ID.nl logo
Huis

Hackersgroep Lizard Squad zelf gehackt

Een hacking tool van de hackersgroep Lizard Squad is gehackt, waarbij de volledige klantendatabase is buitgemaakt. Het lijkt wel het Wilde Westen.

Lizard Squad is de groep die graag gamediensten als het PlayStation Network en Xbox Live platgooit. Tijdens de kerst deden de hackers dat om hun eigen hacking tool onder de aandacht te brengen: Lizard Stresser.

Wil je een website offline trekken met een DDoS-aanval, maar weet je niet hoe? Lizard Stresser doet het werk voor je en zet het botnet van Lizard Squad in om dat doel te bereiken. Criminelen betalen daarvoor in Bitcoin, waarbij ze zelfs verschillende soorten abonnementen kunnen afsluiten. Hoe langer je een website plat wil hebben, hoe duurder het is.

Koekje van eigen deeg

Lizard Squad krijgt nu echter een koekje van eigen deeg, zo schrijft onderzoeksjournalist Brian Crebs. Hij was ooit zelf het slachtoffer van Lizard Squad en zegt nu de klantendatabase van Lizard Stresser in handen te hebben. Gebruikersnamen en wachtwoorden van meer dan 14000 Lizard Stresser-gebruikers liggen daarmee potentieel op straat. Gezamenlijk zouden ze al 11.000 dollar aan Bitcoin aan de dienst hebben uitgegeven.

Extra wrang is daarbij dat de database niet versleuteld was en dat alle gegevens dus als gewone tekst zijn opgeslagen door Lizard Squad. Daarbij is ook gemakkelijk in te zien welke websites de gebruiker in kwestie heeft laten aanvallen. Oeps.

▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel

▼ Volgende artikel
Nieuwe WhatsApp-groepsgesprekleden kunnen nu oude berichten lezen
© ER | ID.nl
Huis

Nieuwe WhatsApp-groepsgesprekleden kunnen nu oude berichten lezen

Het wordt mogelijk voor nieuwe leden van WhatsApp-groepsgesprekken om oudere berichten terug te lezen via een nieuwe feature.

WhatsApp heeft een nieuwe functie voor de populaire chatapp genaamd Group Message History geïntroduceerd. Die functie viel voor sommigen al enige tijd te testen via de bètaversie, maar wordt sinds gisteren wereldwijd uitgerold.

Het houdt kortgezegd in dat beheerders van groepsgesprekken op WhatsApp kunnen instellen dat nieuwe leden van een specifieke groepsapp ook berichten van voordat ze aan het gesprek werden toegevoegd kunnen lezen. Beheerders kunnen er voor kiezen om minimaal 25 en maximaal honderd berichten van voor de toevoeging van een nieuw lid beschikbaar te stellen.

Wanneer je voorheen aan een groepsgesprek op WhatsApp werd toegevoegd, kon je geen enkel bericht uit de groepsapp van voor je toevoeging teruglezen. Dat had zowel voor- als nadelen. Het voordeel was dat eventuele gevoelige informatie of geroddel over de toegevoegde persoon van voor zijn of haar toevoeging niet leesbaar voor hen was. Het nadeel was dat sommige informatie opnieuw herhaald moest worden voor nieuwe groepsleden.

Dankzij Group Message History kunnen nieuwe leden dus wel maximaal honderd oude berichten teruglezen. Het is aan de beheerders van de groep om dit in te stellen, rekening houdend met de mogelijkheid dat de persoon in kwestie appjes te zien krijgt die eigenlijk niet voor zijn of haar ogen bestemd waren. Overige leden krijgen overigens ook een melding waaruit blijkt dat de berichtengeschiedenis wordt gedeeld.