Popcorn Time installeert iOS-app door verlopen certificaten
Tijdens het installeren van een app moet er een certificaat worden gecontroleerd, maar door de vliegtuigstand op de iPhone of iPad aan te zetten hoeft dat niet meer. Er wordt dan namelijk geen verbinding gemaakt met de server, waardoor een app alsnog te installeren is.
Windows
Het is nog steeds wel nodig om een app via een Windows-pc te installeren, omdat een bestand moet worden gedraaid waarin de certificaten worden vervalst. Binnenkort moet er een tool uitkomen waarmee apps ook op Mac OS kunnen worden geinstalleerd.
Oorlog met Apple
De anonieme ontwikkelaars van Popcorn Time willen niet al te veel kwijt over hoe hun app en hun installatieproces precies werkt. De makers verwachten nu in een oorlog terecht te komen met Apple, dat er fel op tegen is dat apps buiten de App Store om te installeren zijn. "Daar zijn we op voorbereid. We weten zeker dat we Apple ook de volgende keer een stap voor kunnen zijn."
Makkelijk apps installeren
Met de tool die Popcorn Time heeft ontwikkeld, wordt het straks kinderlijk eenvoudig om ook andere apps te installeren. Tot voor kort had je daar nog een jailbreak voor nodig, maar dat hoeft nu niet meer. Dat zou betekenen dat het downloaden van illegaal gedownloade apps straks kinderlijk makkelijk is, net zoals dat op Android al het geval is. Dat zou wel eens funest kunnen zijn voor ontwikkelaars, zoals te zien is bij apps als Monument Valley.



