ID.nl logo
Huis

PocketDV AHD Z500 Plus

Wanneer een product er uitziet alsof het gratis weggegeven wordt bij een Happy Meal van de MacDonalds, gaan bij ons de alarmbellen rinkelen. Maar ondanks het goedkope uiterlijk van de Aiptek AHDZ500 Plus bewaren we ons oordeel tot we het apparaat op zijn minst getest hebben.

De AHD Z500 Plus weegt niet meer dan 200 gram en hij past makkelijk in uw broekzak. De technische specificaties beloven alle gangbare kenmerken: 1080p-opname, acht megapixel-foto's, opslag op sdhc-kaartjes en high definition videouitvoer zijn zeker niet verkeerd voor een apparaat in deze prijsklasse. Maar kijken we wat beter naar de specificaties, dan zien we haarscheurtjes verschijnen. 1080p houdt hier een resolutie van 1440x1080 pixels op 30 fps in in plaats van de volledige 1920x1080 op 60 fps dat we van de concurrentie kennen. En zo ook de fotoresolutie, want 'acht megapixel' blijkt geïnterpoleerd te zijn en de hd-output is alleen via component mogelijk, niet via hdmi.

Vergelijken we de AHD Z500 Plus met andere high definition camcorders dan presteert het apparaat ronduit slecht. Binnenshuis is het beeld korrelig en weet de autofocus vaak het onderwerp niet te vinden. Buitenshuis, bij goede lichtomstandigheden, presteert de AHD Z500 Plus een stuk beter. De kleuren worden redelijk netjes gereproduceerd en er is minder korrel, maar bewegen we de camera tijdens het filmen dan zien we slome vervagingen terug, evenals vreemde lineaire artefacten.

Verdere teleurstellingen omvatten de relatief korte optische zoom (3x) en de langzame zoommotor. Om te besluiten met een positieve noot: sdhc-compatbiliteit betekent dat u tot acht uur aan 1080p-materiaal kunt opslaan op een 32 GB-kaart (het apparaat zelf kent 128 MB aan intern geheugen). Oh, en de AHDZ500 Plus heeft een ingebouwde lamp voor close-ups bij weinig licht.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • Klein en licht

  • Eenvoudig in het gebruik

  • Ingebouwde lamp

  • Sterk wisselende beeldkwaliteit

  • Langzame zoom

  • Slechte bouwkwaliteit

Sjah. De AHD Z500 Plus is lekker klein en licht, en daarmee makkelijk in een broekzak mee te nemen. Maar door het gebrek aan fatsoenlijke functies en de teleurstellende beeldkwaliteit raden we dit apparaat voor alle vormen van serieus gebruik af. Leuk voor de kinderen?

Oké
▼ Volgende artikel
Destiny 2-update Shadow and Order met een kwartaal uitgesteld
Huis

Destiny 2-update Shadow and Order met een kwartaal uitgesteld

Shadow and Order, de langverwachte nieuwe update voor Destiny 2, is enkele weken voor release met een ruime drie maanden uitgesteld.

Shadow and Order stond eigenlijk gepland voor een release op 3 maart, maar zal nu pas op 9 juni uitkomen. Een grote verrassing voor fans van de game is dat niet, want ondanks dat de releasedatum naderde bleef het stil rondom het spel. Daarbij brengt Bungie, de ontwikkelaar van Destiny 2, op 5 maart ook al de nieuwe multiplayershooter Marathon uit.

Bungie heeft inmiddels dus bevestigd dat Shadow and Order op 9 juni zal verschijnen. "De update wordt aangepast en uitgebreid om forse quality-of-life-verbeteringen door te voeren en zal ook een nieuwe naam krijgen."

View post on X

Veel meer details werden niet gegeven, maar Bungie laat weten dat er dichterbij de releasedatum meer informatie bekend wordt gemaakt. Eerder werd al gemeld dat de dlc nieuwe 'Weapon Tier Upgrading' zal bevatten, alsmede Pantheon 2.0. Zover bekend wordt dit alles via een gratis update geleverd.

De uitbreiding maakt onderdeel uit van een vorig jaar begonnen, meerjarige verhaal-arc genaamd The Fate Saga. Bungie meldde daarbij dat Destiny 2 elk jaar twee betaalde verhalende updates en twee gratis updates krijgt. Shadow and Order - of hoe de update straks ook gaat heten - zal dus gratis zijn.

Destiny 2 kampt al geruime tijd met dalende spelersaantallen en veel klachten van fans. De hierboven genoemde nieuwe jaarlijkse structuur van de game was een poging van Bungie om fans weer tevreden te stellen, maar vooralsnog lijkt dat niet echt te lukken - en dit uitstel zal ook niet helpen.

Bungie komt binnenkort met Marathon

Zoals gezegd staat er binnenkort wel een nieuwe game van Bungie op stapel, namelijk Marathon. Dat is een player-versus-player extraction-shooter met een sciencefictionthema. In de game besturen spelers een soort futuristische huurmoordenaars die ook wel Runners worden genoemd. Spelers verkennen een verloren kolonie op de planeet Tau Ceti IV en vechten het tijdens het verzamelen van loot tegen elkaar uit. Er kan in teamsverband of alleen gespeeld worden.

De game komt op 5 maart naar PlayStation 5, Xbox Series X en S en Steam. De standaard editie gaat 39,99 euro kosten. Mensen die de game aanschaffen, krijgen het gehele jaar door nieuwe content voorgeschoteld, inclusief nieuwe maps en evenementen. Vanaf 26 februari tot en met 2 maart wordt er daarnaast een open bèta voor de game gehouden. Deze 'server slam' is bedoeld om de servers te testen voordat het spel uitkomt.

▼ Volgende artikel
Eerste teaser van het derde House of the Dragon-seizoen is te zien
Huis

Eerste teaser van het derde House of the Dragon-seizoen is te zien

Het derde seizoen van Game of Thrones-spin-off House of the Dragon zal in juni op HBO Max verschijnen. Daarbij is gisteren de eerste teaser trailer uitgebracht.

Veel details over het derde seizoen zijn er nog niet, maar in het tweede seizoen stond het conflict tussen de verschillende groepen binnen Huis Targaryen centraal, en de spanningen zullen in het derde seizoen nog verder oplopen.

House of the Dragon is een prequel op Game of Thrones en gebaseerd op Fire and Blood van schrijver George R. R. Martin, die ook de boeken schreef waar Game of Thrones op gebaseerd is. Onder de acteurs in de serie vallen onder andere Emma D'Arcy, Matt SMith en Olivia Cooke.

Watch on YouTube

Een vierde seizoen voor de serie is ook al bevestigd, maar het is zo goed als zeker dat dat het laatste seizoen wordt. Er zijn namelijk plannen gemaakt voor vier seizoenen - dan is het verhaal verteld.

Daar blijft het natuurlijk niet bij op het gebied van Game of Thrones-content. Op HBO Max is onlangs het eerste seizoen van spin-off A Knight of the Seven Kingdoms afgerond, gebaseerd op Tales of Dunk and Egg (wederom uit de koker van Martin). Deze serie werd erg positief ontvangen en er zijn plannen om elk jaar een nieuw seizoen uit te brengen. De wachttijd tussen seizoenen van House of the Dragon is vaak juist twee jaar of langer.