ID.nl logo
De 3 leukste programmeertalen voor kinderen
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

De 3 leukste programmeertalen voor kinderen

Kinderen vinden het vaak erg leuk om creatief bezig te zijn. Er zijn een aantal programmeertalen die uitermate geschikt zijn voor kinderen, en waar ze zich heerlijk mee kunnen uitleven. Het is leuk, maar bovendien leerzaam en een goede kennismaking met programmeren.Met deze 3 talen kun je je kinderen leren programmeren

Veel kinderen vinden het leuk om dingen te maken. Daarom houden ze op jonge leeftijd zo van tekenen, kleien, en zandkastelen bouwen. Als ze eenmaal iets ouder zijn kunnen programmeertalen die geschikt zijn voor kinderen een goede, leerzame uitlaatklep voor hun creativiteit vormen. Bovendien is het geen slecht idee om kinderen alvast voor te bereiden op de informaticalessen die ze op school gaan krijgen, of om ze voor te bereiden op een eventuele carrière als programmeur. Als ze al een beetje met programmeren bekend zijn zullen ze straks op school en op de banenmarkt misschien een beetje voorsprong hebben.

Scratch

Met Scratch kunnen kinderen spelletjes, muziek, interactieve animaties en kunstwerken maken die als project met anderen gedeeld kunnen worden, zodat je van anderen kunt leren.

Scratch werkt met blokken in een visuele interface die je op elkaar kunt stapelen. Blokken kunnen alleen met elkaar gecombineerd worden als ze compatibel zijn. Je kunt verschillende programmeercomponenten zoals acties, events en operatoren met elkaar combineren om commando's te genereren.

Scratch is gratis en wordt goed ondersteund, waardoor het een leuke introductie is. Er is een grote online community waaraan veel mensen deelnemen die kunnen helpen. De taal is geschikt voor kinderen tussen de 8 en 16 jaar.

Systeemvereisten: Een computer die op macOS, Windows of Linux draait.

©PXimport

Blockly

Blockly is een open source project van Google dat gebruikmaakt van het blokkenconcept van Scratch. In de omgeving van Blockly maken de blokken het schrijven van code ook eenvoudiger, maar met Blockly kun je met de blokken JavaScript, Python, PHP, Lua of Dart genereren. Bovendien kan het worden aangepast om code in andere programmeertalen te genereren. Je kunt de taal van Blockly veranderen van het Engels naar het Nederlands.

Met deze omgeving kun je de verschillen tussen de syntax van verschillende programmeertalen duidelijk zien, waardoor kinderen nog beter kunnen leren programmeren. Blockly is echter nog niet zo ver ontwikkeld of zo goed ondersteund als Scratch. Daarom is het geschikt voor iets oudere kinderen, vanaf een jaar of 10.

Systeemvereisten: Een computer die op macOS, Windows of Linux draait.

©PXimport

RoboMind

RoboMind is een educatieve programmeeromgeving waarin een virtuele robot geprogrammeerd moet worden en kinderen met specifieke opdrachten leren over kunstmatige intelligentie.

De programmeertaal die gebruikt wordt is ROBO, een speciaal ontworpen taal die gebaseerd is op principes die ook in de meeste andere programmeertalen gebruikt worden.

Er wordt tevens ondersteuning geboden voor LEGO Mindstorms NXT en er zijn tal van lessen en opdrachten verkrijgbaar zodat je lekker lang bezig kunt zijn.

Systeemvereisten: Een computer die op macOS, Windows of Linux draait.

©PXimport

▼ Volgende artikel
De Switch 2 als enige console? (Nintendo Partner Direct) - Bonuslevel
Huis

De Switch 2 als enige console? (Nintendo Partner Direct) - Bonuslevel

Cody en Jacco lopen door de Partner Direct heen en stellen de vraag: is de Switch 2 nu multiplatform-waardig? Ook zit Jacco drie dagen in Zwitserland voor een gamingmuis en is één persoon jarig.

Kom bij onze Discord. Via ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠deze link kan je met ons en andere luisteraars kletsen over games, deals, nieuws en meer.

Wil je zelf ook een vraag insturen of heb je iets leuks om te melden? Dat kan! Stuur een mailtje naar bonuslevelcast@gmail.com (of bonuslevelkast@gmail.com of bonuslevelqast@gmail.com) en wellicht hoor je jezelf terug in de volgende aflevering!

▼ Volgende artikel
Spoedige PlayStation 5-prijsstijging nu nog onwaarschijnlijk
© Reshift Digital
Huis

Spoedige PlayStation 5-prijsstijging nu nog onwaarschijnlijk

De PlayStation 5 zal dit jaar waarschijnlijk nog niet in prijs omhoog gaan, ondanks de stijgende kosten van geheugen.

Dat heeft PlayStation-producent Sony door laten schemeren. het bedrijf reageert daarmee op de angst van veel consumenten dat de populaire spelcomputers binnenkort weer in prijs omhoog gaan door de alsmaar stijgende kosten van RAM-geheugen. RAM is namelijk essentieel om AI in de lucht te houden, wat zeker de laatste maanden voor een grote invloed op de prijzen ervan zorgt.

Genoeg geheugen aangeschaft

Sony praatte erover tijdens de bekendmaking van zijn kwartaalcijfers, waarbij tevens bleek dat er wereldwijd inmiddels 92,2 miljoen exemplaren van de PlayStation 5 zijn verscheept. Sony's cfo Lin Tao meldde daarbij dat het bedrijf al genoeg geheugen heeft aangeschaft om in ieder geval tot en met de feestdagen van dit jaar de PlayStation 5 te kunnen produceren. Daarbij blijft het bedrijf onderhandelen met producenten van RAM.

Tao liet weten dat het flexibel wil blijven wat hun hardwarestrategie betreft. De focus ligt daarbij vooral op het verdienen van de huidige klanten die al een PS5 in huis hebben staan - bijvoorbeeld door het verkopen van games en spelers via PlayStation Network aankopen laten doen en abonnementen af laten sluiten.

Hoewel het bedrijf dus niet uitsluit dat een prijsstijging voor de PlayStation 5 in de toekomst een reële optie wordt, lijkt dat in ieder geval dit jaar niet op de planning te staan. Tegelijkertijd zou de stijging van RAM-kosten wel invloed kunnen uitoefenen op de komst van de PlayStation 6: eerder gingen er geruchten dat het bedrijf overweegt die console intern uit te stellen. In deze column schrijven we waarom dat misschien niet eens slecht nieuws is voor de consument.

Ghost of Yotei

Tijdens het bekendmaken van de kwartaalcijfers liet Sony ook weten dat het vorig jaar oktober uitgekomen Ghost of Yotei goed verkoopt. Hoewel geen precieze verkoopcijfers werden genoemd, zijn er volgens het bedrijf meer exemplaren van de game verkocht dan van voorganger Ghost of Tsushima in dezelfde periode na release. Laatstgenoemde game is ongeveer 5 miljoen keer verkocht in de eerste vier maanden na release, dus het is waarschijnlijk dat Yotei daar overheen is gegaan.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.