ID.nl logo
Het beste van 2017: Speakers
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Het beste van 2017: Speakers

Een goeie speaker uitzoeken is nog niet zo gemakkelijk. De ene luidspreker is de andere niet en het hangt er ook maar net vanaf wat je ermee wilt luisteren. Muziek of films? Sfeervol op de achtergrond of knalfuif? Dit vonden wij de beste speakers van 2017.

Teufel Boomster

©PXimport

De Boomster-speaker van Teufel gaat alweer wat jaartjes mee. In 2017 is er een vernieuwd model gelanceerd, die wat ons betreft weer erg goed scoort. Dit is een flinke luidspreker, voorzien van een handvat zodat je 'm gemakkelijk mee kunt nemen.Ondanks het flinke gewicht is draagbaarheid juist een van de voordelen van deze speaker.

Lees ook: Algemene kooptips voor speakers

De Boomster valt tevens op door zijn veelzijdigheid. Zo is er naast een standaard audio-ingang en bluetooth ook een FM- en DAB+-radio ingebouwd. Tevens is er ondersteuning voor AptX. En de geluidskwaliteit? Laten we zeggen dat de Boomster hard kan. Heel hard. En dat is vooral prettig bij genres als pop, rock en dance.

Lees hier de hele review.

JBL Boombox

©PXimport

Audiofabrikanten zijn blijkbaar dol op de term 'boom' in hun producten. Zo ook JBL met de Boombox. Ook in dit geval betreft het een speaker die bij uitstek geschikt is voor feestjes, waarbij het dak eraf moet. In andere scenario's staat de Boombox namelijk vrij snel te luid, en kun je beter iets anders overwegen.

Koop je de Boombox waarvoor-ie bedoeld is, dan krijg je daar geen spijt van. Apparaten aansluiten kan via usb-poorten, aux of streamen via bluetooth. JBL heeft de speaker tot slot voorzien van een indoor en outdoor-modus, waarbij geluidsprofielen zijn afgestemd op de omgeving waarin je muziek afspeelt.

Lees hier de volledige JBL Boombox review.

De beste multiroom-audiosystemen

©PXimport

Bovenstaande speakers klinken over het algemeen het beste in de ruimte waarin ze staan. Maar als je overal in huis dezelfde muziek wilt horen, kun je gaan nadenken over een multiroom-audiosysteem. Die zijn over het algemeen niet goedkoop. Maar als je voor iedere kamer aparte speakers aanschaft, kun je net zo goed duur uit zijn.

Het fijne aan een multiroom-systeem is dat speakers goed op elkaar afgestemd zijn. Dit jaar hebben we zeven van dergelijke systemen naast elkaar gezet. Sonos, Bluesound, Denon, Samsung, Yamaha, Bose en Raumfeld. Welke kwam als beste uit de test? Dat hangt van een hoop verschillende factoren af.

Lees daarom hier: de 7 beste multiroom-audiosystemen.

HEOS Bar & HEOS Subwoofer

©PXimport

Vind je bij het kijken van films het geluid misschien nog wel belangrijker dan de rest? Doe jezelf dan een plezier met een goede soundbar en toebehoren. Dit jaar kwam op dit gebied de HEOS Bar bij ons erg goed uit de test, zeker in combinatie met de losse HEOS Subwoofer. Standaard zorgt dat voor 3.1 geluid, maar je kunt het uitbreiden tot een 5.1-set.

Deze soundbar is 110 centimeter breed en past wat betreft hoogte netjes onder de tv. Het geluidsbeeld is naar smaak af te stellen in de bijbehorende app, waar je ook extra speakers aan de set kunt verbinden. Een volledige surround set kost bij elkaar een flinke duit, maar met de soudbar alleen is het al genieten geblazen. Uitbouwen kan altijd later nog.

Lees hier de hele HEOS Bar & HEOS Subwoofer review.

Sonos One

©PXimport

2017 kunnen we gerust het jaar van de slimme speaker noemen. Veel techbedrijven duiken op een spraakassistente, die allerlei denkbare toepassingen met zich meebrengen. Zo is de Sonos Play One voorzien van Alexa, die je ook kent van de Amazon Echo-speakers. Helaas verstaat ze alleen de Nederlandse taal nog niet...

