ID.nl logo
Je eigen multimediacenter met de Synology DS720+
© Reshift Digital
Nieuws

Je eigen multimediacenter met de Synology DS720+

Iedereen kent het probleem: je schiet de wereld aan foto’s en video’s, maar deze blijven op je smartphone staan en je kijkt ze nooit meer terug. Of erger nog, hele jaren aan materiaal raken verloren, omdat er iets met je telefoon gebeurt en je geen back-up had. Op je pc is dat niet veel anders: praktisch je hele leven staat op dat apparaat en dat is behoorlijk riskant. 

#brandedcontent - Dit artikel is tot stand gekomen in samenwerking met Synology.

Tijd voor een oplossing die al je gegevens combineert op één centrale plek, op een veilige manier én een manier die je eenvoudig in staat stelt om ze te delen. Die oplossing komt van Synology, in de vorm van de DS720+.

De Synology DS720+ is een compacte network-attached storage-oplossing waarmee je eenvoudig al je gegevens kunt opslaan op een centrale plek. De nas heeft twee ingebouwde M.2 ssd-sleuven, die er samen met Synology ssd-cachetechnologie voor zorgen dat je gegevens snel gelezen en weggeschreven kunnen worden. De snelle processor met vier kernen biedt een snelheid van 2 GHz en piekt zelfs naar 2,7 GHz. Samen zorgen deze oplossingen voor een gemiddelde snelheidstoename van 15% voor toepassingen die intensieve berekeningen moeten doen.

Standaard wordt deze nas geleverd met twee lades voor schijven, meer dan genoeg voor de opslagbehoefte van zowel de zakelijke gebruiker als de consument. Maar mocht je onverhoopt toch veel meer opslag nodig hebben, dan is het goed om te weten dat je de opslagcapaciteit kunt uitbreiden tot zeven schijven, met behulp van de Synology DX517.

Synology Drive

Eén centrale plek met voldoende ruimte om al je gegevens op te slaan, zélfs als dit een leven lang aan foto’s en video’s is. Dat is natuurlijk op zichzelf al heel fijn. Nog prettiger wordt het als je bedenkt dat je áltijd toegang hebt tot deze bestanden, ongeacht het apparaat waarop en de locatie waar je je bevindt. Synology Drive heeft daarnaast versiebeheer. Kortom, je bent gegevens nooit kwijt, zélfs niet als ze in een oud bestand staat. Daarnaast biedt de Synology DS720+ je de mogelijkheid om automatisch een back-up te maken van je gegevens, zodat deze veilig staan. Een prettig idee, want mocht je getroffen worden door een ransomware-aanval of op een andere manier je gegevens kwijtraken, dan ben je dankzij je reservekopie zo weer op de been.

©PXimport

Foto’s, muziek en video’s

Streamen is inmiddels een geaccepteerde manier om te genieten van audio en video. Maar je bent daarin wel afhankelijk van de content die je wordt aangeboden. Bovendien heb je zelf wellicht ook nog mappen vol aan films en muziek die je graag nog zou kunnen bekijken. De apps DS Audio en DS Video zorgen ervoor dat je zonder problemen al je content kunt streamen naar, bijvoorbeeld, je smartphone of tablet. Dus waar je ook bent, je hoeft alleen de app te starten om toegang te krijgen tot je complete audio- en videobibliotheek. En foto’s? Ook daar heeft Synology een oplossing voor, met de Moments-app. Synchroniseer je foto’s van elk apparaat automatisch met de DS720+, en elk apparaat dat je toegang geeft, kan op elk gewenst moment bij alle foto’s die je ooit hebt gemaakt.

De Synology DS720+ is niet alleen een nas, maar daarnaast ook een volledig multimediacenter. Foto’s, video, audio, of welk ander bestand dan ook, bewaar je eenvoudig, centraal én veilig op deze nas.

Beter fotobeheer

Het gloednieuwe Synology Photos, beschikbaar in DSM 7.0beta, bouwt voort op de AI-functies van Moments en de organisatorische flexibiliteit van Photo Station. Gebruikers kunnen eenvoudig een back-up maken van foto's van hun mobiele apparaten of camera's, bladeren, filteren met uitgebreide opties en ze organiseren via tijdlijn- of map-weergaven. Als alternatief kunnen ze albums maken om foto's die aan specifieke criteria voldoen automatisch toe te voegen.

