ID.nl logo
Beko B5WT594189W: supersnel een brandschone was én minder microvezels in de oceanen
© beko
Huis

Beko B5WT594189W: supersnel een brandschone was én minder microvezels in de oceanen

Hoe vuil je wasgoed ook is, met de Beko B5WT594189W krijgt je al je kleding weer fris en smetteloos uit de machine. En in de helft van de normale tijd. Heb je make-upvlekken in het kraagje van dat hippe topje? Dat is geen probleem dankzij het innovatieve StainExpert-programma. En met een vulgewicht van 9 kilo past zelfs je beddengoed er makkelijk in.

Partnerbijdrage – in samenwerking met Beko

2 keer zo snel klaar en 2 keer zo nauwkeurig schoon

Grasvlekken op de knietjes van de broeken van je kinderen, een mosterdvlek op je witte blouse of overhemd; er is altijd wel wat te wassen. En soms heb je die ene broek of dat leuke jurkje snel weer nodig voor een belangrijke afspraak. Of heb je weinig tijd om te wachten tot de was klaar is. Dus zet je een kort programma aan. Maar niet alle wasmachines werken net zo zorgvuldig wanneer je zo’n programma aanzet. Bij de Beko B5WT594189W hoef je je daar geen zorgen over te maken.

De wasmachine is uitgerust met AquaTech-technologie. Die zorgt ervoor dat de was 2 keer zo snel klaar is en 2 keer zo schoon uit de wasmachine komt als bij een willekeurig lang programma. Hoe dit kan? De technologie vervangt de beweging van de trommel met de kracht van water, door het water en wasmiddel van tevoren al te mengen. Vervolgens sproeit de machine dit sopje op het wasgoed, waardoor het wasmiddel tot in de kern van de stoffen doordringt. Hiermee bespaar je de helft aan tijd en tegelijkertijd wordt het wasgoed 50 procent beter schoon.

©beko

Boenen op chocola- of koffievlekken is verleden tijd

De wasmachine heeft met vijftien standaardprogramma’s en vijf downloadbare programma’s genoeg keuze voor elk type was dat je wilt doen. Van spijkerbroeken en zwarte kledingstukken in het Jeans-programma tot ondergoed en babykleertjes in het Hygiëne+-programma.

Heb je kledingstukken met lelijke vlekken? Dan hoef je niet meer te googelen hoe je de vlekken met huis-tuin-en-keukenmiddeltjes eruit krijgt. Laat de bleek, het zout, de terpentine of de tandpasta maar in de kastjes staan en gooi het kledingstuk gewoon zo de wasmachine in.

Make-up, chocolade, koffie, bloed of andere vervelende vlekken krijg je gemakkelijk weg met het speciale StainExpert-programma. Het programma verwijdert moeiteloos 24 soorten vlekken zonder dat je de vlek hoeft voor te behandelen.

Dus geen paniek wanneer je per ongeluk een kop koffie over je witte T-shirt gooit. Je zet gewoon de Beko B5WT594189W aan het werk. Naast de uitgebreide keuze uit wasprogramma’s heb je ook nog keuze uit vier functies en vier subfuncties, zoals Extra Spoelen, Stoom of Voorwas.

Minder klimaatschade en geen vale kleding dankzij de Beko B5WT594189W

Je kunt de nieuwssites tegenwoordig niet meer openen zonder iets te lezen over de impact die de mens op het klimaat heeft. Zoals dat minuscule synthetische microvezels door het wassen uit onze kleding in de oceanen en rivieren eindigen, wat grote negatieve gevolgen heeft op het onderwaterleven.

Met deze wasmachine zorg je er in ieder geval voor dat er aanzienlijk minder microvezels in natuurwater belanden. De wasmachine is voorzien van FiberCatcher-technologie. Dit zorgt ervoor dat maar liefst 90 procent van deze vezels gefilterd en opgevangen wordt. Zo draai je dus met een gerust groen hart een wasje.

