ID.nl logo
LG Q6 – Budgetbreedbeeld
© Reshift Digital
Huis

LG Q6 – Budgetbreedbeeld

De LG Q6 is een smartphone die erg doet denken aan het topmodel de LG G6, maar dan in budgetuitvoering. Voor 350 euro heb je een toestel met een extra breed scherm, maar wat heeft de Q6 nog meer te bieden?

LG is niet de enige de budgetvarianten van hun beste smartphone uitbrengt. Zo heeft Huawei bijvoorbeeld de P10 Lite en ook Samsung bracht in het verleden goedkopere edities uit van de Galaxy S-smartphones. De LG Q6 is op zijn beurt afgeleid van de LG G6, een uitstekend toestel, maar hij valt een beetje weg tussen andere vergelijkbare toestellen als de Galaxy S8, iPhone 7 en de OnePlus 5.

Grijze muis

Datzelfde gebeurt een beetje met de Q6. Ondanks dat het toestel is uitgerust met een opvallende (bredere) 2 bij 1 beeldverhouding, springt de smartphone er niet echt uit. Terwijl de P2 van Lenovo voor 300 euro bijvoorbeeld een uitmuntende accuduur biedt en de Moto G5 (Plus) all-round ijzersterk is voor dezelfde prijs (en een vingerafdrukscanner heeft, die op de Q6 ontbreekt). Het mankement van de Q6 is gewoonweg dat het nergens echt in uitblinkt: niet in de prestaties, niet in de camera, niet in de bouwkwaliteit. De beeldverhouding en dunne schermranden zijn leuk. Maar niet meer dan dat.

De beeldverhouding en dunne schermranden zijn leuk. Maar niet meer dan dat.

-

Wanneer je het toestel voor het eerst in handen krijgt, valt op dat hij behoorlijk dik is. Hierdoor lijkt de Q6 groter dan hij is. Want voor een toestel met een 5,5 inch scherm valt het formaat in de lengte en breedte eigenlijk best mee. Door de metalen rand rondom het toestel voelt de Q6 in ieder geval erg stevig. De achterkant is van plastic dat een beetje rond afgewerkt en fraai van kleur is. In mijn geval kreeg ik de witte uitvoering te testen, die een beetje blauwig is en zelfs een beetje spiegelt. Gelukkig niet zo erg als de HTC U11, waarbij ik zelfs een selfie kon maken in de weerspiegelende achterkant.

Tijdens het testen ontdekte ik echter al binnen een week een drietal flinke krassen in de achterkant. Het plastic is totaal niet krasbestendig, want deze krassen zijn ontstaan tijdens een fietstochtje met de Q6 in een rugtas waar ook wat kleding in zat. Niet bepaald een extreme situatie.

©PXimport

©PXimport

©PXimport

Ruimzittend

Je zou denken dat de wat dikkere behuizing ruimte overlaat voor opvallende specificaties. De 1,4 GHz-processor (ondersteund door 3GB werkgeheugen) is echter geen snelheidsmonster, maar dat kun je ook niet verwachten in deze prijsklasse. De 3.000 mAh-batterij is eveneens niet opvallend groot. Dat is ergens wel jammer, want met een scherm in dit formaat erbij haal je ongeveer een dag à anderhalve dag aan accutijd. In lijn met smartphones in het algemeen, maar niet opvallend dus, ondanks het formaat.

Eveneens in lijn is de opslagcapaciteit van 32GB, waarvan er bijna 11 verbruikt worden aan Android en LG-toevoegingen. De opslagcapaciteit is overigens gewoon uit te breiden met een geheugenkaartje, zodat je altijd genoeg ruimte hebt voor je foto’s, muziek, video’s en apps.

Aan de onderkant zit een verouderde micro-usb-poort om het toestel mee op te laden of bijvoorbeeld te verbinden met je pc. Vrijwel alle nieuwe smartphones worden tegenwoordig echter uitgerust met een usb-c-poort, een nieuwe standaard die bijvoorbeeld ook de usb-poorten op laptops vervangt.