Controles op het delen, inclusief wachtwoordbeveiliging en vervaldata, zorgen ervoor dat het delen van de mooiste herinneringen eenvoudig en veilig is. Bovendien is Photos een volledig on-premise oplossing, wat betekent dat er geen netwerkverbinding nodig is om taken zoals gezichtsherkenning uit te voeren - een must voor absolute privacy. 

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 betaalbare all-in-one-printers met scanfunctie
© MG | ID.nl
Huis

Waar voor je geld: 5 betaalbare all-in-one-printers met scanfunctie

Heb je een kantoorbaan en werk je ook veel thuis? Dan loop je vast wel eens tegen het probleem aan dat je een document wil afdrukken of iets belangrijks moet inscannen of kopiëren, maar dat je dan weer moet wachten tot je op kantoor bent. Waarom niet gewoon thuis alles doen? Met een betaalbare all-in-one-printer met scanfunctie doe je alles vanuit je eigen werkkamer. Handig voor iedereen in huis.

Canon PIXMA TS3750i

Met de Canon PIXMA TS3750i haal je een inkjet all-in-one-printer in huis die printen, kopiëren en scannen combineert in één apparaat. Het is een kleureninkjet met een maximale printresolutie van 4800 x 1200 dpi en A4 als grootste papierformaat. Je legt papier in één papierlade met een capaciteit van 90 vellen, waarbij de invoer handmatig gebeurt. De printer ondersteunt standaard A4-papier en print zwart tot ongeveer 7 ipm en kleur tot 4 ipm. De scanner is een flatbed-type zonder automatische documentinvoer; je legt dus losse pagina’s op de glasplaat en scant enkelzijdig.

De verbinding met je netwerk verloopt via wifi, waardoor je via een laptop maar ook een tablet of telefoon kunt printen. De printer werkt uiteraard goed met Windows- en macOS-systemen en hij is compatibel met mobiele besturingssystemen als iOS en Android.

De TS3750i gebruikt twee cartridges (zwart en kleur) maar vier inkten, waarbij de kleuren in één gecombineerde kleurcartridge zitten.

HP DeskJet 2921

De HP DeskJet 2921 is een thermische inkjet-all-in-one die speciaal bedoeld is voor thuisgebruik. Je hebt één apparaat dat kan printen, kopiëren en scannen; de scanner is een flatbedscanner zonder automatische documentinvoer. De printtechniek gebruikt twee cartridges: een zwarte en een driekleurencartridge. De kleurfunctie is beschikbaar voor zowel printen als kopiëren. De papierlade biedt ruimte aan 60 vellen normaal papier en ondersteunt DL-enveloppen.

Als draadloze all-in-one-printer kan deze DeskJet via wifi op je netwerk worden aangesloten, maar het is ook mogelijk om de printer via een usb-kabel rechtstreeks met een computer aan te verbinden. De printsnelheid bij dit model is rond de 7 pagina's in zwart en 5,5 pagina's per minuut in kleur. Automatisch dubbelzijdig afdrukken wordt niet ondersteund.

Epson Expression Home XP-2200

Bij de Epson Expression Home XP-2200 draait het om een compacte kleureninkjet waarmee je zowel kunt printen als scannen en kopiëren. De printer werkt met vier afzonderlijke inkten en heeft een maximale printresolutie van 4800 x 1200 dpi. De maximale papiermaat is A4 en de papierlade kan 50 vellen bevatten. Printen gebeurt via een handmatige papierinvoer, zonder extra lade.

De XP-2200 heeft een flatbed-scanner zonder automatische documentinvoer; dubbelzijdig scannen wordt niet automatisch ondersteund. Op printsnelheid scoort dit model tot 27 pagina’s per minuut in zwart en tot 15 pagina’s per minuut in kleur in de snelste modus. Verbinden gaat via usb of draadloos via wifi. Via een fysieke WPS-knop maak je eenvoudig verbinding.

Epson Expression Home XP-3200

De Epson Expression Home XP-3200 is een all-in-one-printer met iets meer mogelijkheden aan de bedieningskant. De inkjet is voorzien van een 1,44-inch lcd-scherm en kan dubbelzijdig printen. De maximale afdrukresolutie is 5760 x 1440 dpi. Het apparaat ondersteunt diverse papierformaten tot en met A4 en ook verschillende envelop- en fotopapierformaten accepteert de printer.

