ID.nl logo
Een beroep op je nostalgie
© Reshift Digital
Huis

Een beroep op je nostalgie

Wat in een ver verleden enkel in de arcadehallen te spelen was, is inmiddels op vrijwel elk platform verschenen. Nu Dragon's Lair in de App Store te vinden is, heeft de game opnieuw de weg naar de mobiele platformen gevonden.

Wie op de hoogte is van de gamegeschiedenis zal deze titel herkennen, minstens van naam. Dragon's Lair was in de jaren '80 een arcadegame die niet veel later voor de klassieke consoles verscheen. De game was populair, deels door de graphics die nog het best te omschrijven zijn als die van een Disney animatiefilm. Dat laatste komt niet zomaar uit de lucht vallen, want een van Disney's tekenaars was verantwoordelijk voor die graphics en die zijn in de versie voor de iPhone en iPad opnieuw gebruikt.

Dirk the Daring

De graphics zijn nog steeds ontzettend leuk om naar te kijken en hebben de tand des tijds dus goed doorstaan, juist doordat er geen pogingen zijn gedaan om realistische 3D-graphics aan het spel toe te voegen. De levels lopen hierdoor vloeiend in elkaar over en je zal de honderd verschillende manieren waarop hoofdpersoon Dirk the Daring aan zijn eind kan komen tijdens het spelen ongetwijfeld allemaal een keer zien. Dit gaat pas vervelen als je voor de zoveelste keer het level niet haalt.

Prinses Daphne

Nou doet Dragon's Lair vooral een beroep op je nostalgie, maar zelfs zonder vroege herinneringen aan de game is het wel een vermakelijke titel. De besturing volgt het simpele principe dat je precies op tijd de juiste knop in moet drukken: je zwaard of een van de vier pijlen. Aanvankelijk ben je zowel benieuwd naar hoe het volgende level er uit gaat zien als naar prinses Daphne die zo nu en dan om jouw hulp roept. Als je dat allemaal hebt gezien, blijft de eenvoudige gameplay redelijk verslavend.

Kortom

De oorspronkelijke versie van Dragon's Lair komt goed tot zijn recht op de iPhone en iPad. Natuurlijk is de game niet geheel perfect. Zelfs al is de besturing eenvoudig, je zal echt handigheid moeten krijgen in de timing. Bovendien zullen er op den duur wel wat irritaties ontstaan. Dat is echter niet een reden om de game links te laten liggen. Door de mooie tekenstijl, de ongecompliceerde gameplay en de dosis nostalgie is Dragon's Lair ook op Apples handhelds een klassieker. In plaats van twee kwartjes per keer, kun je voor een eenmalig bedrag zo vaak spelen als je wilt.

▼ Volgende artikel
Nieuwe State of Play en Nintendo Direct mogelijk in februari te zien
Huis

Nieuwe State of Play en Nintendo Direct mogelijk in februari te zien

In februari worden er mogelijk een nieuwe State of Play van Sony PlayStation en Nintendo Direct uitgezonden.

Dat claimt de zeer betrouwbare insider Nate the Hate, die eerder al correct de komst van Nintendo Directs en State of Plays heeft voorspeld. Op X werd aan hem gevraagd of er een State of Play in februari wordt uitgezonden, waarop hij positief antwoordde.

Nu is dat geen risicovolle voorspelling: de afgelopen vijf jaar werd er vier keer in februari een State of Play uitgezonden. Toch zal het voor veel PlayStation-gamers een fijne 'bevestiging' zijn dat de betrouwbare insider de komst van de State of Play beaamt.

In een recente video meldt Nate the Hate daarnaast ook dat hij heeft gehoord over de komst van een algemene Nintendo Direct. Daarbij claimt hij zelfs dat de Direct-uitzending specifiek op 5 februari wordt uitgezonden. Concrete informatie over de inhoud had hij niet.

State of Plays en Nintendo Directs

Consolebedrijven zenden al jarenlang hun eigen presentaties uit waarin ze nieuwe games aankondigen en nieuwe beelden van reeds aangekondigde games vertonen. Nintendo doet dit in de Nintendo Direct-uitzendingen, terwijl Sony daar State of Play-livestreams voor gebruikt. Dergelijke presentaties kunnen altijd rekenen op miljoenen kijkers die meer te weten willen komen over wat er zoal uitkomt op de Nintendo Switch (2) en PlayStation 5.

Nintendo heeft dit jaar games als Pokémon Pokopia, Fire Emblem: Fortune's Weave en Yoshi's and the Mysterious Book op de planning staan. Het zou dan ook in de lijn der verwachting liggen dat deze games in een Direct worden getoond. Sony komt dit jaar in ieder geval met Saros, Marathon en Marvel's Wolverine.

Aankomende Tomodachi Life Direct

Overigens wordt er deze week sowieso al een Nintendo Direct uitgezonden, maar dan gericht op één game. Aanstaande donderdag om 15:00 uur Nederlandse tijd zendt Nintendo een Direct uit die geheel draait om Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen, een aankomende Switch 2-game. De Direct zal ongeveer 20 minuten duren en via YouTube te zien zijn.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Wanneer komt Zootopia 2 naar Disney+?
© Disney
Huis

Wanneer komt Zootopia 2 naar Disney+?

Vanaf vandaag is Zootopia 2 digitaal te bekijken als je de film koopt of huurt op verschillende platformen, en een Disney+-release laat waarschijnlijk niet al te lang op zich wachten.

De meest recente film van Disney Animation kwam op 26 november uit in de bioscoop. Hoewel je in Nederland nog een voorstelling kunt bijwonen, is Zootopia 2 inmiddels ook digitaal te huren of kopen, zodat je de film thuis op de bank, in bed of op het dak kunt kijken - waar je maar zin in hebt. Dit kost je op Pathé Thuis bijvoorbeeld 14,99 euro. Dvd’s, blu-rays en 4k-schijfjes van de film zijn vanaf 3 maart verkrijgbaar.

Maar goed, voor de prijs van een dvd of de digitale versie scoor je ook een maandje Disney+, al is Zootopia 2 dus nog niet beschikbaar op de streamingdienst. Disney houdt geen specifiek stramien aan met het overhevelen van bioscoopfilms naar het platform, maar we verwachten dat de film ook ergens begin maart op Disney+ te kijken is.

Watch on YouTube

De meest recente blockbuster van Disney die op de streamingdienst is verschenen, is Tron: Ares. Die film kwam op 10 oktober uit, en werd op 7 januari beschikbaar op Disney+. Ongeveer drie maanden na de release dus, en samenhangend met het moment dat ook de dvd’s in de schappen lagen - dat was op 6 januari. 

Het is te verwachten dat Disney een vergelijkbaar schema aanhoudt met Zootopia 2, al is het benoemen waard dat de Disney Animation-film een gigantisch succes is in de bioscoop. De film is inmiddels de meest opbrengende Amerikaanse animatiefilm ooit geworden, met een geschatte 1,76 miljard dollar aan inkomsten - via The Wall Street Journal. Tron: Ares was dit - met een geschatte wereldwijde opbrengst van 142 miljoen dollar - allerminst. Wellicht wacht de House of Mouse dus nog iets langer met de Disney+-release van hun kaskraker.