Uit tellingen blijkt dat de Piratenpartij waarschijnlijk 200.000 stemmen heeft gehaald. Bij de vorige verkiezen in 2006 waren dit nog slechts 35000 stemmen. Twee zetels is natuurlijk nog niet genoeg om echt een stempel te kunnen drukken op het download-beleid dat binnen Europa wordt gevoerd. Toch is het een niet te negeren signaal van de burger naar de andere politieke partijen.
De stemmers op de Piratenpartij vinden dat het beleid van organisaties zoals de RIAA achterhaald is. Het is volgens hen zeer goed mogelijk om materiaal waar copyright op zit aan te bieden op het web. Hierbij worden succesvolle voorbeelden aangehaald als Last.fm, Pandora en Hulu die de middenweg lijken te hebben gevonden waar de industrie zo naarstig naar op zoek is.
Bron: Mashable
Zweedse piratenpartij in Europees Parlement
Sinds het proces tegen The Pirate Bay is de Zweedse piratenpartij bezig aan een ongekende opmars in de politieke wereld. Bij de Europese verkiezingen, die gisteren werden gehouden in Zweden, bleek uit een peiling van de tv-zender SVT dat zij 7,4% van de stemmen heeft gehaald. Hierdoor kan de partij waarschijnlijk rekenen op een of misschien zelfs twee zetels in het Europees Parlement. Zweden mag in totaal 18 zetels invullen binnen dat Europees parlement.
Net Binnen

Terug van vakantie? Pas op voor valse verkeersboetes

The Boys-acteur breidt de cast van Marvel's X-Men-film uit, en schept duidelijkheid over het verhaal

We geven The Blood of Dawnwalker weg voor PS5

Criminelen stelen AI-accounts: zo omzeilen ze je wachtwoord én je tweestapsverificatie

Gespeeld: Mega Man Dual Override is vooral heel toegankelijk

Simpel begint met glasvezel, direct beschikbaar via Open Dutch Fiber

OpenAI wil rem kunnen zetten op AI-race als veiligheid achterblijft

Huisstijlkleuren instellen in Microsoft Office: zo maak je je eigen kleurenthema








