ID.nl logo
Zekerheid & gemak

DDR3-geheugen belangrijker dan DDR2 in 2010

De verkoop van ddr3-geheugen zal in de tweede helft van 2010 meer dan de helft van de wereldwijde dram-geheugenverkoop uitmaken. Hiermee zal de verkoop van ddr3 voor het eerst die van ddr2 overstijgen, aldus marktonderzoeker iSuppli.Het ddr3-geheugen wordt daarmee de leidende technologie voor pc-geheugen. De verkoop in gigabit equivalenten zal in het tweede kwartaal 50,1 % van de totale geheugenmarkt beslaan, in vergelijking tot 14,2 % in het tweede kwartaal van 2009 en een bescheiden 1% in 2008.


De groei van het marktaandeel van ddr3-geheugen wordt vooral veroorzaakt door de nieuwe op Intel Nehalem-technologie gebaseerde pc-platformen. De Nehalem platformen van Intel zijn de eerste die alleen maar ddr3-geheugen ondersteunen in tegenstelling tot de voorgangers die zowel ddr3- als ddr2-ondersteuning bieden.

Ddr3 is potentieel 50% sneller dan de dominante geheugentechnologie van dit moment: ddr2. Ook gebruikt het 30% minder energie. Vooral voor notebookgebruikers kan dit bijdragen aan een langere batterijduur.

Hoewel ddr3 geheugen nog steeds duurder is dan ddr2, zijn zo langzamerhand alle geheugenfabrikanten in staat om ddr3-geheugen te produceren. Dit maakt het voor afnemers makkelijker om al hun geheugen bij een leverancier te blijven kopen, waardoor de overgang wordt bevorderd. Voor de fabrikanten is het door de hogere prijs aantrekkelijker om meer ddr3 geheugen te produceren, waardoor er vanzelf minder aanbod van ddr2 geheugen komt.

Volgens iSuppli zal voor het eind van 2010 het marktaandeel van ddr3 gestegen zijn tot 71% terwijl ddr2 dan nog altijd goed is voor ruim 15%.

Bron: Digitimes

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube