ID.nl logo
Huis

iHAS324

Bedrijven zijn altijd geïnteresseerd in producten die gericht zijn op het beschermen van gevoelige gegevens. De iHAS324 kan ook onder deze categorie geschaard worden, de drive kan namelijk cd's en dvd's onherroepelijk wissen.

Een kleine waarschuwing: de iHAS324 is een sata-drive, dus bedrijven die nog met oudere computers werken moeten wel even controleren of hun pc deze poort ondersteunt. Een sata-kabel zit in ieder geval netjes in de doos. Als het gaat om het branden van dvd's dan valt er weinig op de iHAS324 aan te merken. De drive kan met alle gangbare formaten overweg, inclusief dual-layer media en dvd-ram. De brandsnelheden liggen in lijn met de concurrentie: het branden van een dual-layer dvd+/-r-schijfje gaat op achtvoudige snelheid, een single-layer schijfje wordt met 24-voudige snelheid gebrand.

Lite-On levert Nero 8 Essentials met de drive mee, een omvangrijke suite aan brandtools. Het pakket bevat een koppeling naar SmartErase, dat als aparte applicatie opent. SmartErase kent slechts twee opties: Quick Erase en Full Erase. Kiezen we voor de laatste optie, dan doet het programma er zeven minuten over om een dvd+r-schijfje te wissen. De Quick Erase-optie is vanzelfsprekend een stuk sneller, maar wist slechts een klein deel van de gegevens. De schijf zal niet meer werken, maar met goede recoverysoftware valt er nog steeds een deel van de data te achterhalen.

SmartErase werkt helaas niet met herschrijfbare schijfjes (cd-rw, dvd+/-rw en dvd-ram). Proberen we een wisopdracht op een dergelijk schijfje uit te voeren, dan krijgen we de nietszeggende foutmelding "Your drive may not support this feature". Pas wanneer we in de handleiding duiken wordt uitgelegd dat herschrijfbare schijfjes inderdaad niet ondersteund worden.

Omdat het wissen van een schijfje redelijk wat tijd kost, vermoeden we dat er maar weinig mensen zijn die ook echt gebruik gaan maken van de SmartErase-functionaliteit van deze drive. Tel daarbij op dat veel bedrijven al speciale papiervernietigers hebben die geschikt zijn voor schijfjes en de functionaliteit lijkt wat overbodig. Hoe dan ook, met een aanschafprijs van € 35 betaalt u er geen prijspremium voor, dus laat dit u er vooral niet van weerhouden de iHAS324 aan te schaffen.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • goedkoop

  • ondersteunt dvd-ram

  • SmartErase overbodig en mist functionaliteit

De Lite-On iHAS324 is een goedkope en degelijke dvd-brander, maar de meegeleverde SmartErase-functionaliteit is een gimmick. Er zijn snellere en makkelijkere manieren om een schijfje met gevoelige gegevens te vernietigen.

Oké
▼ Volgende artikel
Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1
Huis

Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1

New mask, same task! Ondanks het zware afscheid van ons geliefde merk, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om van ID Games opnieuw iets groots te maken. In deze allereerste Power-Up Podcast leggen we uitgebreid uit wat onze toekomstplannen zijn voor het magazine en de website, delen we de enorme hoeveelheid toffe berichten die we hebben ontvangen én moeten we helaas ook een paar uitspraken rechtzetten. Natuurlijk ontbreekt het vaste recept niet: Simons poepverhalen, Martins boomer-programma’s en een flinke dosis games. Zo hebben we het onder andere over Dispatch, Halo en 2XKO. En hoewel sommige dingen veranderen, blijft traditie gewoon bestaan. Dus: Check snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:05 Een ‘goed’ begin
04:25 Warme berichten
08:35 Correcties
12:00 Het magazine
18:00 De nieuwe site
20:45 Kopzorgen & Irene Moors
23:15 Simon zijn wc-avonturen (deel 2)
27:10 Dispatch
31:35 Opsporing: games gezocht
37:00 Ubisoft-chaos
51:25 Simons laatste Halo-avonturen
57:25 Toekomst van de gamesmedia
01:01:55 Terug naar de programma’s
01:07:00 The Rip
01:13:05 2XKO
01:16:15 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.