ID.nl logo
Het beste van 2017: Koptelefoons
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Het beste van 2017: Koptelefoons

Wie op zoek is naar een nieuwe koptelefoon, heeft in 2017 niets te klagen. De keuze is enorm, want ook dit jaar zijn er weer een paar mooie modellen bijgekomen. Deze headsets klonken ons dit jaar het meest als muziek in de oren!

Sony WH-1000XM2

©PXimport

Toegegeven, de Sony WH-1000XM2 is flink aan de prijs en we nemen het je niet kwalijk als je niet zoveel over hebt voor een koptelefoon. Maar allround scoort deze headset simpelweg uitstekend. Het draagcomfort is hoog en de accuduur is lang, terwijl opladen ook lekker snel gaat.

De geluidskwaliteit is genieten en audiopuristen worden vast en zeker blij van de ondersteuning voor LDAC en aptX HD. Ook de ruisonderdrukking pakt goed uit, waarbij het handig is dat deze de mate ervan automatisch aanpast aan het omgevingsgeluid. Heb je de prijs er voor over, dan zul je geen spijt hebben van je aankoop.

Lees hier de hele WH-1000XM2 review.

Bowers & Wilkins PX

©PXimport

In dezelfde prijsklasse gooit de Bowers & Wilkins PX dit jaar ook hoge ogen. In de eerste instantie is geluidskwaliteit uiteraard het belangrijkste, maar een headset moet ook lekker zitten. Het memory foam waaruit de oorschelpen van deze koptelefoon bestaan, is wat dat betreft een schot in de roos.

Toch scoort de PX daarnaast ook op audiogebied goed. "Alsof je middenin de muziek staat", zo omschreef onze tester het, met een lichte nadruk op lage tonen. Dit model is voorzien van actieve ruisonderdrukking, zodat je helemaal afgesloten bent van de buitenwereld. Door met verschillende settings te spelen, kun je toch wat geluid doorlaten als je wilt.

Lees hier de volledige Bowers & Wilkins PX review.

Lees ook: Dit zijn de beste draadloze over-ear koptelefoons

Sony Hear.on Wireless NC

©PXimport

Het was een goed jaar voor Sony op headset-gebied, want ook over de Hear.on Wireless NC waren we in 2017 goed te spreken. Fijn is dat de headset iets goedkoper is dan bovenstaande modellen, hoewel alsnog niet echt goedkoop. Toch kun je het slechter treffen als je een goede draadloze koptelefoon zoekt met noise cancelling.

Het geluid van deze headset is erg helder en moet vooral liefhebbers van bas aanspreken. Want zoals we van Sony-koptelefoons gewend zijn, is die behoorlijk dik aangezet. Voor sommige genres is dat erg prettig, voor andere minder. De batterijduur valt in positieve zin op. In onze testperiode hoefden we geen enkele keer op te laden.

Lees de hele Sony Hear.on Wireless NC review.

Sennheiser 4.50BTNC

©PXimport

Goedkoop kan in het geval van koptelefoons best wel eens duurkoop zijn. Maar dat het ook anders kan, bewijst de 4.50BTNC-headset van Sennheiser. Voor een hele schappelijke prijs haal je een draadloze headset met noise cancelling on board. Die overigens ook gemakkelijk op te bergen is, waarvoor ook een handig draagtasje wordt meegeleverd.

Lees hier de hele Sennheiser 4.50BTNC-review.

Skullcandy Hesh 3

©PXimport

Voor nog minder geld is de Skullcandy Hesh 3 een goede keuze. Het merk heeft normaliter duidelijk voor- en tegenstanders, met name vanwege het opvallende uiterlijk dat niet voor iedereen weggelegd is. Maar de Hesh 3 is erg minimalistisch afgewerkt, en spreekt daardoor een grotere doelgroep aan.

De audiokwaliteit komt uiteraard niet in de buurt dan veel duurdere soortgenoten, maar toch valt het in deze prijsklasse niet tegen. En de batterijduur is met 22 uur ook uitstekend. Wil je niet al te veel uitgeven aan een headset, overweeg dan zeker eens de Hesh 3.

