ID.nl logo
Gaat ook de iPhone de overstap naar USB-C maken?
© Reshift Digital
Huis

Gaat ook de iPhone de overstap naar USB-C maken?

Langzaamaan krijgen meer apparaten van Apple een USB-C aansluiting, waaronder de iPad Pro. Dit doet de vraag rijzen of ook de iPhone straks een dergelijke aansluiting krijgt. Is dit het einde van de Lighting-connector?

USB-C maakt in principe alle andere varianten van USB overbodig. Waar je nu bijvoorbeeld nog voor je computer en spelcomputers een USB-A-aansluiting hebt en voor je smartphones en tablets een kleinere USB-B, waarvan de bekendste varianten de mini-USB en micro-USB zijn, heb je straks aan de USB-C voldoende. Nooit meer tien verschillende kabels, maar één USB-oplossing voor al je apparaten. Bovendien zou je je telefoon sneller kunnen opladen met een dergelijke kabel.

Apple heeft USB-C echter nog maar deels omarmd, maar nadat bekend werd dat de nieuwe iPad Pro ook een aansluiting voor USB-C krijgt, laaien de geruchten weer op dat de nieuwe iPhones dit straks ook gaan ondersteunen. Toch hield Apple voor de nieuwe iPhone XS en iPhone XR nog vast aan de eigen Lighting-connector.

Hoewel USB-C zeker in opkomst is, laat een brede adoptie vooralsnog op zich wachten, getuige de vele producten van andere fabrikanten die op de markt komen zonder USB-C-aansluiting. Zelfs USB-C-oplaadkabeltjes zijn in warenhuizen een zeldzaamheid. Sommigen beargumenteren dat Apple hier juist mede de oorzaak van is: het feit dat USB-C mist op veel Apple producten zou aantonen dat het nog verre van een standaard is. En waarom zouden accessoires-fabrikanten investeren in USB-C als Apple er nog beperkt naar kijkt?

Apple wil controle behouden

Al jaren wordt er gespeculeerd dat Apple zal kiezen voor USB-C bij de lancering van de volgende iPhone, maar jaar na jaar blijft dit uit. Het is de vraag of USB-C op de iPad Pro de weg opent voor een adoptie op de iPhone. Er zijn namelijk redenen genoeg voor Apple om vast te blijven houden aan de huidige standaard. Met Lighting behoudt Apple mede dankzij de MFi-certificering volledig de controle en is het niet afhankelijk van de uitgebreide en soms rommelige specificaties van USB-C.

Bovendien is de Lightning-connector nog niet zo oud en vermoedelijk heeft Apple alweer eigen alternatieven op de plank liggen als de huidige technologie aan vervanging toe is. Mogelijk wil het bedrijf uit Cupertino zelfs helemaal overschakelen op draadloze verbindingen, nadat eerder al de rigoureuze keuze werd gemaakt om de audio-aansluiting te verwijderen. De toekomst zal het uitwijzen.

Maar wellicht moet Apple op termijn de Lightning-poort gaan afdanken. Europese regelgeving verplicht smartphonemakers een universele oplaad-aansluiting te plaatsen. Eerst micro-usb, nu usb-c. Adapters zijn geen toegestane oplossing. Deze regelgeving wordt echter nog altijd niet nageleefd. Maar Apple kan gedwongen worden voor USB-C te kiezen, maar Apple kan er natuurlijk ook voor kiezen om helemaal geen poort meer op de iPhone te plaatsen en alleen draadloos opladen toe te staan.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling
Huis

Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling

De Franse uitgever Ubisoft heeft meerdere games in de Assassin's Creed- en Far Cry-reeksen in ontwikkeling.

Dat liet ceo Yves Guillemot weten in een interview met Variety, dat vooral draaide om de herstructurering van het bedrijf. De Assassin's Creed-, Far Cry- en Rainbow Six-franchises vallen tegenwoordig onder Vantage Studios, een dochteronderneming die Ubisoft samen met Tencent heeft opgericht.

"We hebben een solide planning op de rit bij Vantage Studios", aldus Guillemot. "We ontwikkelen meerdere games in de Assassin's Creed-franchise. Het gaat daarbij zowel om singleplayer- en multiplayerervaringen, met een ambitie om de spelersaantallen te laten groeien. Vorig jaar had de franchise al meer dan dertig miljoen spelers."

Over Far Cry: "Mensen wachten met smart (op nieuwe delen). We hebben op dit moment twee erg veelbelovende projecten in ontwikkeling." Hij gaf niets prijs over deze projecten, maar er gaan al langere tijd geruchten over twee Far Cry-games: een nieuwe singleplayerervaring en een losstaande multiplayergame - mogelijk een extraction shooter - waarbij beide games mogelijk een deel van de spelwereld of spelmechanismen delen.

Ubisoft op de schop

De herstructurering van Ubisoft zorgt er ook voor dat er diverse ontslagen vallen, studio's worden gesloten en games zijn geannuleerd. Eerder deze week bleek al dat er ontslagen vallen bij Ubisoft Toronto, al werd daarbij wel gecommuniceerd dat de Splinter Cell-remake in ontwikkeling blijft. De herstructurering en ontslagen leveren ook protesten op bij werknemers en vakbonden.

Over die protesten zei Guillemot in het interview: "Ik begrijp volledig de legitieme zorgen van onze teams in Frankrijk en de rest van de wereld. Ubisoft ondergaat op dit moment een grote transformatie, dat invloed heeft op onze organisatie, werkzaamheden en cultuur. Veranderingen op deze schaal wekken logischerwijs vragen op en zorgen voor spanning, zeker wanneer ze impact hebben op de routines van mensen. Ik wil luisteren, met verantwoording leiden en onze teams blijven betrekken. Maar ik kan niet negeren dat we onderdeel uitmaken van een industrie die competitiever en veeleisender is dan ooit tevoren."

▼ Volgende artikel
Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film
Huis

Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film

De eerste trailer van Peaky Blinders: The Immortal Man - de film die de Peaky Blinders-serie opvolgt - is online gedeeld.

Eind vorig jaar kwam er al een korte teaser online, maar nu is de eerste volledige trailer te zien, die meer dan tweeënhalve minuut lang is.

Peaky Blinders: The Immortal Man speelt zich af in 1940, net zoals de serie in Birmingham. Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog een grote rol. Hoofdpersonage Tommy Shelby heeft gedurende de serie die zich voor de film afspeelt immers last van zijn ervaringen met de Eerste Wereldoorlog, dus de Tweede Wereldoorlog zal ook een grote impact op hem maken.

Tegelijkertijd worstelt hij ook met zijn verleden als leider van de gevreesde Peaky Blinders-bende. Zeker wanneer hij verneemt dat zijn zoon de bende nieuw leven in wil blazen, moet hij uit zijn isolement komen om daar een stokje voor te steken.

Watch on YouTube

Natuurlijk speelt Cillian Murphy weer de rol van Tommy Shelby. Verder zijn ook acteurs als Tim Roth, Barry Keoghan, Rebecca Ferguson en Sophie Rundle te zien. Peaky Blinders: The Immortal Man draait vanaf 6 maart in selecte bioscopen, en is vanaf 20 maart te zien op Netflix.

Vorig jaar werd ook aangekondigd dat Netflix met een nieuwe Peaky Blinders-serie komt, die verdergaat waar de serie eindigt. Om precies te zijn gaat die serie zich in 1953 afspelen, rondom een nieuwe generatie van de Shelby-familie.