ID.nl logo
Kobo Forma - Comfortabel lezen met één hand
© Reshift Digital
Huis

Kobo Forma - Comfortabel lezen met één hand

Stapels boeken meenemen hoeft tegenwoordig niet meer. Een e-reader zorgt ervoor dat je duizenden boeken kunt meenemen zonder heel je koffer vol te stoppen. De Kobo Forma is Kobo’s nieuwe topmodel dat opvalt door een extra groot scherm én fysieke bladerknoppen.

Met de Forma voegt Kobo een nieuw en bijzonder topmodel toe aan zijn reeks van e-readers. Met 279 euro een fors geprijsd topmodel, maar daar krijgt je wel een hoop voor terug. Zo heeft de Forma een lekker groot acht inch-scherm met een resolutie van 1440 x 1920 pixels. Het meest opvallende is echter het nieuwe ontwerp met bladerknoppen in de brede zijrand. Voor dit ontwerp heeft Kobo leentjebuur gespeeld bij grote concurrent Amazon, want je hoeft niet veel fantasie te hebben om Amazons topmodel Oasis in de Forma te herkennen.

De waterdichte behuizing is afgewerkt met een rubberachtig materiaal voor een goede grip, maar is helaas wel krasgevoelig. Niet heel fraai voor deze hoge prijs. Opladen gaan via mico-usb, helaas niet via usb-c. Kobo biedt wel een handige kabel waarbij de oriëntatie van de stekkers niet uitmaakt. Net als de andere Kobo’s is de Aura voorzien van een aanraakscherm waarmee ook gebladerd kan worden en waarmee je de rest van de interface bediend. Boeken kunnen via de ingebouwde boekwinkel aangeschaft worden, maar je kunt ze ook zelf via de pc toevoegen.

©PXimport

Fijn lezen

De knoppen zijn verwerkt in een brede rand waardoor je de kobo kunt vastpakken zonder dat je duim het scherm raakt. Met je duim kun je vervolgens de bladerknoppen bedienen. Met een gewicht van 197 gram is de Forma licht genoeg om met één hand vast te houden. De bladerknoppen zijn in iedere oriëntatie bruikbaar omdat het beeld automatisch roteert. Je kunt er dus ook voor kiezen om de Forma horizontaal te gebruiken met de knoppen naar beneden voor een extra breed scherm. Het lezen zelf is met zijn scherpe scherm en ComfortLight PRO-verlichting erg prettig. De achtergrondverlichting heeft een instelbare kleurtemperatuur die er voor dat je blauw licht ’s avonds kunt vermijden. Je kunt het lettertype, lettergrootte en regelafstand en marges zelf aanpassen.

Conclusie

De Kobo Forma is een uitstekende e-reader met een lekker groot scherm, bladerknoppen en fijne schermverlichting. Het apparaat weegt weinig en ligt lekker in de hand. De meest fraaie e-reader van dit moment is logischerwijs niet goedkoop en de rubberachtige afwerking is niet heel fraai.

Ons oordeel

8Score

Kobo Forma

Prijs € 279,-
Schermgrootte 8 inch (1440 x 1920 pixels)
Gewicht 197 gram
Afmetingen 16 x 17,9 x 0,9 cm
Opslagruimte 8 GB
Draadloos 802.11b/g/n
Aansluitingen Micro-usb
Websitewww.kobo.com

  • Pluspunten

  • Fysieke bladerknoppen

  • Fijne schermverlichting

  • Groot scherm

  • Minpunten

  • Prijs

  • Krasgevoelige behuizing

▼ Volgende artikel
Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen
Huis

Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen

Mike Flanagan, die eerder onder andere de Stephen King-verhalen Doctor Sleep en The Life of Chuck verfilmde, gaat zich weer bezighouden met een film gebaseerd op een boek van de horrorschrijver. Ditmaal gaat het om The Mist.

Dat is opvallend, omdat The Mist in 2007 ook al verfilmd werd. Toen was het Frank Darabont die de film regisseerde, nadat hij eerder al naam maakte met Stephen King-verfilmingen The Shawshank Redemption en The Green Mile. De in 2007 uitgekomen verfilming van The Mist viel al goed in de smaak, dus sommige fans vragen zich dan ook af of het verhaal nog een verfilming nodig heeft.

Hoe dan ook is Flanagan tegenwoordig een expert op het gebied van Stephen King-films. Zoals gezegd heeft hij al bewerkingen van verhalen als The Life of Chuck, Doctor Sleep en Gerald's Game geleverd, en werkt hij ook aan een miniserie gebaseerd op Carrie. Daarnaast gaat hij de zevendelige Stephen King-epos The Dark Tower omtoveren tot een serie, al is niet bekend wanneer dat gaat gebeuren.

Over The Mist

Het in 1980 verschenen boek The Mist draait om een mysterieuze mist die een dorpje in zijn ban houdt. De mist maakt mensen niet alleen dood, er zitten ook allerlei monsters in die mist uit een andere dimensie. Overigens kwam tien jaar geleden ook een serie gebaseerd op The Mist uit, maar zonder veel succes. De eerdere verfilming uit 2007 wordt wel gezien als een succesverhaal - in ieder geval op kwalitatief gebied.

Mike Flanagan

Flanagan is overigens niet alleen bekend voor zijn verfilmingen van Stephen King-boeken. Hij heeft ook veel succes met zijn horrorseries op Netflix, waaronder The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Midnight Mass en The Fall of the House of Usher.

▼ Volgende artikel
Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht
Huis

Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht

De extraction shooter Arc Raiders is een groot succes: de game is sinds release 30 oktober vorig jaar meer dan 14 miljoen keer verkocht.

Dat heeft uitgever Nexon deze week aangekondigd bij het bekendmaken van de kwartaalcijfers van het bedrijf. In januari was er daarbij een piek van 960.000 gelijktijdige spelers over alle platforms waarneembaar, en sindsdien zijn er zo'n zes miljoen wekelijkse actieve spelers. Arc Raiders heeft wat Nexon betreft dan ook alle verwachtingen overtroffen.

Arc Raiders kwam zoals gezegd afgelopen oktober uit en is ontwikkeld door het in Stockholm gevestigde bedrijf Embark Studios, dat bestaat uit voormalige Battlefield-ontwikkelaars, waronder de voormalige ceo van DICE, Patrick Söderlund. Hiervoor bracht Embark al de shooter The Finals uit.

Over Arc Raiders

Toen Arc Raiders uitkwam, bleek het spel al snel een hit op Steam en consoles. Dit terwijl de markt voor multiplayershooters zeer competitief is, met franchises als Call of Duty en Battlefield waarvan afgelopen najaar ook nieuwe delen zijn uitgekomen.

De game houdt een derdepersoonsaanzicht aan en betreft een extraction shooter. Spelers gaan in Arc Raiders richting de oppervlakte van de aarde, waar buitenaardse robots genaamd Arcs voor chaos zorgen. Spelers proberen hier waardevolle materialen, wapens en medicijnen te vinden - alleen of in teamverband. Andere spelers lopen echter ook rond op het oppervlak en kunnen je team helpen of juist tegenzitten. Het doel is heelhuids weer ondergronds te geraken met de verzamelde spullen.