De geïntegreerde flatbed-scanner haalt een optische scanresolutie van 1200 x 2400 dpi, met 48-bit kleurdiepte bij de invoer en 24-bit bij de uitvoer. De XP-3200 gebruikt vier losse cartridges en heeft een papierlade voor standaard papier; randloos printen behoort ook tot de mogelijkheden. De printsnelheid ligt rond de 10 pagina’s per minuut in zwart en 5 in kleur. Voor verbinding met je netwerk is wifi aanwezig, plus usb voor directe koppeling. Apple AirPrint wordt ondersteund.

HP Smart Tank 5108 - Multifunctionele printer

De HP Smart Tank 5108 is een inkjet all-in-one met navulbare inkttanks in plaats van losse cartridges. De printer kan scannen en kopiëren. De papierlade heeft volgens de gegevens plaats voor 100 vellen en ondersteunt verschillende formaten, met een formaatbereik tot ongeveer 215,9 x 355,6 mm.

Bij de printspecificaties wordt een snelheid van ongeveer 12 pagina’s per minuut in zwart en 5 in kleur genoemd en automatisch dubbelzijdig afdrukken is eveneens mogelijk. De scanner is een flatbedscanner en ondersteunt enkelzijdige scans; automatische documentinvoer en automatisch dubbelzijdig scannen zijn niet aanwezig. De verbinding met netwerk gaat via wifi en je kunt de printer direct via usb aansluiten.

▼ Volgende artikel
PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur
Huis

PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur

Sony PlayStation zendt aanstaande donderdagavond om 23:00 uur Nederlandse tijd een nieuwe State of Play-livestream uit. Martin, Simon en Jacco kijken live met je mee!

Er gingen al geruchten over de komst van de State of Play, en die blijken nu dus te kloppen. Nate the Hate, de insider die wel vaker de komst van aan games gerelateerde presentaties op voorhand lekt, claimde dat onlangs namelijk al.

Op PlayStation Blog schrijft Sony dat de presentatie meer dan zestig minuten beslaat en "nieuws, gameplay-updates en aankondigingen van gamestudio's verspreid over de wereld" bevat voor aankomende PlayStation 5-games. Daarbij zullen er zowel games van PlayStation Studios zelf als andere bedrijven de revue passeren.

Zoals gezegd wordt de State of Play op donderdag 12 februari om 23:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden, en zal deze te zien zijn via YouTube en Twitch. De presentatie zal ook hieronder te zien zijn zodra hij begint. Uiteraard streamen we de presentatie ook op Twitch, YouTube en TikTok!

Over de precieze inhoud van de State of Play-presentatie is nog niets bekend. Wel is het opvallend dat de presentatie meer dan een uur duurt, wat het een van de langste State of Play-presentaties tot dusver maakt.

Watch on YouTube

Wat is er te zien in de nieuwe State of Play?

Sony brengt dit jaar in ieder geval Saros, Marathon en Marvel's Wolverine uit, maar van die laatste is inmiddels bevestigd dat de game in de lente van dit jaar een update krijgt.

Verder werd vorige week een nieuwe Horizon-game met een focus op multiplayergameplay aangekondigd, genaamd Horizon Hunters Gathering. We weten ook dat The Last of Us-ontwikkelaar Naughty Dog aan hun nieuwe game Intergalactic: The Heretic Prophet werkt, en volgens geruchten wordt er bij PlayStation Studios ook een nieuwe God of War-game ontwikkeld met metroidvania-elementen.

Andere titels die vermoedelijk voorbijkomen zijn: Resident Evil Requiem, Helldivers 2, Marvel Tokon: Fighting Souls, Ace Combat 8, Marathon en Phantom Blade Zero.

Kunnen we dan helemaal geen verrassingen verwachten? Volgens geruchten werkt Sony Santa Monica al een tijdje aan een tweedimensionale God of War-game met Kratos' broer Deimos in de hoofdrol, en vermoed wordt dat deze eindelijk wordt aangekondigd. Sowieso zijn er veel God of War-geruchten: ook zou er gewerkt worden aan een heruitgave van de eerste drie delen en spin-off met personages Atreus in de hoofrol.