De One van Sonos is wat dat betreft dus wat gehandicapt in ons land, maar dat neemt niet weg dat de speaker daarnaast ook gewoon de moeite waard is. De Sonos One is lekker handzaam, maar klinkt desondanks indrukwekkend. Twee speakers zijn aan elkaar te koppelen voor stereogeluid, en er is ondersteuning voor AirPlay.

▼ Volgende artikel
AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen
© AGON by AOC
Huis

AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen

AGON by AOC breidt zijn G4-serie uit met twee snelle instapmonitors voor competitieve games: de AOC GAMING 24G4ZR (23,8 inch) en 27G4ZR (27 inch). Beide modellen combineren een Fast IPS-paneel met een verversingssnelheid tot 260 Hz (240 Hz standaard) en een lage bewegingsonscherpte.

De nieuwe G4ZR-modellen richten zich op gamers die vooral snelheid zoeken, maar tegelijkertijd op hun budget willen (of moeten) letten. AOC zet de monitors standaard op 240 Hz en laat je optioneel naar 260 Hz overklokken via het OSD-menu of de G-Menu-software. De responstijden worden opgegeven als 1 ms GtG en 0,3 ms MPRT, waarbij die laatste waarde vooral iets zegt over bewegingsscherpte met backlight-strobing ingeschakeld.

Voor vloeiend beeld ondersteunen de 24G4ZR en 27G4ZR Adaptive-Sync en zijn ze volgens AOC NVIDIA G-SYNC-compatibel. Ook is er MBR Sync, waarmee variabele verversingssnelheid en backlight-strobing tegelijk gebruikt kunnen worden. Dat moet tearing en haperingen tegengaan, terwijl snelle bewegingen scherper blijven.

©AGON by AOC

Beeldkwaliteit, standaard en aansluitingen

Qua beeldkwaliteit kiest AOC voor Fast IPS, wat doorgaans snellere pixelovergangen combineert met IPS-eigenschappen zoals brede kijkhoeken. De 27-inch variant haalt volgens AOC 121,5% sRGB en 92,3% DCI-P3; de 23,8-inch versie 111,7% sRGB en 87,7% DCI-P3. De helderheid is 300 cd/m² en de kijkhoeken zijn 178 graden, zodat kleuren ook bij een schuine kijkpositie redelijk consistent blijven.

De ZR-modellen krijgen een volledig verstelbare standaard met 130 mm hoogteverstelling, plus kantelen, draaien en pivot. Handig als je je schermhoogte en -hoek precies wilt afstellen voor lange sessies. Daarnaast zijn de monitoren VESA 100x100-compatibel voor een arm- of wandmontage. Aansluiten kan via 2x HDMI 2.0 en 1x DisplayPort 1.4. Verder noemt AOC flicker-free en een hardwarematige low blue light-stand om vermoeide ogen te beperken.

©AGON by AOC

Naast de twee nieuwe modellen komen later ook varianten met een eenvoudiger voet die alleen kan kantelen: de 24G4ZRE en 27G4ZRE. Die gebruiken volgens AOC hetzelfde paneel en dezelfde snelheidsspecificaties, maar zijn bedoeld voor wie geen uitgebreide ergonomie nodig heeft.

Beschikbaarheid en prijzen

De AOC GAMING 24G4ZR, 27G4ZR, 24G4ZRE en 27G4ZRE hebben de volgende adviesprijzen: de 24G4ZR kost 149 euro en de 27G4ZR 169 euro. De tilt-only varianten zijn goedkoper: 129 euro voor de 24G4ZRE en 149 euro voor de 27G4ZRE.

Wat betekent MPRT?

MPRT staat voor 'Moving Picture Response Time' en gaat over bewegingsscherpte: hoe scherp een object blijft als het snel over het scherm beweegt. Fabrikanten halen lage MPRT-waardes vaak met backlight-strobing (de achtergrondverlichting knippert heel kort), wat bewegingen scherper kan maken. In ruil daarvoor kan het beeld wat donkerder worden en werkt het niet altijd even prettig voor iedereen.

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.