ID.nl logo
Drie rebelse alternatieven voor Grooveshark
© Reshift Digital
Huis

Drie rebelse alternatieven voor Grooveshark

De makers van Grooveshark hebben de stekker uit de muziekstreamingdienst getrokken. Grooveshark is dood, want de dienst was een beetje rebels. Gebruikers konden er muziek mee uploaden, die anderen dan weer gratis konden luisteren.

Niet erg aardig tegenover de artiesten en de platenmaatschappijen, maar er daardoor ook niet afhankelijk van. Welke tegendraadse alternatieven blijven er over, nu Grooveshark er niet meer is? Deze drie diensten kende je wellicht nog niet.

SHOUTcast

SHOUTcast biedt meer dan 60.000 streaming radiostations, die gebruikers zelf kunnen opzetten en onderhouden. Ze zenden daarmee hun lokale mp3-collectie uit, bijvoorbeeld via een plugin voor Winamp. Van de tracks die voorbij komen, weet je nooit helemaal zeker weet of de radiohost ooit voor die muziek betaald heeft. In datzelfde grijze gebied bevond Grooveshark zich ook.

Omdat iedereen een radiostation op kan zetten, krijg je geen reclame te horen. De stations zijn onderverdeeld in genre, het aantal luisteraars en de bitrate. Luisteren kan regelrecht via de site. Je kan een link naar de streams ook downloaden als een .pls, .xspf of .m3u-bestand. De radiostations zijn zo te integreren met je favoriete mediaplayer.

Luister hier zelf naar SHOUTcasts.

©CIDimport

Last.fm

Last.fm werkt het beste als je er een (gratis) account hebt, maar dat hoeft niet per se. De nieuwe Last.fm Player gaat op een wat ongebruikelijke manier te werk: het speelt YouTube-video's af. Soms zijn dat officiële videoclips van de bands zelf, maar veel vaker zijn het liedjes die YouTube-gebruikers zelf hebben geüpload. Bijvoorbeeld nadat ze deze hebben geript vanaf de cd.

De Player laat je zoeken op artiest of op genre. Als je een Last.fm account hebt, kun je muziek aanbevolen krijgen op basis van de muziek die je graag luistert. Of die van vrienden. Wanneer er een nummer voorbij komt dat je niet zo goed trekt, skip je gemakkelijk naar de volgende in de willekeurig samengestelde playlist.

Luister hier met de Last.fm Player.

©CIDimport

SoundCloud

Ook SoundCloud komt het beste tot zijn recht wanneer je er een gratis account hebt. Hier vind je over het algemeen geen top 40-muziek. Artiesten en bandjes die nog moeten doorbreken zetten er juist hun muziek op. Dat is dus leuk wanneer je op zoek bent naar iets alternatiefs. Om je dat wat makkelijker te maken, kun je zoeken op genre.

Wanneer je een liedje tegenkomt dat je bevalt, kun je hem toevoegen aan je afspeellijst. Je kan de artiest in kwestie ook volgen, zodat je up-to-date blijft wanneer er nieuwe muziek beschikbaar komt. Tevens is het aardig dat je reacties kan achterlaten, om de muzikanten van feedback te voorzien. SoundCloud werkt als webversie, en is ook als app te downloaden voor Android en iOS.

Luister hier naar muziek op SoundCloud.

Waarom stopte Grooveshark precies, terwijl diensten als Spotify wel mogen bestaan? Dat lees je hier.

©CIDimport

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube