ID.nl logo
Pop-ups voor meldingen en locatie uitzetten in je browser
© Reshift Digital
Huis

Pop-ups voor meldingen en locatie uitzetten in je browser

‘Deze website wil je locatie weten’, of ‘Deze website wil je meldingen sturen’. Grote kans dat deze pop-ups je te pas en te onpas om de oren vliegen. Niet erg privacyvriendelijk, en bovendien nogal irritant. In browsers zoals Chrome, Firefox, Edge en Safari kun je dit soort meldingen uitzetten. Hier lees je hoe, en waarom je het misschien toch niet zou willen.

Ook als je je Google-account of Microsoft-profiel flink hebt dichtgetimmerd, zijn locatiegegevens op gezette tijden best handig om te delen. Voor navigatie-apps bijvoorbeeld, de CoronaMelder, of apps als Tinder. Ook pushmeldingen van je favoriete websites kunnen interessant zijn. Maar dat elke website bij elk bezoek blijft vragen of je locatie uitgelezen mag worden? Dat liever niet. Uitzetten is een kwestie van even in de instellingen duiken. 

Chrome

In Chrome ga je naar het menu met de drie puntjes rechtsboven in je browser, en klik je op Instellingen. Ga onder het kopje Privacy & Beveiliging naar Site-instellingen, en scrol naar het kopje Rechten. Hier kun je onder Locatie klikken op Niet toestaan dat sites je locatie zien, of onder Meldingen op Niet toestaan dat sites meldingen sturen. In beide gevallen wordt elke functie die betrekking heeft op respectievelijk locatie en meldingen uitgezet, en dus ook de pop-up die je steeds te zien krijgt. Overigens kun je op dezelfde manier het gebruik van je camera en microfoon aan banden leggen. 

©PXimport

Firefox

Firefox werkt op een soortgelijke manier. Ga via het hamburgermenu rechtsboven naar Instellingen en vervolgens naar Privacy & Beveiliging. Iets naar onderen vind je het kopje Toestemmingen, waar je via de knop Instellingen… onder Locatie en Meldingen kunt kiezen voor Nieuwe verzoeken om toegang tot uw locatie blokkeren of Nieuwe verzoeken voor het toestaan van notificaties blokkeren. Heb je al een lange lijst staan? Klik dan meteen even op Alle websites verwijderen. Ook in Firefox kun je je camera en microfoon op dezelfde manier aanpakken. 

©PXimport

Edge

Edge werkt eigenlijk hetzelfde. Via het menu rechtsboven ga je naar Instellingen > Cookies en site machtigingen. Locatie en Meldingen staan standaard op ‘Eerst vragen’ (en Camera en Microfoon trouwens ook). Klik op een item en zet de slider uit, en je wordt niet meer gestoord met verzoekjes. 

©PXimport

Safari

Apple-software werkt doorgaans iets anders, maar ook hier is het een kwestie van een paar simpele stappen. Open Safari, ga via Safari linksboven naar Voorkeuren en klik op het tabje Websites. Onder de items Locatie en Meldingen kun je bij de dropdown rechtsonderin kiezen voor Blokkeren

Zeker weten?

Denk wel even goed na voor je de instellingen zo rigoureus aanpast. Vooral je locatie-instellingen kunnen nog wel eens handig zijn - denk aan Google Maps of bij het zoeken van een specifieke winkel in de buurt. Sommige websites, zoals die van maaltijdbezorgers, werken helemaal niet zonder locatiegegevens. Als je die websites echter vooral op je telefoon gebruikt, kun je zonder problemen de browserpop-ups uitschakelen. 

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube