Ironisch genoeg, is Flash oorspronkelijk ontworpen voor pen-tablets. Ongeveer 15 jaar voordat de markt er rijp voor was. Flash bestaat nu alleen nog omdat er een andere toepassing voor is gevonden. Eerst in een niche op het web, door eenvoudige vectorgraphics op internetaansluitingen met een lage bandbreedte mogelijk te maken. Daarna zijn er in de afgelopen tien jaar snel vele mogelijkheden bijgekomen. Dit zijn onder andere animatie, streaming-audio en -video, interactiviteit, vrije lettertypen, lokale opslag en vooral niet te vergeten de video-revolutie op het web.
Doordat Flash de mogelijkheden van HTML heeft uitgebreid, is het zo ongelofelijk snel geaccepteerd. Meer dan 85% van de top websites gebruiken Flashinhoud. Flash-plug-ins zijn geïnstalleerd op meer dan 98 % van de computers die voor het web gebruikt worden.
Volgens Lynch zijn we op een cruciaal punt gekomen van de toekomst voor Flash. Er komen steeds meer apparaten naast de traditionele pc's. Een groot aantal daarvan wordt gebruikt om op het web te surfen. Hierdoor wordt het steeds moeilijker te voldoen aan de verwachtingen die makers en gebruikers van webtoepassingen hebben van Flash. Het Flash-ontwikkelteam heeft een grote revisie uitgevoerd op de Flash-player voor een verscheidenheid aan apparaten.
Binnenkort verschijnt Flash 10.1 voor smartphones voor alle fabrikanten op één na. Niet alleen voor smartphones maar ook voor andere apparaten als tablets, netbooks en internet tv's. Flash in de browser biedt bij deze apparaten een groot voordeel, omdat het de gebruikers mogelijk maakt het volledige web te benutten. Dit wordt bereikt door het Open Screen Project, waar door Adobe samen met 50 partners aan wordt gewerkt. Zo zal bijvoorbeeld Googles Nexus One een geweldige ervaring leveren met gebruik van de Flash Player 10.1
Adobe heeft aangetoond dat Flashtoepassingen werken op de Apple iPhone door zelfstandige flashtoepassingen te maken. Sommige van deze Apps zijn zelfs al beschikbaar in de App Store, zoals FickleBlox en Chroma Circuit. Deze oplossing werkt ook op de iPad. Adobe is er klaar voor om Flash in de browser te implementeren op deze apparaten, als Apple er voor kiest om dit toe te staan. Wel is hiervoor de medewerking van Apple noodzakelijk.
Op lange termijn zal HTML de noodzaak voor Flash overbodig kunnen maken. De recente ontwikkelingen van HTML versie 5.1 zal Flash zeker niet kunnen vervangen. Zelfs niet in de nabije toekomst. Adobe ondersteunt HTML en zal meer functionaliteit aan zijn software toevoegen om met de ontwikkeling van HTML mee te gaan. Als HTML flash op betrouwbare wijze zou kunnen vervangen, zou dat veel inspanning besparen. Zelfs in het geval van video. De HTML-ontwikkelaars kunnen tot nu toe geen overeenstemming bereiken over een universele standaard voor verschillende browsers. Zo worden de gebruikers en ontwikkelaars teruggeworpen naar de donkere eeuwen van video op het web, door compatibiliteitsproblemen.
Momenteel biedt de combinatie van HTML en Flash de beste oplossing voor de beste webervaringen, aldus Adobe.
Adobe verdedigt Flash in relatie tot HTML5
Adobe's technische topman Kevin Lynch, reageert op het recente rumoer rond het ontbreken van een Flash-player op de iPhone en de komende iPad van Apple. Hij waarschuwt dat HTML5 het web "terugwerpt naar de donkere eeuwen van de video".Er wordt met name door uitspraken van Apple's Steve Jobs nogal afgegeven op de Flash-technologie van Adobe.
Net Binnen

Games
11 september 2026We geven The Blood of Dawnwalker weg voor PS5

Tech
11 september 2026Criminelen stelen AI-accounts: zo omzeilen ze je wachtwoord én je tweestapsverificatie

Games
11 september 2026Gespeeld: Mega Man Dual Override is vooral heel toegankelijk

Tech
11 september 2026Simpel begint met glasvezel, direct beschikbaar via Open Dutch Fiber

Tech
11 september 2026OpenAI wil rem kunnen zetten op AI-race als veiligheid achterblijft

Tech
11 september 2026Huisstijlkleuren instellen in Microsoft Office: zo maak je je eigen kleurenthema

Games
10 september 2026Review: Wolverine is een fantastisch gemaakte game, maar geen fantastische game
Games
10 september 2026Wolverine stelt teleur! - Power-Up Podcast #30

Games
10 september 2026Gespeeld: Final Fantasy 7 Revelation wordt de afronding van een legendarische trilogie
Misschien vind je dit ook interessant
Reacties laden...







