten op te starten.

Het is daarbij mogelijk om de verschillende Mii-personages kennis met elkaar te laten maken, om te zien wat er vervolgens gebeurd. Personages kunnen bijvoorbeeld praten over hun favoriete eten en filmgenres. Het is daarnaast mogelijk om acht Mii-personages bij elkaar in een huis te laten wonen, wat weer unieke reacties van de personages veroorzaakt.

Op het eiland waar de game zich afspeelt kunnen spelers de personages winkels te laten bezoeken. Bijvoorbeeld een supermarkt waar allerlei etenswaren worden verkocht, of de mogelijkheid om kleding en kostuums te kopen. In een speciale marktkraam worden redelijk geprijsde artikelen meerdere malen per dag ververst.

Ook is er een ontwerpatelier, waar spelers verschillende voorwerpen kunnen maken, waaronder kledingstukken, versiering voor huizen en zelfs huisdieren. Het eiland kan sowieso naar eigen smaak worden ingedeeld, met bankjes, bomen, planten en meer.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2
Huis

Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2

Wat is dit nou? Een PUPcast die voor 80% uit videogames bestaat? De wonderen zijn de wereld nog niet uit! Simon mag eindelijk los over zijn hands-on sessie met misschien wel dé GOTY van dit jaar: Resident Evil Requiem. Martin is ondertussen in Highguard gedoken om te checken of de negatieve recensies terecht zijn, en natuurlijk zijn de jongens ook samen op de vuist gegaan in 2XKO. En oh ja — ook kleinere onderwerpen zoals GTA 6 en zelfs de PlayStation 6 passeren nog even de revue… Dus check snel de aflevering voordat het weer over boomerprogramma’s en palmgras gaat, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Waar is Simon expert in?
03:15 Iets aan de muur?
07:10 Yo-Post-oproep
11:15 Resident Evil Requiem-preview
29:05 Aansmeer Simon (brief 1)
34:05 Highguard-impressies
46:55 Origineel PUP-zijspoor
49:45 Goeie Johans (brief 2)
52:20 Darten voor beginners
57:20 Toch een andere magazinenaam?
01:00:10 2XKO-impressies
01:07:55 Martin “WWE” Verschoor
01:11:50 GTA 6 alleen digitaal?
01:15:20 PlayStation 6-vertraging?
01:19:35 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!