Lees hier de hele Skullcandy Hesh 3.

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 betaalbare all-in-one-printers met scanfunctie
© MG | ID.nl
Huis

Waar voor je geld: 5 betaalbare all-in-one-printers met scanfunctie

Heb je een kantoorbaan en werk je ook veel thuis? Dan loop je vast wel eens tegen het probleem aan dat je een document wil afdrukken of iets belangrijks moet inscannen of kopiëren, maar dat je dan weer moet wachten tot je op kantoor bent. Waarom niet gewoon thuis alles doen? Met een betaalbare all-in-one-printer met scanfunctie doe je alles vanuit je eigen werkkamer. Handig voor iedereen in huis.

Canon PIXMA TS3750i

Met de Canon PIXMA TS3750i haal je een inkjet all-in-one-printer in huis die printen, kopiëren en scannen combineert in één apparaat. Het is een kleureninkjet met een maximale printresolutie van 4800 x 1200 dpi en A4 als grootste papierformaat. Je legt papier in één papierlade met een capaciteit van 90 vellen, waarbij de invoer handmatig gebeurt. De printer ondersteunt standaard A4-papier en print zwart tot ongeveer 7 ipm en kleur tot 4 ipm. De scanner is een flatbed-type zonder automatische documentinvoer; je legt dus losse pagina’s op de glasplaat en scant enkelzijdig.

De verbinding met je netwerk verloopt via wifi, waardoor je via een laptop maar ook een tablet of telefoon kunt printen. De printer werkt uiteraard goed met Windows- en macOS-systemen en hij is compatibel met mobiele besturingssystemen als iOS en Android.

De TS3750i gebruikt twee cartridges (zwart en kleur) maar vier inkten, waarbij de kleuren in één gecombineerde kleurcartridge zitten.

HP DeskJet 2921

De HP DeskJet 2921 is een thermische inkjet-all-in-one die speciaal bedoeld is voor thuisgebruik. Je hebt één apparaat dat kan printen, kopiëren en scannen; de scanner is een flatbedscanner zonder automatische documentinvoer. De printtechniek gebruikt twee cartridges: een zwarte en een driekleurencartridge. De kleurfunctie is beschikbaar voor zowel printen als kopiëren. De papierlade biedt ruimte aan 60 vellen normaal papier en ondersteunt DL-enveloppen.

Als draadloze all-in-one-printer kan deze DeskJet via wifi op je netwerk worden aangesloten, maar het is ook mogelijk om de printer via een usb-kabel rechtstreeks met een computer aan te verbinden. De printsnelheid bij dit model is rond de 7 pagina's in zwart en 5,5 pagina's per minuut in kleur. Automatisch dubbelzijdig afdrukken wordt niet ondersteund.

Epson Expression Home XP-2200

Bij de Epson Expression Home XP-2200 draait het om een compacte kleureninkjet waarmee je zowel kunt printen als scannen en kopiëren. De printer werkt met vier afzonderlijke inkten en heeft een maximale printresolutie van 4800 x 1200 dpi. De maximale papiermaat is A4 en de papierlade kan 50 vellen bevatten. Printen gebeurt via een handmatige papierinvoer, zonder extra lade.

De XP-2200 heeft een flatbed-scanner zonder automatische documentinvoer; dubbelzijdig scannen wordt niet automatisch ondersteund. Op printsnelheid scoort dit model tot 27 pagina’s per minuut in zwart en tot 15 pagina’s per minuut in kleur in de snelste modus. Verbinden gaat via usb of draadloos via wifi. Via een fysieke WPS-knop maak je eenvoudig verbinding.

Epson Expression Home XP-3200

De Epson Expression Home XP-3200 is een all-in-one-printer met iets meer mogelijkheden aan de bedieningskant. De inkjet is voorzien van een 1,44-inch lcd-scherm en kan dubbelzijdig printen. De maximale afdrukresolutie is 5760 x 1440 dpi. Het apparaat ondersteunt diverse papierformaten tot en met A4 en ook verschillende envelop- en fotopapierformaten accepteert de printer.