 Ik kreeg de zilveren uitvoering te testen, die blauwig is en zelfs een beetje spiegelt.

-

©PXimport

Over grijs gesproken...

Persoonlijk loop ik altijd warm voor schermen van LG. Sinds ik OLED-schermen van dit merk op een beurs heb gezien vallen alle andere tv’s me tegen. En ook de G6 is uitgerust met een prima (breedbeeld)scherm. Dat mag helaas niet gezegd worden van de Q6, en dat is wel pijnlijk, aangezien het 2:1 scherm hét punt is waar LG mee probeert te scoren. Maar het contrast is matig, kleuren zijn grauw alsof er een blauwgrijze screenprotector op het scherm is geplakt. Ook de maximale helderheid is niet heel indrukwekkend, wat vervelend is als je buiten in de zon je smartphone erbij pakt. De matige schermkwaliteit valt erg op als je het toestel naast een andere smartphone legt, ook in dezelfde prijsklasse.

Qua scherpte zit het gelukkig wel goed, je ziet geen ruizig scherm. Ook de schermverhouding is prettig in gebruik. Grappig is bijvoorbeeld dat je twee vierkante foto’s naast elkaar kunt nemen. Alleen is het niet altijd even praktisch bijvoorbeeld als je een video opzet, heb je altijd zwarte balken aan de zijkanten omdat vrijwel alle video’s in andere beeldverhoudingen zijn opgenomen.

©PXimport

Camera

De camera waarmee de LG Q6 is uitgerust, valt voor de prijs niet tegen. Ook hier heeft LG bij mij een uitstekende reputatie, aangezien de toptoestellen altijd hoog scoren in cameratests. De Q6 is in staat heel snel een prima foto te schieten. Bij minder licht is er wel wat ruis te bespeuren, maar dat deert niet voor het geld dat je ervoor betaalt. Veel instelmogelijkheden heb je verder niet helaas, terwijl de gevorderde fotograaf met de G6 helemaal los kan met raw-fotografie, sluitertijd en andere lichtwaardes heb je bij de Q6 eigenlijk alleen de mogelijkheid om HDR aan, uit of op automatisch te zetten. En eigenlijk geeft dat niks. Want in z’n automatische stand zijn de foto’s erg netjes - en gevorderde fotografen zijn toch wat beter af met een topsmartphone die uitgerust is met de beste camera.

Android 7.1

©PXimport

De Q6 is uitgerust met de recentste Androidversie: 7.1. De skin is even wennen, er is geen applicatie-overzicht, maar alle app-icoontjes worden (samen met je widgets) op je startschermen geplaatst. Dat kan rommelig worden. Gelukkig kun je via een aparte LG-app de boel weer ‘ouderwets’ indelen in een startscherm en applicatie-overzicht. Persoonlijk verkoos ik deze optie.

Verder heeft LG Android voorbeeldig ingericht. Geen bloatware zoals misleidende virusscanners en games. Maar een schoon en overzichtelijk besturingssysteem. Ik had geen enkel moment de neiging om Nova Launcher te installeren om Android wat schoner te laten ogen, wat een compliment is. Ook heb ik tijdens de testperiode geen apps hoeven uitschakelen of verwijderen, wat ook vrij uniek is.

Om het ontbreken van een vingerafdrukscanner op te vangen heeft LG de mogelijkheid om met gezichtsherkenning te ontgrendelen aan Android toegevoegd.

Tijdens de testperiode merkte ik dat het toestel overal vlot op reageert. Het starten van de camera, het oproepen van het toetsenbord, apps. Ik vermoed dat dit ook behoorlijk te danken is aan de lichte Androidschil, want de processor en het werkgeheugen zijn basic. Bij zwaardere games begint het toestel natuurlijk wel snel te zweten. Maar voor basale taken als het schieten van foto’s, mailen, whatsappen, browsen, enzovoort is de LG Q6 erg geschikt.

Conclusie

De LG Q6 is een veilige koop en absoluut geen slechte keuze. Toch blinkt hij nergens écht in uit en liep ik tijdens het testen toch steeds tegen kleine teleurstellingen aan. De dikke behuizing die makkelijk krast, het scherm dat een fijn formaat heeft en vervolgens een teleurstellende weergave biedt en het ontbreken van een vingerafdrukscanner en usb-c-poort. Gelukkig maken de schone Androidversie en vlotte camera een hoop goed.

Oké
Conclusie

**Prijs** € 349,- **Kleuren** Zwart, zilver **OS** Android 7.1 **Scherm** 5,5 inch LCD (2160x1080) **Processor** 1,4 GHz octacore (Qualcomm Snapdragon 435) **RAM** 3GB **Opslag** 32 GB (uitbreidbaar met geheugenkaart) **Batterij** 3.000 mAh **Camera** 13 megapixel, 5 megapixel (voor) **Connectiviteit** 4G (LTE), Bluetooth 4.1, wifi, gps **Formaat** 14,3 x 6,9 x 0,8 cm **Gewicht** 149 gram **Overig** Micro-usb **Website** [www.lg.com/nl](http://www.lg.com/nl/smartphones/lg-Q6-Ice-Platinum-LGM700N-mobile)

Plus- en minpunten
  • Schone (vlotte) Androidversie
  • Groot scherm voor toestelformaat
  • Schermkwaliteit
  • Behuizing dik en krasgevoelig
▼ Volgende artikel
Hoor het verschil met de nieuwe Fresh 'n Rebel Clam Ace 2
© Fresh ’n Rebel
Huis

Hoor het verschil met de nieuwe Fresh 'n Rebel Clam Ace 2

Fresh 'n Rebel introduceert de Clam Ace 2, een draadloze over-ear koptelefoon die technologie en comfort slim samenbrengt. Hij klinkt niet alleen goed, maar past zich ook aan jou aan. Met gepersonaliseerd geluid, intelligente noise cancelling en een batterij die het moeiteloos meerdere dagen volhoudt is dit een koptelefoon die meebeweegt met jouw dag.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Fresh 'n Rebel

Stilte wanneer jij dat wilt

Of je nu werkt, reist of ontspant: de Clam Ace 2 helpt je de juiste focus te vinden. Dankzij Adaptive Hybrid Active Noise Cancelling bepaal je zelf hoeveel van de wereld je hoort. De technologie filtert storend geluid weg, en jij bepaalt zelf hoeveel daarvan je wilt dempen. In de My Sound App stel je het niveau eenvoudig bij, afhankelijk van waar je bent – op kantoor, in de trein of thuis op de bank. Zo houd je zelf de controle over wat je wel en niet hoort.

Met de Ambient Sound Mode blijf je alert op wat er om je heen gebeurt. Het omgevingsgeluid wordt subtiel versterkt, zodat je bijvoorbeeld het verkeer hoort of iemand kort kunt aanspreken. De Quick Access-functie maakt het extra handig: houd kort de linkeroorschelp ingedrukt en je schakelt direct over naar hear-through, zonder instellingen te veranderen.

©Fresh ’n Rebel

Geluid dat zich aan jou aanpast

Iedereen hoort anders, en dat merk je pas echt met Personal Sound by Audiodo. Deze technologie, geïntegreerd in de My Sound App, meet met een gehoortest hoe goed jij verschillende frequenties waarneemt. Op basis daarvan wordt een geluidsprofiel aangemaakt dat de muziek afstemt op jouw gehoor. De lage tonen worden iets krachtiger waar nodig, de hoge juist helderder. Zo klinkt elke noot precies goed!

De app geeft bovendien volledige controle over je instellingen. Je kunt de equalizer aanpassen, knoppen een eigen functie geven, het volume begrenzen of batterijbesparing activeren. Alles in één overzichtelijke interface.

©Fresh ’n Rebel

Schakelen zonder onderbreking

De Clam Ace 2 ondersteunt Multipoint Bluetooth, waarmee je twee apparaten tegelijk kunt verbinden. Zo kun je moeiteloos wisselen tussen laptop en smartphone. Een inkomend telefoontje aannemen terwijl je muziek luistert of een video bekijkt? De koptelefoon schakelt automatisch over.

