ID.nl logo
Zekerheid & gemak

HP zet vol in op multitouch pc's en displays

Met de multitouch-ondersteuning van Windows 7 in het vooruitzicht kondigt HP de komst aan een vijftal nieuwe TouchSmart apparaten. HP heeft al dertig jaar ervaring met aanraakschermen en pioniert nu al drie jaar met de TouchSmart pc's voor consumenten.Met de multitouch-ondersteuning van Windows 7 in het vooruitzicht kondigt HP de komst aan een vijftal nieuwe TouchSmart apparaten. HP heeft al dertig jaar ervaring met aanraakschermen en pioniert nu al drie jaar met de TouchSmart pc's voor consumenten.


Dankzij deze ervaring en een intensieve samenwerking met softwarebedrijven komt HP nu met twee nieuwe Touchsmart pc's voor consumenten. Nu is er de keus uit een 20- of 23-inch breedbeelduitvoering, de HP TouchSmart 300 en HP TouchSmart 600. De eerste is met een HD-ready en de tweede met een full-HD scherm. Beide voorzien van multitouchfunctionaliteit. Dit geeft de gebruiker de mogelijkheid om interactief met de vingers toegang te krijgen tot informatie, sociale netwerken en entertainment-programma's. Het scherm in 16:9 breedbeeldformaat, brengt ook videomateriaal optimaal in beeld. De TouchSmart heeft voor traditioneel gebruik ook nog een draadloze muis en toetsenbord.

De nieuwe TouchSmart komt met een groot aantal ingebouwde interactieve toepassingen. Gebruikers van bestaande TouchSmart PC's die hun systeem opwaarderen naar Windows 7 via een upgrade optie, krijgen ook een aantal van deze nieuwe toepassingen.

Gelijk met deze TouchSmart PC's introduceert HP ook een nieuw multitouch notebook, de HP TouchSmart tx2. Dit is HP's eerste consumenten notebook met een multitouchscherm van 12,1 inch. Dankzij het omklapbare scherm is het eigenlijk een tablet-pc.

Ook komen er twee zakelijke TouchSmart-apparaten. De HP TouchSmart 9100 PC en een groot 42-inch aanraakscherm voor publieke informatietoepassingen in openbare ruimten. (digital signage).

Nederlandse prijzen en beschikbaarheid zijn nog niet bekend.

▼ Volgende artikel
CES 2026: 3 opvallende dingen gespot door Martin van Power Unlimited Tech
Huis

CES 2026: 3 opvallende dingen gespot door Martin van Power Unlimited Tech

Al heel de week zie je hier berichten voorbijkomen van de CES (Consumer Electronics Show) in Las Vegas: 's werelds grootste technologiebeurs. Voor ons is Martin Verschoor van het populaire TikTok-kanaal Power Unlimited Tech daar aanwezig. Drie bijzondere dingen die hij gespot heeft.

Anti-snurkkussen

View post on TikTok

Toveren met transparante micro-led

View post on TikTok

Slimme spiegel die je helpt om knapper te worden

View post on TikTok
▼ Volgende artikel
CES 2026: Acer introduceert gamingmonitoren tot 1000 Hz en 5K-resolutie
© Acer
Huis

CES 2026: Acer introduceert gamingmonitoren tot 1000 Hz en 5K-resolutie

Tijdens CES 2026 heeft Acer drie nieuwe gamingmonitoren aangekondigd. Blikvanger is de Predator XB273U F6, die een verversingssnelheid tot 1000 Hz haalt in een verlaagde resolutie. Daarnaast introduceert Acer de Predator X34 F3 met QD-OLED-scherm en 360 Hz, en de Nitro XV270X P, een 5K-monitor die snelheid en scherpte combineert.

De Predator XB273U F6 is een 27-inch QHD-monitor (2560 × 1440) met AMD FreeSync Premium en een verversingssnelheid van 500 Hz. Wie kiest voor een lagere resolutie van 1280 × 720 kan de snelheid opvoeren tot 1000 Hz. Dat maakt het scherm vooral interessant voor e-sporters, waar elke milliseconde telt. Het IPS-paneel dekt 95 procent van het DCI-P3-kleurengamma en biedt brede kijkhoeken. Met een contrast van 2000:1 en een helderheid van 350 nits blijft het beeld scherp en gelijkmatig. De monitor heeft twee HDMI 2.1-poorten, DisplayPort 1.4, ingebouwde luidsprekers en een in hoogte verstelbare standaard. Via de Acer Smart Dial op de afstandsbediening zijn helderheid en volume snel aan te passen.

De Predator X34 F3 richt zich op gamers die snelheid willen combineren met beeldkwaliteit. Het gebogen 34-inch QD-OLED-scherm levert een resolutie van 3440 × 1440 pixels en een verversingssnelheid tot 360 Hz. Dankzij de minimale responstijd van 0,03 ms en ondersteuning voor AMD FreeSync Premium Pro blijven beelden vloeiend, ook bij snelle bewegingen. De dekking van 99 procent DCI-P3 en een contrastverhouding van 1 miljard op 1 zorgen voor levendige kleuren en diepe zwarttinten. Het scherm is verstelbaar in hoogte en hoek en beschikt over twee 5 watt-speakers.

©Acer

De Nitro XV270X P is bedoeld voor gamers die detail belangrijk vinden. Het 27-inch IPS-scherm biedt een 5K-resolutie (5120 × 2880) bij 165 Hz, of 330 Hz bij 2560 × 1440. De monitor ondersteunt AMD FreeSync Premium, heeft een responstijd van 0,5 ms (GTG) en een contrastverhouding van 1.000.000.000:1. De helderheid piekt op 400 nits (HDR400), met een 95 procent dekking van DCI-P3. Ook hier is het scherm volledig verstelbaar en voorzien van HDMI 2.1-, DisplayPort- en audio-aansluitingen.

©Acer

Beschikbaarheid

De Predator XB273U F6, Predator X34 F3 en Nitro XV270X P verschijnen in het tweede kwartaal van 2026 in de Benelux.