ID.nl logo
Zo voeg je je vaccinatiebewijs toe aan de CoronaCheck-app
© Reshift Digital
Huis

Zo voeg je je vaccinatiebewijs toe aan de CoronaCheck-app

Binnen de CoronaCheck-applicatie van de Rijksoverheid kun je een vaccinatiebewijs laten aanmaken. Dat is gelukkig niet heel ingewikkeld, maar in dit artikel leggen we uit hoe je er eentje aanmaakt en wat je ermee kunt.

Oké, je hebt je laten vaccineren en hebt de benodigde prik(ken) gekregen. Hoe kom je nu aan dat vaccinatiebewijs? Binnen het centrum waar je de prik(ken) krijgt, wordt een registratie gemaakt van het vaccineren. Dat wordt vervolgens gekoppeld aan je DigiD, waardoor er binnen een afzonderlijke app een digitaal vaccinatiebewijs aangemaakt kan worden. Je hebt hiervoor de CoronaCheck-applicatie nodig, die je kunt vinden in de App Store, op iOS, en Google Play, op Android.

Vaccinatiebewijs aanmaken

Je kunt het vaccinatiebewijs alleen aanvragen wanneer je volledig gevaccineerd bent. Heb je bijvoorbeeld twee prikken nodig, dan krijg je het bewijs pas wanneer de tweede prik in je arm geplaatst is. Is dat het geval, dan kun je dus binnen de app een bewijs aanmaken. Het kan overigens zijn dat je met een enkele prik wél een Europees vaccinatiebewijs kunt aanmaken. In beide gevallen ga je op eenzelfde manier te werk.

  • Open de CoronaCheck-app en druk links op de drie streepjes voor het menu (je kunt ook rechts bovenin op het plusteken tappen)

  • Open je het menu, dan druk je op de optie QR-code aanmaken

  • Nu staat in beeld wat je mogelijkheden zijn, lees die even goed door

  • Druk na het lezen op de grote blauwe knop met de tekst Volgende

  • In het volgende menu kun je aangeven of je een negatieve testuitslag of een vaccinatiebewijs wil aanvragen

  • Druk op de tweede optie (tenzij je natuurlijk op zoek bent naar die testuitslag)

  • Nu staat in beeld dat je kunt inloggen met DigiD, druk wederom op de grote blauwe knop

  • Log in met DigiD en keer terug naar de applicatie (dat gebeurt automatisch)

  • Nu krijg je een overzicht te zien met vaccinaties die je reeds gehad hebt

  • Selecteer de vaccinatie waar je een QR-code voor wil aanmaken

  • Nu heb je een vaccinatiebewijs aangemaakt

©PXimport

Wat kun je met die QR-codes?

Met een enkele QR-code kun je Europese reizen maken, bijvoorbeeld. Dat werkt zo sinds 1 juli 2021. Mocht je het Janssenvaccin gehad hebben, dan kun je ook alvast een QR-code aanmaken voor Nederland. Alle andere mensen moeten wachten totdat hun tweede prik gezet is voor een QR-code die geldig is in Nederland. Je hebt deze code nodig voor toegang tot verschillende, grote evenementen, zoals bijvoorbeeld een festival. Dan kan erom gevraagd worden (datzelfde geldt voor een negatieve testuitslag).

Een belangrijke kanttekening is dat de CoronaCheck-applicatie alleen werkt met vaccins die gezet zijn door de GGD. Ben je elders geprikt? Dan kan het zijn dat de QR-code nog even op zich laat wachten. Bovendien is het zo dat je je gegevens wel moet delen met de GGD, want anders kan de QR-code niet weergeven worden. Het is verder goed om te weten dat de codes geen persoonlijke gegevens bevatten. In sommige gevallen komen je initialen en je geboortedatum naar boven, maar dat is alleen om die gegevens vervolgens met je identiteitskaart te kunnen vergelijken.

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, achten we het zeker mogelijk. 

©Obsidian Entertainment

Daarentegen gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.

▼ Volgende artikel
Threads populairder dan X op mobiel
© gguy - stock.adobe.com
Huis

Threads populairder dan X op mobiel

Volgens een onderzoeksbureau heeft Threads inmiddels meer dagelijkse gebruikers op mobiel dan X, het platform dat voorheen bekendstond als Twitter.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Dat meldt onderzoeksbureau Similarweb (via TechCrunch). Volgens hen maken 141,5 miljoen mensen dagelijks actief gebruik van Threads via de iOS- en Android-apps. Dit terwijl de apps van X op dezelfde platforms 125 miljoen dagelijkse gebruikers aantrekken.

Daarmee heeft Threads, dat door Facebook-maker Meta is gelanceerd als concurrent op X, dus diens inspiratiebron ingehaald. Daarbij moet wel gezegd worden dat X via browsers met 145,4 miljoen dagelijkse gebruikers nog altijd populairder is dan Threads met 8,5 miljoen dagelijkse gebruikers via de browser.

De groeiende populariteit van Threads heeft deels mogelijk te maken met de toevoeging van diverse nieuwe features door eigenaar Meta. Zo kan men inmiddels ook privéberichten via Threads sturen en kan men ook AI-samenvattingen laten maken. Daarbij kan men zijn of haar gehele vriendenlijst uit Instagram meenemen naar Threads.