Tijdens gesprekken zorgen twee Environmental Noise Cancelling-microfoons dat je stem helder blijft, zelfs in een rumoerige omgeving. En met Wind Noise Cancelling blijft ook buiten het geluid helder, zelfs als het waait. Dankzij on-ear detectie pauzeert de muziek automatisch als je de koptelefoon afzet, en gaat hij verder zodra je hem weer opzet. Met het volumewieltje en de klikbare knop op de oorschelp bedien je muziek, noise cancelling en spraakassistent zonder je telefoon erbij te hoeven pakken.

©Fresh ’n Rebel

Dagenlang luisteren zonder opladen

Een van de grootste pluspunten van de Clam Ace 2 is de speeltijd. Met meer dan 100 uur luisteren op één lading hoef je nauwelijks nog aan opladen te denken. Zelfs met actieve noise cancelling ingeschakeld haal je nog 60 uur speeltijd, en met tien minuten snelladen heb je alweer acht uur muziek. Handig als je vaak onderweg bent.

Het draagcomfort is net zo goed doordacht. De zachte oorkussens vormen zich naar je oren, terwijl de flexibele hoofdband ook bij lange luistersessies prettig blijft zitten. Na gebruik klap je de Clam Ace 2 eenvoudig in en berg je hem op in het meegeleverde tasje.

Kleur en karakter

Fresh 'n Rebel staat bekend om zijn frisse kleuren, en dat zie je terug in de Clam Ace 2. Van subtiel Ice Grey en Storm Grey tot opvallender Dreamy Lilac, Dried Green, True Blue en Pastel Pink – er is altijd een uitvoering die bij je past. Welke kleur je kiest, maakt voor de prijs geen verschil: die is voor elke tint 99,99 euro.

©Fresh ’n Rebel

In het kort: dit zijn de belangrijkste features van de Clam Ace 2

  • My Sound App + Audiodo Personal Sound

  • +100 uur speelduur

  • Adaptive Hybrid Active Noise Cancelling

  • Multipoint Bluetooth (verbind 2 apparaten tegelijkertijd)

  • Ambient Sound Mode met Quick Access

Dit maakt de Clam Ace 2 bijzonder

De Clam Ace 2 past zich aan jou aan. Hij filtert storend geluid weg, stemt het geluid af op jouw gehoor met Personal Sound by Audiodo en houdt het moeiteloos dagenlang vol. Een slimme koptelefoon die meedenkt, comfortabel zit en altijd klaarstaat. Zoals het hoort. Zoals jíj het hoort!

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 platenspelers met klep voor minder dan 275 euro
© © Przemek Klos
Huis

Waar voor je geld: 5 platenspelers met klep voor minder dan 275 euro

In de rubriek Waar voor je geld gaan we op zoek naar bijzondere producten voor een mooie prijs. Vinyl is de laatste jaren weer helemaal terug, maar die kun je natuurlijk alleen afspelen op een platenspeler. Wij vonden vijf interessante modellen voorzien van een stofklep, voor minder dan 275 euro.

Platenspelers worden steeds vaker aangeboden, en ook op Kieskeurig.nl zien we ze meer en meer in de verschillende aangesloten webshops. Wij vonden vijf mooie exemplaren voor je die ook nog eens zijn voorzien van een klep om het mechanisme en je platen te beschermen tegen stof.

Sony PS-LX310BT

De Sony PS-LX310BT is een volautomatische platenspeler. Dit betekent dat je met een druk op de knop de arm naar de plaat kunt bewegen om het afspelen te starten. Aan het einde van de plaat keert de arm automatisch terug naar zijn beginpositie. De speler is aangedreven met een snaar. Een kenmerkende functie is de ingebouwde Bluetooth-zender, waarmee je het geluid van je vinyl draadloos kunt doorsturen naar een Bluetooth-speaker, -soundbar of -hoofdtelefoon.