Baal je ervan dat je kleding na een paar keer wassen vaak al vaal wordt? Dat hoeft niet. De wasmachine is uitgerust met het AquaWave-systeem, met speciaal ontworpen peddels die de was in de trommel een golfbeweging laten maken. Hierdoor wast de machine beter en voorzichtiger. Waardoor je keer op keer straalt in je leuke outfits, ook al zijn ze al jaren oud.

Supersnel een brandschone was én minder microvezels in de oceanen

Ontdek de Beko B5WT594189W

Groot genoeg voor grote wasjes en tegelijkertijd energiezuinig

Wil je het beddengoed wassen? Of heb je een uitpuilende wasmand met vuile kleding van het hele gezin? Het maakt niet uit hoe groot de stapel vuile was is, de Beko B5WT594189W biedt met 9 kilo vulgewicht genoeg laadruimte aan. Dit scheelt je een hoop kleine wasjes doen. En daarmee bespaar je energie en water.

Over energie besparen gesproken: de wasmachine heeft energieklasse A-30 procent. Dit betekent dat de wasmachine 30 procent zuiniger is dan een wasmachine met energieklasse A. De machine is uitgerust met de borstelloze motor ProSmart. Deze motor is energiezuinig en duurzamer. De wasmachine heeft een onafhankelijke energiebeoordeling van Youreko gekregen: het beste model. Over de gehele levensduur van dit apparaat bespaar je gemiddeld 518 euro op je energiekosten.

©beko

De Beko B5WT594189W aanschaffen

Binnen no-time smetteloze kleding, minder microvezels in de zee en een lagere energierekening?  Daar zorgt de Beko B5WT594189W voor. Bekijk nu alle specificaties van deze wasmachine.

▼ Volgende artikel
Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis
© Philips
Huis

Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis

Thuis koffie van restaurantkwaliteit? De Philips Café Aromis 8000-serie belooft het. In deze review lees je of deze volautomaat de hype waarmaakt. Van perfect melkschuim tot minimaal onderhoud: ontdek waarom dit apparaat je lokale barista overbodig maakt, zelfs met gewone supermarktbonen!

Fantastisch
Conclusie

Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Plus- en minpunten
  • Barista-melkschuim zonder slangetjes
  • Haalt goud uit supermarktbonen
  • Stil in gebruik
  • Einde aan discussies dankzij gebruikersprofielen
  • Foolproof bediening: iedereen kan nu topkoffie zetten
  • Vakje voor gemalen koffie is wat knullig
  • Geen actieve kopjeswarmer
  • Plastic lekbak voelt goedkoop aan

Je kent het vast: je zit in je favoriete koffietentje, neemt een eerste slok van de cappuccino die je hebt besteld en valt even stil. De temperatuur, het mondgevoel, die volle smaak… alles lijkt te kloppen. En dan denk je aan de koffie thuis. Die is prima, of in elk geval best oké. Maar daar blijft het dan ook bij.

Dat dacht ik tenminste. Tot ik de Philips Café Aromis 8000-serie op mijn aanrecht installeerde en mijn keuken stante pede in een soort hippe koffiebar veranderde. De installatie van deze fraaie machine behelst niet meer dan een stekker in het stopcontact, water in het reservoir en een dosis verse koffiebonen bovenin. That’s it. Daarna kan het feest beginnen.

Hoewel de term 'restaurantkwaliteit' vaak niet meer dan een loze marketingkreet is, maakt dit apparaat dat woord opeens bizar concreet. Dat zit 'm in heel basale dingen: de koffie is direct op de juiste temperatuur (niet dat lauwe net-niet) en de smaak is vol en romig, zonder die nare bittere nasmaak. Dit apparaat lijkt bovendien precies te snappen wat jij wil; zonder dat je zelf als een bezetene aan de knoppen hoeft te draaien, staat er binnen de kortste keren een meer dan fatsoenlijke kop koffie voor je neus. Wat een topding!

©Philips

Bonen vs cups: fight!

Voor wie nog twijfelt om de overstap te maken van cups naar bonen: doe het. Het verschil is niet subtiel, het is een aardverschuiving. Waar capsules vaak toch een beetje vlak smaken, proef je hier ineens nuances die je eerder miste. Het apparaat oogt misschien intimiderend professioneel, maar de bediening is uiteindelijk net zo simpel als je gewend bent van je good old Nespresso.

Duurdoenerij niet nodig

Erg prettig is het feit dat de machine enorm vergevingsgezind is. Hippe koffiesnobs vertellen je doorgaans dat je zonder exclusieve bonen van 30 euro per kilo nergens bent. Onzin, blijkt nu. Zelfs met een zak supermarktbonen en een pak volle melk (lang houdbaar werkt het best!) tovert dit ding een resultaat tevoorschijn waar je u tegen zegt. Hij weet echt het maximale uit elke boon te persen. Luxe zonder dat je boodschappenlijstje ingewikkeld of overdreven duur wordt, ik hou ervan.

En dan de melk. Vaak is dat thuis niet meer dan een zielig laagje luchtbelletjes dat na tien seconden als sneeuw voor de zon verdwijnt. Hier niet. Dit schuim is stevig, rijk en blijft dapper overeind staan. M'n ochtendcappuccino heb ik dan ook spontaan heilig verklaard, maar de echte verrassing is wat mij betreft de optie 'Melange'. Die is gloeiend heet, heeft de ideale verhouding tussen melk en koffie (puristen verklaren me voor gek) en maakt me elke keer weer instant gelukkig. Ik was aanvankelijk wat sceptisch over dit soort voorgeprogrammeerde recepten, maar deze verhouding is zo perfect afgestemd dat het elke keer weer aanvoelt als een echte traktatie.

©Philips

'Wat willen jullie drinken?'

Bezoek over de vloer? Kom maar door met de bestellingen! Vroeger hoopte ik stiekem op de keuze voor zwart (want: geen gedoe met melk), nu draai ik mijn hand niet meer om voor een latte of espresso macchiato. Sterker nog, ik nodig mensen nu vol enthousiasme uit om een kopje koffie te komen doen, en de reacties zijn elke keer unaniem: "Wauw, lekkere koffie!" 

Het mooie is dat je specifieke voorkeuren van je bezoek niet elke keer opnieuw hoeft in te voeren. Dankzij de gebruikersprofielen heeft iedereen in huis zijn eigen 'knop'. De een wil de latte met extra melk, de ander wil 'm juist sterker: dat kun je allemaal opslaan. En de machine verrast ook in de breedte. Waar ik zelf inmiddels min of meer verslaafd ben aan de Red Eye (een pittige boost voor de korte nachten), scoor ik bij mijn dochter punten met de 'Babychino'-functie: alleen warm melkschuim. Lekker voor het slapen gaan. 

Voor de liefhebbers zitten er trouwens nog allerlei cold brew-opties in het assortiment. Niet helemaal mijn ding – koffie kan me niet heet genoeg – maar fijn dat het kan als de smaak (of het bezoek) daarom vraagt.

©Eelko Rol

Geen schoonmaak-nachtmerries

Dan het onderhoud. We kennen de horrorverhalen van schimmelende slangetjes in volautomaten en hopeloos verkalkte zetgroepen. De Café Aromis 8000 is wat dat betreft een verademing. Water bijvullen, bakje met koffiepucks legen en (belangrijk!) de melkhouder gewoon even omspoelen onder de kraan (schijnt zelfs in de vaatwasser te kunnen). Geen ingewikkeld gedoe; de machine spoelt zichzelf krachtig door bij het opstarten en afsluiten. Het ding staat er, hij werkt en zeurt verder niet om aandacht. Had ik al gezegd dat dit een topding is?

