Het werk wordt automatisch naar de juiste grafische processor geleid. Dit is een discrete Nvidia GPU voor multimedia, of een Intel geïntegreerde grafische chip voor de minder intensieve grafische taken zoals documenten. De overgang is naadloos en onzichtbaar.
Met deze oplossing krijgt de gebruiker de beste prestaties uit zijn notebook, bij een optimale werktijd op een acculading. De nieuwe technologie werkt beter dan de in sommige notebooks al langer gebruikte mogelijkheid om tussen de grafische processoren te schakelen. Dit moet handmatig gebeuren en leidt nog wel eens tot het vastlopen van een applicatie of zelfs het hele besturingssysteem. De Optimus technologie is nogal complex en er is nogal wat software nodig om het schakelen in goede banen te leiden. Dit betekent ook, dat het niet zo maar kan worden gebruikt op bestaande notebooks met twee grafische processoren.
Optimus is ontworpen om op Nvidia's volgende generatie Ion en Geforce M producten te werken, waaronder de komende Geforce 200m en 300m gpu. Het werkt samen met Intels Core i3, i5, Core 2 Duo en de Pine Trail Atom N4xx chips. Nvidia verwacht dat deze schakelbare graphics het gebruik van grafische toepassingen op notebooks aanzienlijk zal veranderen.
De eerste notebooks met deze technologie zijn een aantal notebooks van Asus. Bijvoorbeeld de Asus N61JV, een multimedia-apparaat geoptimaliseerd voor audio met de SonicMaster technologie en Intels Core i5 processor. De lichtgewicht 15 inch Asus UL50VF met een Core 2 Duo processor en de ultraportable Asus U30JC behoren ook tot de gelukkigen.
Nvidia Optimus schakelbare grafische kaart
Met deze nieuwe mogelijkheid om tussen grafische processoren te schakelen, kan veel energie worden bespaard. Zo kan de werktijd op een acculading in notebooks worden verlengd als er toch geen prestaties worden verlangd door grafische toepassingen.De nieuwe Optimus technologie die door Nvidia is aangekondigd, kiest de beste grafische processor voor een bepaaldetoepasing.
Net Binnen

Games
10 september 2026Review: Wolverine is een fantastisch gemaakte game, maar geen fantastische game
Games
10 september 2026Wolverine stelt teleur! - Power-Up Podcast #30

Games
10 september 2026Gespeeld: Final Fantasy 7 Revelation wordt de afronding van een legendarische trilogie

Games
10 september 2026Square Enix wil fysieke games blijven maken, ondanks dat Sony ermee stopt

Games
10 september 2026Hideo Kojima’s Physint wordt nu gemaakt met Xbox, nadat PlayStation zich heeft teruggetrokken

Tech
10 september 2026Philips geeft vrijwel iedere tv Ambilight-achtig licht met nieuwe Screen Sync-kit

Tech
10 september 2026De iPhone Duo dus. Wat vinden we er eigenlijk van?

Smart Living
10 september 2026Eufy Omni E35 dweilt opvallend goed, maar ontwijkt nog niet alles

Games
10 september 2026Had Nintendo beter één Direct kunnen doen?
Misschien vind je dit ook interessant
Reacties laden...