Mocht je de voorkeur geven aan een bekabelde opstelling, dan kan dat ook via de RCA-uitgang. De platenspeler heeft een ingebouwde phono-voorversterker. Dit maakt het mogelijk om de speler direct aan te sluiten op een versterker of actieve luidsprekers die geen speciale phono-ingang hebben. De aluminium draaischijf is ontworpen om trillingen te minimaliseren en een stabiele rotatie te waarborgen. De meegeleverde stofkap beschermt de plaat en de naald tegen stof.

Lenco L-3808

Bij de Lenco L-3808 heb je te maken met een direct aangedreven platenspeler, wat inhoudt dat de motor de draaischijf direct aandrijft zonder tussenkomst van een snaar. Dit zorgt voor een snelle start- en stoptijd. Een bijzondere eigenschap is de USB-aansluiting. Hiermee kun je de platenspeler verbinden met een computer om je vinylplaten te digitaliseren.

Verder beschikt dit model over een ingebouwde phono-voorversterker, die je naar wens kunt in- of uitschakelen. Hierdoor kun je hem aansluiten op een breed scala aan audiosystemen, zowel met als zonder specifieke phono-ingang. De arm is S-vormig en voorzien van een afneembare headshell, wat het wisselen van het element vereenvoudigt. De aanwezigheid van pitch control geeft je de mogelijkheid om de afspeelsnelheid handmatig fijn te stellen. Een doorzichtige stofkap houdt stof op afstand.

Audio-Technica AT-LP60XBT

De Audio-Technica AT-LP60XBT functioneert als een volautomatische, snaaraangedreven platenspeler. Het bedieningsgemak staat hierbij centraal: met knoppen voor start en stop kun je het afspeelproces eenvoudig beheren. De arm plaatst zichzelf op de groef en keert na afloop van de plaat vanzelf weer terug. Net als de Sony beschikt dit model over een geïntegreerde Bluetooth-functionaliteit. Dit maakt het mogelijk om draadloos verbinding te maken met maximaal acht verschillende Bluetooth-apparaten, zoals luidsprekers of een koptelefoon.

Voor een standaard opstelling is er een RCA-uitgang beschikbaar. De ingebouwde phono-voorversterker is uitschakelbaar, waardoor je de keuze hebt tussen aansluiting op een phono- of een lijningang van je versterker. De draaischijf is vervaardigd uit gegoten aluminium. Het meegeleverde element is een Dual Magnet-cartridge met een vervangbare naald. De stofkap is scharnierend en afneembaar.

Denon DP-29F

Dit model, de Denon DP-29F, is een snaaraangedreven en volautomatische platenspeler. Je bedient de speler met de start- en stopknoppen, waarna de toonarm automatisch naar het begin van de plaat beweegt en aan het einde weer terugkeert. Een belangrijk kenmerk is de ingebouwde, inschakelbare RIAA phono-equalizer. Dankzij deze voorversterker kun je de DP-29F direct aansluiten op een versterker of receiver via een standaard AUX- of lijningang, zonder dat een aparte phono-ingang nodig is.

De draaischijf is gemaakt van gegoten aluminium en de platenspeler wordt geleverd met een MM-element (Moving Magnet), zodat je na het aansluiten direct kunt beginnen met luisteren. Het geheel wordt beschermd door een stofkap die het mechanisme en je platen vrijhoudt van stof en vuil.

Lenco LBT-188

Ook deze Lencois uitgerust met een snaaraandrijving. Een opvallende functie van dit model is de ingebouwde Bluetooth-zender. Hiermee heb je de mogelijkheid om het geluid van je vinylplaten draadloos te streamen naar een compatibele Bluetooth-luidspreker of -hoofdtelefoon. Daarnaast is de platenspeler voorzien van een USB-aansluiting, waarmee je hem aan een computer kunt koppelen. Dit stelt je in staat om je platencollectie te digitaliseren.

De Lenco LBT-188 beschikt over een geïntegreerde phono-voorversterker, wat betekent dat je hem direct kunt aansluiten op de aux-ingang van vrijwel elke versterker of set actieve speakers. De toonarm is voorzien van een instelbaar contragewicht voor een nauwkeurige naalddruk. Het geheel wordt geleverd met een afneembare, doorzichtige stofkap die de draaitafel en de plaat beschermt.