ID.nl logo
Review: Nokia T20
© Reshift Digital
Huis

Review: Nokia T20

Mede door de coronapandemie stijgt de vraag naar goedkopere tablets, en dus komt ook Nokia voor het eerst in zeven jaar weer met een nieuw model. Deze T20 kost 219 euro en concurreert dus vooral met andere Android-tablets, en minder met de goedkoopste Apple iPad, die al 389 euro kost.

De tablet is gemaakt van aluminium, voelt stevig aan en heeft een duidelijk afleesbaar 10,36inch-scherm. De resolutie van 2000 × 1200 pixels levert scherp beeld. De T20 heeft simpele camera’s op de voor- en achterkant en is niet heel snel. Wel draait hij populaire apps vlot genoeg.

De accu gaat een werkdag mee. Opladen duurt uren omdat Nokia een eenvoudige oplader meelevert.

Drie jaar updates

Een belangrijk verkoopargument van de tablet is zijn software en updatebeleid. Nokia levert de T20 met een nauwelijks aangepaste versie van Android 11, waardoor je geen last hebt van onnodige visuele aanpassingen of extra apps. De beperkte wijzigingen zijn functioneel, bijvoorbeeld in de vorm van een kinderomgeving.

Prettig is dat Nokia twee versie-updates belooft, dus naar Android 12 en 13. Ook kun je rekenen op regelmatige beveiligingsupdates tot de herfst van 2024. Vergelijkbaar geprijsde Android-tablets krijgen minder vaak en minder lang updates.

Weinig accessoires

Jammer is dat Nokia (nog) praktisch geen accessoires verkoopt voor de T20. Er zijn alleen twee stevige hoezen te koop. We missen bijvoorbeeld een styluspen, maar vooral een toetsenbord(hoes) om productiever gebruik te maken van de tablet. Concurrenten als Samsung, Apple en Lenovo bieden dergelijke accessoires wel aan. Maar voor wie een tablet zoekt voor de kinderen of het kijken van films, zal dit van minder zijn.

Conclusie

Betaalbare Android-tablet bevalt prima en krijgt drie jaar updates.

Pluspunten
Prijs-kwaliteit, software, updatebeleid.
Minpunten
Camera’s, weinig accessoires, langzaam opladen.

Adviesprijs: € 219,-

Voor meer informatie: https://kwikr.nl/nokiat20

▼ Volgende artikel
Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen
Huis

Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen

Mike Flanagan, die eerder onder andere de Stephen King-verhalen Doctor Sleep en The Life of Chuck verfilmde, gaat zich weer bezighouden met een film gebaseerd op een boek van de horrorschrijver. Ditmaal gaat het om The Mist.

Dat is opvallend, omdat The Mist in 2007 ook al verfilmd werd. Toen was het Frank Darabont die de film regisseerde, nadat hij eerder al naam maakte met Stephen King-verfilmingen The Shawshank Redemption en The Green Mile. De in 2007 uitgekomen verfilming van The Mist viel al goed in de smaak, dus sommige fans vragen zich dan ook af of het verhaal nog een verfilming nodig heeft.

Hoe dan ook is Flanagan tegenwoordig een expert op het gebied van Stephen King-films. Zoals gezegd heeft hij al bewerkingen van verhalen als The Life of Chuck, Doctor Sleep en Gerald's Game geleverd, en werkt hij ook aan een miniserie gebaseerd op Carrie. Daarnaast gaat hij de zevendelige Stephen King-epos The Dark Tower omtoveren tot een serie, al is niet bekend wanneer dat gaat gebeuren.

Over The Mist

Het in 1980 verschenen boek The Mist draait om een mysterieuze mist die een dorpje in zijn ban houdt. De mist maakt mensen niet alleen dood, er zitten ook allerlei monsters in die mist uit een andere dimensie. Overigens kwam tien jaar geleden ook een serie gebaseerd op The Mist uit, maar zonder veel succes. De eerdere verfilming uit 2007 wordt wel gezien als een succesverhaal - in ieder geval op kwalitatief gebied.

Mike Flanagan

Flanagan is overigens niet alleen bekend voor zijn verfilmingen van Stephen King-boeken. Hij heeft ook veel succes met zijn horrorseries op Netflix, waaronder The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Midnight Mass en The Fall of the House of Usher.

▼ Volgende artikel
Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht
Huis

Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht

De extraction shooter Arc Raiders is een groot succes: de game is sinds release 30 oktober vorig jaar meer dan 14 miljoen keer verkocht.

Dat heeft uitgever Nexon deze week aangekondigd bij het bekendmaken van de kwartaalcijfers van het bedrijf. In januari was er daarbij een piek van 960.000 gelijktijdige spelers over alle platforms waarneembaar, en sindsdien zijn er zo'n zes miljoen wekelijkse actieve spelers. Arc Raiders heeft wat Nexon betreft dan ook alle verwachtingen overtroffen.

Arc Raiders kwam zoals gezegd afgelopen oktober uit en is ontwikkeld door het in Stockholm gevestigde bedrijf Embark Studios, dat bestaat uit voormalige Battlefield-ontwikkelaars, waronder de voormalige ceo van DICE, Patrick Söderlund. Hiervoor bracht Embark al de shooter The Finals uit.

Over Arc Raiders

Toen Arc Raiders uitkwam, bleek het spel al snel een hit op Steam en consoles. Dit terwijl de markt voor multiplayershooters zeer competitief is, met franchises als Call of Duty en Battlefield waarvan afgelopen najaar ook nieuwe delen zijn uitgekomen.

De game houdt een derdepersoonsaanzicht aan en betreft een extraction shooter. Spelers gaan in Arc Raiders richting de oppervlakte van de aarde, waar buitenaardse robots genaamd Arcs voor chaos zorgen. Spelers proberen hier waardevolle materialen, wapens en medicijnen te vinden - alleen of in teamverband. Andere spelers lopen echter ook rond op het oppervlak en kunnen je team helpen of juist tegenzitten. Het doel is heelhuids weer ondergronds te geraken met de verzamelde spullen.