ID.nl logo
Nokia ziet Lumia-verkoop inzakken
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Nokia ziet Lumia-verkoop inzakken

Gingen er in het tweede kwartaal nog 4 miljoen Lumia-smartphones over de toonbank, het derde kwartaal wist Nokia 2,9 miljoen Windows Phones te slijten. Dat blijkt uit de kwartaalcijfers die de Finse telefoonmaker donderdag presenteerde.

De dalende verkoopcijfers zijn hoogstwaarschijnlijk te wijten aan de komst van Windows Phone 8. Veel consumenten lijken met de aanschaf van een Lumia-smartphone te wachten tot Nokia met de nieuwe Lumia 920 en 820 op de proppen komt. Vermoedelijk verschijnen deze telefoons begin november.

Wereldwijd werden er in de periode juli, augustus en september 82,9 miljoen telefoons verkocht door Nokia. Het merendeel hiervan (76,6 miljoen) waren zogenoemde 'feature phones'. De 6,3 miljoen smartphones die er van de hand gingen, betekenen een daling van ruim 60 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder.

Boven verwachting

Hoewel het bedrijf zich genoodzaakt ziet een verlies van 576 miljoen euro op de tekenen, is dit aanzienlijk minder dat de 826 miljoen euro die er vorig jaar werd genoteerd. Dit heeft Nokia vooral te danken aan de hervormingen die CEO Stephen Elop binnen het bedrijf heeft doorgevoerd. De cijfers komen overigens niet als een grote verrassing, en zijn zelfs iets beter dan Nokia in juli had voorspeld. "Het wordt een kwartaal vol uitdagingen", aldus de CEO aan de start van het derde kwartaal.

Met de introductie van de eerste telefoons met Windows Phone 8, hoopt Nokia zich weer terug te vechten op de smartphonemarkt. In september presenteerde het bedrijf de Lumia 920 en 820, welke dit najaar de strijd zullen aangaan met de iPhone 5 en de Galaxy S III.

▼ Volgende artikel
Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling
Huis

Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling

De Franse uitgever Ubisoft heeft meerdere games in de Assassin's Creed- en Far Cry-reeksen in ontwikkeling.

Dat liet ceo Yves Guillemot weten in een interview met Variety, dat vooral draaide om de herstructurering van het bedrijf. De Assassin's Creed-, Far Cry- en Rainbow Six-franchises vallen tegenwoordig onder Vantage Studios, een dochteronderneming die Ubisoft samen met Tencent heeft opgericht.

"We hebben een solide planning op de rit bij Vantage Studios", aldus Guillemot. "We ontwikkelen meerdere games in de Assassin's Creed-franchise. Het gaat daarbij zowel om singleplayer- en multiplayerervaringen, met een ambitie om de spelersaantallen te laten groeien. Vorig jaar had de franchise al meer dan dertig miljoen spelers."

Over Far Cry: "Mensen wachten met smart (op nieuwe delen). We hebben op dit moment twee erg veelbelovende projecten in ontwikkeling." Hij gaf niets prijs over deze projecten, maar er gaan al langere tijd geruchten over twee Far Cry-games: een nieuwe singleplayerervaring en een losstaande multiplayergame - mogelijk een extraction shooter - waarbij beide games mogelijk een deel van de spelwereld of spelmechanismen delen.

Ubisoft op de schop

De herstructurering van Ubisoft zorgt er ook voor dat er diverse ontslagen vallen, studio's worden gesloten en games zijn geannuleerd. Eerder deze week bleek al dat er ontslagen vallen bij Ubisoft Toronto, al werd daarbij wel gecommuniceerd dat de Splinter Cell-remake in ontwikkeling blijft. De herstructurering en ontslagen leveren ook protesten op bij werknemers en vakbonden.

Over die protesten zei Guillemot in het interview: "Ik begrijp volledig de legitieme zorgen van onze teams in Frankrijk en de rest van de wereld. Ubisoft ondergaat op dit moment een grote transformatie, dat invloed heeft op onze organisatie, werkzaamheden en cultuur. Veranderingen op deze schaal wekken logischerwijs vragen op en zorgen voor spanning, zeker wanneer ze impact hebben op de routines van mensen. Ik wil luisteren, met verantwoording leiden en onze teams blijven betrekken. Maar ik kan niet negeren dat we onderdeel uitmaken van een industrie die competitiever en veeleisender is dan ooit tevoren."

▼ Volgende artikel
Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film
Huis

Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film

De eerste trailer van Peaky Blinders: The Immortal Man - de film die de Peaky Blinders-serie opvolgt - is online gedeeld.

Eind vorig jaar kwam er al een korte teaser online, maar nu is de eerste volledige trailer te zien, die meer dan tweeënhalve minuut lang is.

Peaky Blinders: The Immortal Man speelt zich af in 1940, net zoals de serie in Birmingham. Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog een grote rol. Hoofdpersonage Tommy Shelby heeft gedurende de serie die zich voor de film afspeelt immers last van zijn ervaringen met de Eerste Wereldoorlog, dus de Tweede Wereldoorlog zal ook een grote impact op hem maken.

Tegelijkertijd worstelt hij ook met zijn verleden als leider van de gevreesde Peaky Blinders-bende. Zeker wanneer hij verneemt dat zijn zoon de bende nieuw leven in wil blazen, moet hij uit zijn isolement komen om daar een stokje voor te steken.

Watch on YouTube

Natuurlijk speelt Cillian Murphy weer de rol van Tommy Shelby. Verder zijn ook acteurs als Tim Roth, Barry Keoghan, Rebecca Ferguson en Sophie Rundle te zien. Peaky Blinders: The Immortal Man draait vanaf 6 maart in selecte bioscopen, en is vanaf 20 maart te zien op Netflix.

Vorig jaar werd ook aangekondigd dat Netflix met een nieuwe Peaky Blinders-serie komt, die verdergaat waar de serie eindigt. Om precies te zijn gaat die serie zich in 1953 afspelen, rondom een nieuwe generatie van de Shelby-familie.