ID.nl logo
iOS 7: Het laatste nieuws
© Reshift Digital
Huis

iOS 7: Het laatste nieuws

In dit artikel verzamelen wij alle informatie over het iOS 7-besturingssysteem van Apple. Het OS draait op de iPhone, iPad en iPod touch. Wil je dus op de hoogte blijven, check dit artikel regelmatig!

De 6 grootste verbeteringen van iOS 7.1

Toegevoegd op 11 maart 2014

Apple heeft iOS 7.1 vrijgegeven voor de iPhone en iPad. De grootste systeemupdate tot nu toe - iOS 7 - bevatte de nodige bugs en problemen, welke met iOS 7.1 verleden tijd moeten zijn. De update bevat enkele belangrijke aanpassingen, wij zetten de grootste hiervan voor je op een rij.

1. Vernieuwde interface

De interface van iOS 7.1 is aangepast. Op het visuele vlak zijn de veranderingen te zien in het bel-icoontje en het power off-icoon die ronder zijn gemaakt. Door nieuwe instellingen kan de transparantie op de achtergrond worden omgezet naar een donkergrijze kleur en kunnen toetsen op het toetsenbord een dikgedrukte weergave krijgen. Daarnaast zal het systeem niet meer onverwacht rebooten. iOS 7.1 zorgt voor snellere animatieweergaven en dat maakt de update een grote verbetering die ook beschikbaar is op enkele Apple-apparaten, zoals de iPhone 4.

©PXimport

Lees verder over de verbeteringen van iOS 7.1.

Zo maak je zelf ringtones voor iOS 7

Toegevoegd op 3 februari 2014

De iPhone maakt veel dingen makkelijk. Het maken van een eigen ringtone hoort daar echter niet bij. Maar het kán wel en wij vertellen je hoe.

In een eerder artikel op deze website, hebben we je laten zien waar je de 'oude' ringtones terugvindt in iOS 7. Maar wist je dat je ook ringtones kunt maken op basis van de nummers die je hebt gekocht?

Omslachtig

Een jaar of tien (misschien zelfs vijf nog) was het de normaalste zaak van de wereld om je favoriete liedje te gebruiken als ringtone. Immers, die Nokia-tune was je na een week ook wel zat. De iPhone heeft veel dingen makkelijker gemaakt, maar het toevoegen van een ringtone absoluut niet. Geen ramp, want een eigen ringtone maken doet anno 2014 bijna niemand meer. Maar mocht je het wél willen, dan maakt Apple het je niet bepaald makkelijker. Gelukkig zijn er nu apps die het enigszins vereenvoudigen, maar het blijft een omslachtige klus. Maar dan heb je dus wél als één van de weinigen een gepersonaliseerde ringtone.

©PXimport

Lees verder over het maken van ringtones voor iOS 7.

iOS 7-gebruikers kampen met 'black screen of death'

Toegevoegd op 23 januari 2014

Een deel van de iPhone- en iPad-gebruikers op iOS 7 kampt met een 'black screen of death'. Anderen juist weer een 'white screen of death'. Wat is hier aan de hand?

Een onbekend aantal iOS 7-gebruikers kampt met een terugkerend probleem: het besturingssysteem schakelt zichzelf plotseling uit. Zij zien vervolgens het voor iOS-gebruikers bekende zwarte scherm met witte Apple-logo, of het witte scherm met zwarte Apple-logo (afhankelijk van de kleur van het toestel). Apple erkent de problemen en komt met een fix in de aanstaande 7.1-versie.

Lees verder over het kampen van iOS 7-gebruikers.

Oude ringtones terughalen in iOS 7

Toegevoegd op 16 januari 2014

Never change a winning team, moet Apple jarenlang gedacht hebben. Het bedrijf heeft de ringtones voor de iPhone nagenoeg onaangetast gelaten sinds de lancering van de eerste generatie. Eind vorig jaar kwam daar verandering in, met de komst van iOS 7 en een gloednieuwe set ringtones.

Ringtones verdwenen?

Een verfrissende stap, ook omdat Apple niet zomaar wat liedjes in een map gooit. Er is namelijk goed over nagedacht en de nieuwe standaard ringtone is net zo pakkend als de oude. Echter, die oude ringtone is dus wel ongevraagd vervangen voor de nieuwe, en als je besluit dat je toch de oude terug wilt, kom je van een koude kermis thuis. Die ringtone lijkt namelijk verdwenen! Gelukkig is niets minder waar want Apple heeft hem alleen een beetje verstopt, al is het een raadsel waarom.

©PXimport

Lees verder over het terughalen van oude ringtones op iOS 7.

Zelf een blurred wallpaper maken voor iOS 7

Toegevoegd op 2 januari 2014

Eigenlijk is het te bizar voor woorden. Apple gooit een blur over een afbeelding en we vinden het prachtig. Toch zijn die wazige achtergronden in iOS 7 ook echt schitterend om te zien. Maar het is helemaal niet zo moeilijk om die zelf te maken, met de app Blur.

Blur installeren

Het klinkt misschien omslachtig om een app te installeren voor het maken van wallpapers. Maar het is juist een stuk efficiënter. Het alternatief is namelijk dat je een afbeelding opent in Photoshop, daar een filter overheen gooit, de afbeelding mailt naar of synchroniseert met je iPhone om te kijken of het wel zo leuk staat als je dacht. Met een app als Blur is het in een paar seconden gedaan, en de app is ook nog eens gratis. Win, win dus. Je downloadt Blur in de App Store.

©PXimport

Lees verder over hoe je zelf een blurred wallpaper maakt

Fysieke toetsenbord shortcuts in iOS 7

Toegevoegd op 2 januari 2014

Apple heeft een flinke lans gebroken voor virtuele toetsenborden door ons deze toetsenborden op te dringen. Maar echt prettig werkt het natuurlijk nog steeds niet. Gelukkig is Apple de kwaadste niet en ondersteunt iOS 7 een flink aantal toetsencombinaties op fysieke toetsenborden. Lees hier welke.

Toetsenbord

Het virtuele toetsenbord krijgt er doorgaans flink van langs als er weer eens een Apple-product besproken wordt. Wij zijn het eens met het feit dat typen op zo'n toetsenbord het niet haalt bij het typen op een fysiek toetsenbord. Toch krijgt het virtuele toetsenbord niet genoeg credits, wat ons betreft, want vanwege de virtuele aard, zijn er shortcuts mogelijk die op fysieke toetsenborden niet gerealiseerd kunnen worden.

©PXimport

Lees verder over fysieke toetsenbord shortcuts in iOS 7.

Nokia hekelt Apple's iOS 7

Toegevoegd op 31 december 2013

Nokia heeft zijn kaarten-app voor iPhones en iPads uit de iTunes App Store verwijderd. Het geeft Apple's mobiele besturingssysteem de schuld. "Recente veranderingen aan iOS 7 hebben de gebruikerservaring schade toegebracht."

De Here-app met Nokia's kaartendienst is plots eerder deze maand verdwenen voor iOS. De Finse telefoonfabrikant, wiens toesteldivisie nu wordt opgekocht door Microsoft, heeft de app zelf uit de iTunes App Store gehaald. De reden die Nokia geeft, opgetekend door The Indian Express die de Here-verdwijning heeft ontdekt, is dat iOS 7 de gebruikerservaring schaadt.

Lees verder over de hekel van Nokia aan Apple's iOS 7.

iOS 7: De complete gids

Toegevoegd op 9 december 2013

Apple bracht op 18 september iOS 7 uit. Vergeleken met de voorgaande versies, zijn de veranderingen dit keer zeer ingrijpend. De vormgeving van het besturingssysteem ondergaat een ware metamorfose en er zijn talloze nieuwe functies toegevoegd. We verdiepen ons in dit nieuwe besturingssysteem.

Voor het eerst sinds de lancering van iOS heeft een andere ontwerper de leiding over het design van het mobiele besturingssysteem. En dat is goed te merken, want het uiterlijk is radicaal omgegooid. Nadat Jonathan (Jony) Ive de ontslagen Scott Forstall vorig jaar opvolgde, werd al vrij snel duidelijk dat iOS na zes jaar eindelijk een ander sausje krijgt.

Verder voegt Apple allerlei slimme functies toe, zoals het Controlecentrum, AirDrop en meer camera-mogelijkheden. De nieuwe update is verschenen voor iPhone 4, iPad 2, iPod touch (5e generatie) en latere modellen.

©PXimport

Lees verder over de complete gids voor de iOS 7.

Vernieuwde Whatsapp Messenger voor iOS 7

Toegevoegd op 3 december 2013

Whatsapp heeft gisteren een vernieuwde versie van de veelgebruikte chatapp uitgebracht voor iOS 7, die nu te downloaden is in de App Store. Wat is er allemaal nieuw en hoe werkt het?

Design & uiterlijk

Het uiterlijk van de app is compleet vernieuwd. Whatsapp heeft een volledig witte vormgeving gekregen (de blauwe bovenbalk en de zwarte onderbalk met de knoppen zijn om zeep). Hiervan kun je alvast zeggen dat het goed past bij iOS 7; of je dat nu mooi vindt of niet.

©PXimport

Lees verder over Whatssapp Messenger op iOS7.

Apps afsluiten in iOS 7

Toegevoegd op 20 november 2013

Je hebt geüpdatet naar iOS 7 (of een nieuwe iPhone 5s of 5c gekocht) en je komt er maar niet achter hoe je al die geopende apps kunt afsluiten. Geen zorgen: Je bent niet de enige. Hier leggen we uit hoe je apps af kunt sluiten op je iPhone, iPad en iPod touch.

In iOS 6 (en eerdere versies) moest je tweemaal op de thuisknop drukken om een lijst tevoorschijn te halen met alle apps die op de achtergrond draaiden - en dus alle kostbare bronnen (RAM) van de smartphone of tablet in gebruik namen. Je moest er dan eentje ingedrukt houden om ze allemaal te laten wiebelen, en vervolgens op het rode kruisje drukken om de app af te sluiten.

Laten we eerlijk zijn, het was nooit een geweldig systeem. De meeste mensen realiseerden zich niet dat je niet eens op het kruisje hoefde te drukken. Je kon overal op het scherm drukken om de app af te sluiten.

©PXimport

Lees verder over het afsluiten van apps op iOS 7.

De 18 mooiste apps voor iOS 7

Toegevoegd op 22 november 2013

De grootste en opvallendste vernieuwing in iOS 7 is het nieuwe design. Om die reden zetten wij de 18 apps met het mooiste design op een rij.

Analog

Aan fotografie-apps in de App Store absoluut geen gebrek. Wat Analog Camera echter zo fantastisch maakt, is de heerlijk minimalistische interface. Deze geeft je met slechts een paar grote, strak ontworpen knoppen, dezelfde mogelijkheden als vele andere apps die daar veel meer knoppen voor nodig hebben.

Het principe is heel eenvoudig, je schiet een foto, past een filter toe en deelt (via mail, je Filmrol, Twitter of Facebook). De werking van de gehele app is opgehangen aan dit driestappenplan en dat werkt fantastisch. Meer opties zijn verscholen achter veegbewegingen, waardoor de combinatie tussen een minimalistische fotografie-app en een app die tóch veel functies heeft, optimaal is.

Plus Prachtige minimalistische (en snelle!) interface.

Min De 'verborgen' opties vereisen wat uitprobeerwerk.

Prijs € 1,79

Omvang 5,4 MB

https://itunes.apple.com/nl/app/analog-camera/id591794214

©PXimport

Lees verder over de mooiste apps voor iOS 7.

Rustig slapen dankzij Niet Storen in iOS 7

toegevoegd op 19 november 2013

Op sommige momenten heb je liever geen last van een trillende of bliepende smartphone. Gelukkig biedt iOS 7 de optie om meldingen (tijdelijk) uit te zetten met de Niet storen-functie.

