ID.nl logo
Bedrijven werken samen om smart home aan de man te brengen
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Bedrijven werken samen om smart home aan de man te brengen

Verschillende partijen slaan de handen ineen om Nederlandse consumenten te enthousiasmeren voor smart home-producten als slimme verlichting en beveiligingscamera's. Daarvoor is de Smart Home Society opgericht.

Eind vorig jaar bracht marktonderzoeker GfK een rapport uit waaruit bleek dat de interesse in slimme apparaten onder de Nederlandse bevolking af was genomen. Iets minder dan de helft van de ondervraagden (49 procent) zei toen een slim huishouden wel te zien zitten. Het jaar daarvoor was dat nog 59 procent.

Om het tij te keren, zouden fabrikanten en winkelketens o.a. beter moeten samenwerken op gebied van voorlichting, concludeerde men destijds. Nu is er dus de Smart Home Society. Daaronder vallen D-Link, Somfy, Netatmo, Gigaset, BCC, BSH huishoudapparaten, Bosch/Siemens en ook PostNL. Er hoort tevens een - nogal neerbuigende - reclamecampagne bij die draait om een 'smart oma'.

Als oma het kan...

De insteek is dat als het je oma lukt om slimme apparatuur te installeren, dat het voor jou ook een peulenschil moet zijn. Op de site staan spotjes die de voordelen van een smart home uitlichten. Ook word je geholpen met de eerste stapjes. Onder het kopje 'duurzaam huis' word je bijvoorbeeld doorverwezen naar Hue-lampen van Philips en een 'connected' vaatwasser van Bosch. 

Als voorbeeld van de samenwerking tussen de partijen wordt genoemd dat de pakketbezorger van PostNL ook gelijk de gekochte apparaten voor je aansluit. In het onderzoek van GfK kwam overigens naar voren dat voor de meeste mensen de hoge kosten de grootste instapdrempel zijn. Daar wordt met de campagne verder niet op ingegaan...

Ook geïnteresseerd in professionele beveiliging?

Vraag een offerte aan voor inbraakbeveiliging:

▼ Volgende artikel
HBO’s Harry Potter-serie verschijnt begin 2027
Huis

HBO’s Harry Potter-serie verschijnt begin 2027

De langverwachte HBO Max-serie gebaseerd op de Harry Potter-boeken zal ergens in het begin van 2027 uitkomen.

De langverwachte HBO Max-serie gebaseerd op de Harry Potter-boeken zal ergens in het begin Dat heeft HBO-baas Casey Bloys laten weten aan Deadline. Het was al bekend dat de serie ergens in 2027 uit zou komen op de streamingdienst, maar nu is dus duidelijk dat dit ergens begin volgend jaar wordt. Een specifiekere datum is er vooralsnog niet.

Over de Harry Potter-serie

Net zoals dat de filmreeks de Harry Potter-boeken verfilmde, zal de nieuwe HBO-serie dat ook doen. Elk seizoen moet daarbij de gebeurtenissen uit een boek behandelen. Er zouden bij succes dus zeven seizoenen kunnen verschijnen.

De opnames zijn al een aantal maanden bezig in het Verenigd Koninkrijk. Vorig jaar werden al diverse acteurs die de rollen op zich nemen onthuld. Zo zullen Dominic McLaughlin en Nick Frost (Hot Fuzz) te zien zijn als respectievelijk Harry Potter en Hagrid. Daarnaast zullen Arabella Stanton de rol van Hermione Granger (Hermelien Griffel) en Alastair Stout de rol van Ron Weasley (Ron Wemel) vertolken.

De showrunner van de serie is Francesca Gardiner, die eerder al aan The Man in the High Castle en His Dark Materials werkte. Eerder liet Gardiner weten dat het de bedoeling is dat ze haar eigen draai aan het verhaal geeft. Ook de geprezen regisseur Mark Mylod – bekend van Succession en The Last of Us – werkt aan de serie.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Nieuwe Firefox-versie laat je alle AI-functies met één knop blokkeren
© Mozilla
Huis

Nieuwe Firefox-versie laat je alle AI-functies met één knop blokkeren

Mozilla brengt eind februari een update uit voor Firefox waarmee gebruikers meer grip krijgen op kunstmatige intelligentie in de browser. In de nieuwe versie van de desktopbrowser komt een speciaal menu waarin alle AI-functies centraal kunnen worden beheerd of volledig kunnen worden geblokkeerd.

Vanaf versie 148, die op 24 februari verschijnt, is het gedeelte 'AI-instellingen' terug te vinden in de browseropties. De belangrijkste toevoeging is een hoofdschakelaar waarmee alle huidige en toekomstige AI-toepassingen in één keer worden stopgezet. Wanneer deze functie is geactiveerd, krijgt de gebruiker geen meldingen of suggesties meer om AI-hulpjes te gebruiken. Mozilla geeft aan dat deze voorkeuren ook na updates bewaard blijven, zodat instellingen niet ongevraagd worden teruggezet naar de standaardwaarden.

Voor wie AI niet volledig wil bannen, biedt het menu ook de mogelijkheid om specifieke functies los van elkaar aan of uit te zetten. Het gaat hierbij onder meer om de automatische vertaalfunctie en een hulpmiddel dat beschrijvingen toevoegt aan afbeeldingen in pdf-bestanden voor een betere toegankelijkheid. Ook functies die tabbladen automatisch groeperen op basis van onderwerp of een samenvatting tonen voordat een link wordt aangeklikt, vallen onder deze nieuwe knoppen.

©Mozilla

Daarnaast biedt Firefox ruimte voor externe chatbots in de zijbalk van de desktopbrowser. Gebruikers kunnen daar zelf kiezen welke assistent zij willen gebruiken, waarbij diensten als ChatGPT, Google Gemini, Microsoft Copilot en Anthropic Claude worden ondersteund. Met deze centrale instellingen bepaal je zelf wanneer je een chatbot ziet, zodat deze niet ongevraagd je scherm vult.

De nieuwe AI-controles worden op 24 februari uitgerold naar alle Firefox-gebruikers op de desktop. Wie niet zo lang wil wachten, kan de functies al uitproberen in Firefox Nightly.

Wat is Firefox Nightly?

Firefox Nightly is een testversie van de browser die dagelijks wordt bijgewerkt met de allernieuwste programmeercode. Ontwikkelaars gebruiken deze versie om nieuwe functies uit te proberen en fouten op te sporen voordat een stabiele update naar de gewone gebruiker gaat. Omdat de software nog volop in ontwikkeling is, kan Nightly minder stabiel zijn dan de standaardversie van Firefox.