ID.nl logo
Huis

Zo overleef je met een 16GB iPhone

Ondanks steeds groter wordende apps en foto's en allerlei functies blijft Apple hun iPhone verkopen vanaf een capaciteit van 16GB. Doordat iPhone-gebruikers niet de mogelijkheden hebben om dit geheugen uit te breiden, lopen veel mensen aan tegen de bekende melding dat hun iPhone vol zit.

Het zal je als eigenaar van een iPhone van 16GB bekend voorkomen: de melding dat je iPhone vol is. Na slechts een handjevol apps en wat opgehoopte foto's verschijnt de melding die vaak resulteert in een hele diepe zucht. MacWorld.nl is hier om jullie op te vangen met vier tips voor als je iPhone vol is. Lees ook: Loopt je iPhone vast? Dit is de oplossing.

Muziek

Dit neemt al snel heel veel ruimte in beslag en als je geen Spotify of Apple Music gebruikt heb je waarschijnlijk veel lokale muziek op je iPhone staan. Door al je muziek te verwijderen via Instellingen / Algemeen / Opslag / Muziek / Verwijder, maak je heel makkelijk veel ruimte vrij op je iPhone.

Met Spotify kun je gratis naar muziek luisteren en met een betaal abonnement kun je zelfs offline-afspeellijsten aanmaken in een lagere kwaliteit waardoor je muziek minder ruimte inneemt. Uiteraard moet je bij het gebruik van Spotify en Apple Music wel rekening houden met het internetabonnement van je iPhone.

Foto's

Foto's en video's nemen bij de meeste iPhones verreweg de meeste ruimte in. Door gebruik te maken van de cloud kun je al het oorspronkelijke materiaal veilig van je iPhone verwijderen. Hoewel iCloud lastig kan zijn en de gratis versie niet altijd genoeg ruimte biedt voor al je foto's, kun je ook gebruik maken van Google Photos. Back-up al je foto's en nadat ze veilig in de cloud staan kun je ze verwijderen. Lees ook: Altijd scherpe foto's met je smartphone.

Tip: nadat je in Foto's op Selecteer hebt gedrukt, houd je een foto een seconde ingedrukt en veeg je over het scherm. Zo selecteer je makkelijk meerdere foto's om te verwijderen of te versturen.

Games

Heb je een game al een maand niet meer gespeeld? Verwijder hem van je iPhone! Games worden steeds groter door onder meer grotere spelwerelden en betere graphics, en nemen steeds meer ruimte in beslag. Lees ook: De 13 leukste games voor je iPhone of Android-smartphone.

Andere data

Vooral apps als Facebook en Instagram zijn er goed in: cache-data achterlaten. Hoewel iOS het cache van een aantal apps vanzelf leegt als de iPhone vol is, hoef je helemaal niet te wachten tot iOS daar zin in heeft en kun je het ook gewoon zelf regelen.

Back-up je telefoon via iTunes, waardoor je wachtwoorden en gegevens bewaard blijven. Als je nu je iPhone herstelt en de reservekopie terugzet, zul je zien dat je plotseling veel meer ruimte vrij hebt. Vaak blijven er naast cache-gegevens ook restanten hangen van vorige iOS-versies waardoor je iPhone vol raakt en deze methode verwijdert deze gegevens. Lees ook: Zo maak je een reservekopie van je iPhone en iPad.

▼ Volgende artikel
Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen
Huis

Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen

Mike Flanagan, die eerder onder andere de Stephen King-verhalen Doctor Sleep en The Life of Chuck verfilmde, gaat zich weer bezighouden met een film gebaseerd op een boek van de horrorschrijver. Ditmaal gaat het om The Mist.

Dat is opvallend, omdat The Mist in 2007 ook al verfilmd werd. Toen was het Frank Darabont die de film regisseerde, nadat hij eerder al naam maakte met Stephen King-verfilmingen The Shawshank Redemption en The Green Mile. De in 2007 uitgekomen verfilming van The Mist viel al goed in de smaak, dus sommige fans vragen zich dan ook af of het verhaal nog een verfilming nodig heeft.

Hoe dan ook is Flanagan tegenwoordig een expert op het gebied van Stephen King-films. Zoals gezegd heeft hij al bewerkingen van verhalen als The Life of Chuck, Doctor Sleep en Gerald's Game geleverd, en werkt hij ook aan een miniserie gebaseerd op Carrie. Daarnaast gaat hij de zevendelige Stephen King-epos The Dark Tower omtoveren tot een serie, al is niet bekend wanneer dat gaat gebeuren.

Over The Mist

Het in 1980 verschenen boek The Mist draait om een mysterieuze mist die een dorpje in zijn ban houdt. De mist maakt mensen niet alleen dood, er zitten ook allerlei monsters in die mist uit een andere dimensie. Overigens kwam tien jaar geleden ook een serie gebaseerd op The Mist uit, maar zonder veel succes. De eerdere verfilming uit 2007 wordt wel gezien als een succesverhaal - in ieder geval op kwalitatief gebied.

Mike Flanagan

Flanagan is overigens niet alleen bekend voor zijn verfilmingen van Stephen King-boeken. Hij heeft ook veel succes met zijn horrorseries op Netflix, waaronder The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Midnight Mass en The Fall of the House of Usher.

▼ Volgende artikel
Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht
Huis

Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht

De extraction shooter Arc Raiders is een groot succes: de game is sinds release 30 oktober vorig jaar meer dan 14 miljoen keer verkocht.

Dat heeft uitgever Nexon deze week aangekondigd bij het bekendmaken van de kwartaalcijfers van het bedrijf. In januari was er daarbij een piek van 960.000 gelijktijdige spelers over alle platforms waarneembaar, en sindsdien zijn er zo'n zes miljoen wekelijkse actieve spelers. Arc Raiders heeft wat Nexon betreft dan ook alle verwachtingen overtroffen.

Arc Raiders kwam zoals gezegd afgelopen oktober uit en is ontwikkeld door het in Stockholm gevestigde bedrijf Embark Studios, dat bestaat uit voormalige Battlefield-ontwikkelaars, waronder de voormalige ceo van DICE, Patrick Söderlund. Hiervoor bracht Embark al de shooter The Finals uit.

Over Arc Raiders

Toen Arc Raiders uitkwam, bleek het spel al snel een hit op Steam en consoles. Dit terwijl de markt voor multiplayershooters zeer competitief is, met franchises als Call of Duty en Battlefield waarvan afgelopen najaar ook nieuwe delen zijn uitgekomen.

De game houdt een derdepersoonsaanzicht aan en betreft een extraction shooter. Spelers gaan in Arc Raiders richting de oppervlakte van de aarde, waar buitenaardse robots genaamd Arcs voor chaos zorgen. Spelers proberen hier waardevolle materialen, wapens en medicijnen te vinden - alleen of in teamverband. Andere spelers lopen echter ook rond op het oppervlak en kunnen je team helpen of juist tegenzitten. Het doel is heelhuids weer ondergronds te geraken met de verzamelde spullen.