O, en er is een app. Is die noodzakelijk? Neuh. Is het lekker? Ja! Via de app kun je de machine alvast aan het werk zetten terwijl je zelf nog even je mail checkt in bed. Je weet: technologie is op zijn best als het je luiheid faciliteert, en dat heeft Philips hier goed begrepen.

©Philips

Conclusie? Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak (dag Senseo!) en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Enige minpuntje is wellicht de prijs, want die is met 999 euro best fors. Maar reken maar uit: een cappuccino kost tegenwoordig al snel 4 euro, dus met 250 gloeiend hete geluksmomentjes thuis heb je deze machine er al uit. Dat moet je jezelf gewoon gunnen.

▼ Volgende artikel
Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan
Huis

Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan

Marc-Alexis Côté, die voorheen de Assassin's Creed-gamefranchise bij Ubisoft overzag, heeft dat bedrijf nu aangeklaagd.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Afgelopen oktober werd aangekondigd dat Côté vertrokken was bij het bedrijf. Dat gebeurde rond dezelfde tijd als dat Ubisoft de Assassin's Creed-franchise onderbracht onder Vantage Studios, een nieuwe dochteronderneming die het samen met Tencent heeft opgericht. Côté heeft decennialang aan de Assassin's Creed-franchise gewerkt en stond de laatste jaren aan het hoofd van de populaire spellenreeks.

Côté zou toen Assassin's Creed naar Vantage Studios ging een aanbod van Ubisoft hebben gekregen om een andere leidende positie binnen het bedrijf aan te nemen. Côté liet kort daarna publiekelijk weten dat deze positie niet vergelijkbaar was met zijn eerdere werk.

De aanklacht

Nu klaagt Côté Ubisoft dus aan, zo meldt CBC Radio Canada. Volgens hem zou hij de rol van 'Head of Production' aangeboden hebben gekregen binnen Ubisoft nadat Assassin's Creed binnen Vantage Studios werd ondergebracht, gevolgd door een mogelijke positie als 'Creative House'.

Volgens Côté zou hij daardoor leiderschap krijgen over "tweederangs" Ubisoft-franchises. Aangezien hij daarvoor de Assassin's Creed-franchise overzag, voelde dit voor hem als een wezenlijke stap terug.

Côté nam naar eigen zeggen twee weken vrij om over deze situatie te reflecteren. Aan het einde van die periode zou Ubisoft hebben geëist dat hij een besluit moest maken en besloot Côté dat dit een onacceptabele situatie was, en een "ontslag in vermomming". Hij eiste dan ook ontslagvergoeding, waarna hij te horen kreeg dat hij niet meer op werk hoefde te komen en Ubisoft aankondigde dat hij was vertrokken.

Volgens Côté heeft Ubisoft geclaimd dat hij vrijwillig is vertrokken, zodat men geen ontslagvergoeding hoefde te betalen. Côté eist nu twee jaar aan loon als ontslagvergoeding en 75.000 dollar aan schadevergoeding vanwege machtsmisbruik en schade aan zijn reputatie. In totaal komt dat neer op meer dan 1,3 miljoen dollar. Ook wil hij dat het concurrentiebeding komt te vervallen.

Vantage Studios en Assassin's Creed

Ubisoft richtte vorig jaar samen met het Chinese Tencent de dochteronderneming Vantage Studios op. Daar zijn de drie belangrijkste Ubisoft-franchise in ondergebracht, namelijk Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six. Ook de ontwikkelteams die aan deze reeksen werken maken nu onderdeel uit van Vantage Studios.

De Assassin's Creed-franchise is al jarenlang een van de belangrijkste gamereeksen van de Franse uitgever Ubisoft. In de spellen gebruiken spelers parkour, stealth en gevechten om diverse exotische locaties uit de geschiedenis te verkennen. Het meest recente deel is het vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows.