ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Door wie worden de Media Markt PEAQ-laptops gemaakt?

Ben je op zoek naar een laptop, dan kun je in een Media Markt ongetwijfeld slagen. Naast de bekende merken kom je bij Media Markt in de vorm van PEAQ ook een eigen huismerk tegen. Wie zit er eigenlijk achter PEAQ?

Lees ook:Vodafone Smart Platinum 7 ontmaskerd als Alcatel Idol 4S

Op de website van PEAQ wordt gemeld dat PEAQ-producten verkrijgbaar zijn via Media Markt en Redcoon. Redcoon is onderdeel van Media-Saturn-Holding, het moederbedrijf van Media Markt. In Nederland is Redcoon overigens niet meer actief. Het maakt in ieder geval nog maar eens duidelijk dat PEAQ echt een huismerk van Media-Saturn-Holding is. 

Verder vinden we op de website de bedrijfsnaam Imtron. Dat blijkt een dochterbedrijf te zijn van Media-Saturn-Holding dat de centrale inkoop en levering van de eigen merken regelt. Het is duidelijk: PEAQ is een merk van de Media-Saturn-Holding. 

De handleiding van de PEAQ C1015 biedt meer aanknopingspunten. In die handleiding komen we het bedrijf Allgemeine Multimedia Service GmbH tegen als fabrikant van de laptop. Dat bedrijf blijkt een dochterbedrijf van Medion in Duitsland te zijn. In de garantievoorwaarden komen we ditzelfde bedrijf nogmaals tegen, ditmaal voorzien van een Nederlands adres. Op dat adres blijkt Medion B.V. gevestigd te zijn, de Nederlandse tak van het Duitse Medion. 

Medion, PEAQ-fabrikant

Daarnaast bevat de bestandsnaam van de handleiding naast het door PEAQ gebruikte typenummer, ook het typenummer E6515. Dit nummer lijkt op de typenummers die Medion gebruikt voor de Akoya-laptopreeks. Ter controle hebben we een handleiding van een Medion Akoya E6415 gedownload. De indeling en opmaak van deze handleiding lijkt als twee druppels water op de handleiding van PEAQ. Een opvallend detail is dat de auteur van beide handleidingen Koops heet.

Het lijkt ons duidelijk: Media Markt werkt samen met Medion voor de PEAQ-laptops. De behuizing is niet helemaal hetzelfde als die van een Medion-laptop die momenteel te koop is, maar lijkt er wel heel erg veel op. PEAQ is natuurlijk wel echt een merk van Media Markt. Onder hetzelfde merk kun je ook televisies en audioapparatuur kopen. Die worden uiteraard niet door Medion of Lenovo vervaardigd.

Vermoedelijk wil Media Markt met PEAQ beter aansluiten bij de behoeften van hun klanten en hebben ze meer controle over de prijzen.

▼ Volgende artikel
AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen
© AGON by AOC
Huis

AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen

AGON by AOC breidt zijn G4-serie uit met twee snelle instapmonitors voor competitieve games: de AOC GAMING 24G4ZR (23,8 inch) en 27G4ZR (27 inch). Beide modellen combineren een Fast IPS-paneel met een verversingssnelheid tot 260 Hz (240 Hz standaard) en een lage bewegingsonscherpte.

De nieuwe G4ZR-modellen richten zich op gamers die vooral snelheid zoeken, maar tegelijkertijd op hun budget willen (of moeten) letten. AOC zet de monitors standaard op 240 Hz en laat je optioneel naar 260 Hz overklokken via het OSD-menu of de G-Menu-software. De responstijden worden opgegeven als 1 ms GtG en 0,3 ms MPRT, waarbij die laatste waarde vooral iets zegt over bewegingsscherpte met backlight-strobing ingeschakeld.

Voor vloeiend beeld ondersteunen de 24G4ZR en 27G4ZR Adaptive-Sync en zijn ze volgens AOC NVIDIA G-SYNC-compatibel. Ook is er MBR Sync, waarmee variabele verversingssnelheid en backlight-strobing tegelijk gebruikt kunnen worden. Dat moet tearing en haperingen tegengaan, terwijl snelle bewegingen scherper blijven.

©AGON by AOC

Beeldkwaliteit, standaard en aansluitingen

Qua beeldkwaliteit kiest AOC voor Fast IPS, wat doorgaans snellere pixelovergangen combineert met IPS-eigenschappen zoals brede kijkhoeken. De 27-inch variant haalt volgens AOC 121,5% sRGB en 92,3% DCI-P3; de 23,8-inch versie 111,7% sRGB en 87,7% DCI-P3. De helderheid is 300 cd/m² en de kijkhoeken zijn 178 graden, zodat kleuren ook bij een schuine kijkpositie redelijk consistent blijven.

De ZR-modellen krijgen een volledig verstelbare standaard met 130 mm hoogteverstelling, plus kantelen, draaien en pivot. Handig als je je schermhoogte en -hoek precies wilt afstellen voor lange sessies. Daarnaast zijn de monitoren VESA 100x100-compatibel voor een arm- of wandmontage. Aansluiten kan via 2x HDMI 2.0 en 1x DisplayPort 1.4. Verder noemt AOC flicker-free en een hardwarematige low blue light-stand om vermoeide ogen te beperken.

©AGON by AOC

Naast de twee nieuwe modellen komen later ook varianten met een eenvoudiger voet die alleen kan kantelen: de 24G4ZRE en 27G4ZRE. Die gebruiken volgens AOC hetzelfde paneel en dezelfde snelheidsspecificaties, maar zijn bedoeld voor wie geen uitgebreide ergonomie nodig heeft.

Beschikbaarheid en prijzen

De AOC GAMING 24G4ZR, 27G4ZR, 24G4ZRE en 27G4ZRE hebben de volgende adviesprijzen: de 24G4ZR kost 149 euro en de 27G4ZR 169 euro. De tilt-only varianten zijn goedkoper: 129 euro voor de 24G4ZRE en 149 euro voor de 27G4ZRE.

Wat betekent MPRT?

MPRT staat voor 'Moving Picture Response Time' en gaat over bewegingsscherpte: hoe scherp een object blijft als het snel over het scherm beweegt. Fabrikanten halen lage MPRT-waardes vaak met backlight-strobing (de achtergrondverlichting knippert heel kort), wat bewegingen scherper kan maken. In ruil daarvoor kan het beeld wat donkerder worden en werkt het niet altijd even prettig voor iedereen.

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.