ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Intel's Light Peak: Één pc-kabel voor alles

Intel onthult de nieuwste verbindingstechnologie, voor pc-toepassingen, genaamd Light Peak, waarvan zij hoopt dat deze uiteindelijk de kabelkluwen van verschillende verbindingen zal vervangen met één enkele optische verbinding.Terwijl het nieuwe en snellere USB3.0 nog van de grond moet komen toont Intel op dezelfde IDF al de gedroomde opvolger: de ultra snelle en superuniversele optische verbinding Light Peak. Voor de Light Peak verbinding wordt gebruik gemaakt van miniatuur laser die lichtsignalen versturen over een meervoudige optische fiberkabel.

Het zijn nu alleen nog de chips die Intel demonstreert, maar pc's voorzien van deze aansluiting zullen al in 2010 het licht zien.

In de demonstratie gebruikte Intel een HD-video-signaal over de nieuwe verbinding. De kabel kan wel 100 meter lang worden en kan 10 gigabits per seconde transporteren in beide richtingen tegelijk. Intel verwacht deze snelheid nog binnen 10 jaar naar 100 gigabits/seconde te kunnen opvoeren. Intel voorziet dat de Ligth Peak verbinding alle kabels naar monitoren, externe drives, scanners en eigenlijk alles dat aan een computer wordt aangesloten gebruikt zal gaan worden. Een PC kan daartoe een aantal Light Peak poorten krijgen voor verschillende apparaten, of er zou een verbinding met een hub gemaakt kunnen worden, bijvoorbeeld in een monitor waarop dan weer meerdere apparaten aangesloten kunnen worden.

De Light Peak technologie is in staat meerdere communcatieprotocollen gelijktijdig af te handelen, waarbij ook voorkeur kan worden gegeven aan bijvoorbeeld een videosignaal.

Het is nog niet bekend wat deze techniek gaat kosten en hoe lang het gaat duren voordat het standaard gaat worden. Ook is het de vraag hoe deze techniek zich verhoud tot de draadloze UWB (ultra wide band) verbindingen die ook door Intel gepromoot worden en aantrekkelijk zijn omdat daarmee de nodige kabels overbodig worden.

Volgens Intel zijn de kabels duurzaam en zal bijvoorbeeld een knoop de pret niet bederven. Er wordt nog gewerkt aan het toevoegen van koperdraad, zodat Light Peak ook voor het voeden van externe op de pc aangesloten apparaten bruikbaar wordt.

Interessant is het bericht dat Apple de grote drijvende kracht is achter de ontwikkeling van Light Peak. Apple, altijd al een voorvechter van nieuwe technologieën in zijn apparaten, voorziet dat toekomstige Apple producten nog maar één of meerdere light peak poorten zal hebben. Aangezien de techniek ook weinig energie verbruikt, leent het zich ook uitstekend voor mobiele apparaten als de iPhone en een toekomstige apparaten als een Apple tablet. Het gerucht gaat dat in 2010 uit te komen Apple macbooks, de eerste producten zullen zijn die van Light peak poorten zijn voorzien.

Duidelijk is dat Apple deze alles aan alles verbindingstechnologie promoot, wat er wel eens toe zou kunnen leiden dat Apple de USB3.0 standaard gaat overslaan.

Bron: Intel

▼ Volgende artikel
Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit
Huis

Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit

Sony zou volgens geruchten in de loop van dit jaar een nieuwe versie van de PlayStation Portal uitbrengen. Deze nieuwe editie zou een oledscherm hebben.

Dat claimt de over het algemeen zeer betrouwbare leaker Kepler_L2 op het NeoGAF-forum. In eerste instantie meldde hij alleen dat Sony aan een revisie van het apparaat werkt, maar kort daarna maakte hij duidelijk dat het een oledscherm zou hebben. Meer informatie werd niet gegeven, en Sony heeft op moment van schrijven nog geen officiële aankondiging gedaan.

View post on Instagram
 

De PlayStation Portal

De PlayStation Portal verscheen in 2023 en laat spelers games die ze op de PlayStation 5 hebben of via PlayStation Plus Premium via de cloud spelen streamen naar de Portal-handheld. Op die manier hoeft een televisie niet gebruikt te worden.

De huidige PlayStation Portal heeft een lcd-scherm die games in 1080p kan weergeven. Een oledscherm zorgt over het algemeen voor een scherpere weergave van games en andere media, met betere, realistischere zwartwaarden.

Handheld die games lokaal draait

Tot slot benadrukt Kepler_L2 dat Sony ook werkt aan een PlayStation-handheld die games lokaal kan draaien, in plaats van streamen. Hoe deze handheld zich verhoudt tot het nieuwe Portal-model is niet bekend. Er gaan al langer geruchten over een PlayStation-handheld die in eerste instantie gelijktijdig met de PlayStation 6 moest verschijnen, al zou Sony overwegen die nieuwe console intern uit te stellen. Wat dat voor de nog onbevestigde handheld betekent qua releasedatum, is niet duidelijk.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
De Highlander-reboot komt er aan: check de eerste foto's
Huis

De Highlander-reboot komt er aan: check de eerste foto's

Er wordt al enige tijd gewerkt aan een nieuwe Highlander-film. Hoofdrolspeler Henry Cavill heeft nu de eerste foto's gedeeld van de aankomende reboot.

Op social media deelde Cavill, die de hoofdrol gaat spelen in de nieuwe Highlander, de eerste twee foto's. Het zijn sfeervolle shots - eentje met een kleurrijke achtergrond en de andere in een gotische omgeving - met Cavill zelf in het middelpunt.

"Een fijne eerste blik op Highlander!", zo schrijft Cavill, die bekend is van zijn rollen in Superman en The Witcher. "Het is een flinke reis voor mij geweest, waar ik alles over vertel wanneer de tijd rijp is, maar het is een speciaal moment nu ik dit kan delen. Hopelijk genieten jullie ervan."

View post on Instagram
 

Productieproblemen

De nieuwe Highlander-film werd al vele jaren geleden aangekondigd, maar sinds 2008 kwam de film maar niet van de grond. Ook kwam er uiteindelijk flinke vertraging in de opnames. Tijdens de opnames raakte Cavill namelijk gewond, en moesten deze uitgesteld worden.

Verder bestaat de cast uit grote namen als Russell Crowe, Dave Bautista, Karen Gillan, marisa Abela, Jeremy Irons en Djimon Hounsou. De regie is in handen van Chad Stahelski, bekend van de John Wick-franchise. Het is niet bekend wanneer de film precies in de bioscoop zal draaien.

Over de Highlander-franchise

De eerste Highlander-film verscheen in 1986 en combineert fantasy met actie. De franchise draait om Connor MacLeod, een Schotse 'Highlander' die onsterfelijk is. Alleen door onthoofd te worden kunnen Highlanders sterven, en de bedoeling is dat er maar één Highlander op aarde overblijft.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.