De geïntegreerde flatbed-scanner haalt een optische scanresolutie van 1200 x 2400 dpi, met 48-bit kleurdiepte bij de invoer en 24-bit bij de uitvoer. De XP-3200 gebruikt vier losse cartridges en heeft een papierlade voor standaard papier; randloos printen behoort ook tot de mogelijkheden. De printsnelheid ligt rond de 10 pagina’s per minuut in zwart en 5 in kleur. Voor verbinding met je netwerk is wifi aanwezig, plus usb voor directe koppeling. Apple AirPrint wordt ondersteund.

HP Smart Tank 5108 - Multifunctionele printer

De HP Smart Tank 5108 is een inkjet all-in-one met navulbare inkttanks in plaats van losse cartridges. De printer kan scannen en kopiëren. De papierlade heeft volgens de gegevens plaats voor 100 vellen en ondersteunt verschillende formaten, met een formaatbereik tot ongeveer 215,9 x 355,6 mm.

Bij de printspecificaties wordt een snelheid van ongeveer 12 pagina’s per minuut in zwart en 5 in kleur genoemd en automatisch dubbelzijdig afdrukken is eveneens mogelijk. De scanner is een flatbedscanner en ondersteunt enkelzijdige scans; automatische documentinvoer en automatisch dubbelzijdig scannen zijn niet aanwezig. De verbinding met netwerk gaat via wifi en je kunt de printer direct via usb aansluiten.

▼ Volgende artikel
PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur
Huis

PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur

Sony PlayStation zendt aanstaande donderdagavond om 23:00 uur Nederlandse tijd een nieuwe State of Play-livestream uit. Martin, Simon en Jacco kijken live met je mee!

Er gingen al geruchten over de komst van de State of Play, en die blijken nu dus te kloppen. Nate the Hate, de insider die wel vaker de komst van aan games gerelateerde presentaties op voorhand lekt, claimde dat onlangs namelijk al.

Op PlayStation Blog schrijft Sony dat de presentatie meer dan zestig minuten beslaat en "nieuws, gameplay-updates en aankondigingen van gamestudio's verspreid over de wereld" bevat voor aankomende PlayStation 5-games. Daarbij zullen er zowel games van PlayStation Studios zelf als andere bedrijven de revue passeren.

Zoals gezegd wordt de State of Play op donderdag 12 februari om 23:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden, en zal deze te zien zijn via YouTube en Twitch. De presentatie zal ook hieronder te zien zijn zodra hij begint. Uiteraard streamen we de presentatie ook op Twitch, YouTube en TikTok!

Over de precieze inhoud van de State of Play-presentatie is nog niets bekend. Wel is het opvallend dat de presentatie meer dan een uur duurt, wat het een van de langste State of Play-presentaties tot dusver maakt.

Watch on YouTube

Wat is er te zien in de nieuwe State of Play?

Sony brengt dit jaar in ieder geval Saros, Marathon en Marvel's Wolverine uit, maar van die laatste is inmiddels bevestigd dat de game in de lente van dit jaar een update krijgt.

Verder werd vorige week een nieuwe Horizon-game met een focus op multiplayergameplay aangekondigd, genaamd Horizon Hunters Gathering. We weten ook dat The Last of Us-ontwikkelaar Naughty Dog aan hun nieuwe game Intergalactic: The Heretic Prophet werkt, en volgens geruchten wordt er bij PlayStation Studios ook een nieuwe God of War-game ontwikkeld met metroidvania-elementen.

Andere titels die vermoedelijk voorbijkomen zijn: Resident Evil Requiem, Helldivers 2, Marvel Tokon: Fighting Souls, Ace Combat 8, Marathon en Phantom Blade Zero.

Kunnen we dan helemaal geen verrassingen verwachten? Volgens geruchten werkt Sony Santa Monica al een tijdje aan een tweedimensionale God of War-game met Kratos' broer Deimos in de hoofdrol, en vermoed wordt dat deze eindelijk wordt aangekondigd. Sowieso zijn er veel God of War-geruchten: ook zou er gewerkt worden aan een heruitgave van de eerste drie delen en spin-off met personages Atreus in de hoofrol.