Inschakelen van de Niet storen-functie

In de vorige iOS-versie was de Niet storen-functie al beschikbaar. Echter werkte deze alleen als de iPhone, iPad of iPod touch vergrendeld was. Met de vernieuwde functionaliteit kan je ervoor kiezen ook geen meldingen te ontvangen als het apparaat ontgrendeld is. Schakel het als volgt in:

1. Open 'Instellingen'

2. Scrol naar 'Niet storen' en tik hierop

©PXimport

Lees verder over Niet Storen van iOS 7.

iOS 7: 5 dingen die je nog niet wist

Toegevoegd op 12 november 2013

Werken met een nieuwe versie van iOS is altijd een avontuur. Niet zozeer vanwege alle foefjes die Apple heeft aangekondigd, maar vooral vanwege de nieuwe functies die Apple niet heeft aangekondigd, maar wel aanwezig zijn. Ook iOS 7 heeft zulke juweeltjes, en we lichten er vijf voor je uit.

Camera bounce

Nee, geen functie waarbij je de camera uit je handen laat kletteren, maar een speelse en zeer stoere functie om je camera vanuit stand-by-modus voor de dag te halen. Dat je vanuit stand-by-modus je camera kunt starten door het camera-pictogram naar boven te slepen, wist je waarschijnlijk al. Het kan echter ook een stukje stoerder. Wanneer je namelijk het pictogram een stukje omhoog sleept en daarna hard naar beneden 'gooit' dan stuitert het scherm weer omhoog en kun je de camera gebruiken. Compleet nutteloos, maar extreem cool.

©PXimport

Lees verder over de verrassingen van iOS 7.

Automatische updates inschakelen in iOS 7

Toegevoegd op 11 november 2013

Het is één van de fijnste nieuwe mogelijkheden in iOS 7: de mogelijkheid om apps automatisch te laten updaten door de App Store. Ofwel, nooit meer staren naar een badge die aangeeft dat er 20 of 30 apps wachten op een update. Maar waarom werkt het niet na het installeren van iOS7?

Controle

De reden dat apps niet automatisch geüpdatet worden na het installeren van iOS 7, is dat de functie automatisch is uitgeschakeld. Dat klinkt misschien onlogisch, maar het tegendeel is waar. Lang niet alle iOS-gebruikers updaten hun apps namelijk direct wanneer er een nieuwe versie van beschikbaar is. Soms uit luiheid, maar vaak omdat daar een hele goede reden voor is. Immers, niet alle apps zijn voor recreatief gebruik, soms hangt het functioneren van het hele bedrijf daaraan en dan wil je dus wel eerst zeker weten dat de nieuwe versie goed is, want terugdraaien kan niet altijd. In die gevallen wil je natuurlijk geen automatische updates en dat is de reden dat Apple de optie standaard heeft uitgeschakeld.

©PXimport

Lees verder over automatische updates inschakelen in iOS 7.

Wat je moet doen als je iOS 7 update blijft steken

Toegevoegd op 4 november 2013

Zojuist een vraag op onze Vraag&Antwoord omgeving: de update naar iOS 7.0.3 blijft steken en het installatieproces staat al 2 dagen op "nog 1 minuut resterend". Wat moet je dan doen?

Twee dagen wachten is sowieso een beetje lang. Als een update een uur "hangt", dan weet je wel dat er wat mis is. Er zijn meerdere acties om te ondernemen, van lichte maatregelen naar zware maatregelen.

Stap 1 Ga voor een soft reset

Voordat je overgaat tot een harde reset van je iPhone kun je proberen je telefoon af te sluiten en weer uit en aan te zetten. Houd de aan/uitknop op de bovenkant van je telefoon ingedrukt totdat de rode "schuif om uit te zetten"schuifbalk verschijnt. Veeg met je vinger van links naar rechts en je telefoon zal worden afgesloten.

Lees verder over de oplossingen voor iOS 7.

4 eigenaardigheden van iOS 7 - Zo ga je ermee om

Toegevoegd op 31 oktober 2013

De laatste tijd worden we op de redactie bestookt door vragen over problemen (en eigenaardigheden) met betrekking tot iOS 7. Ieder op zich misschien te klein om een heel artikel aan te wijden, maar samen zijn ze zeker de moeite waard om eens te bespreken.

De niet roterende Remote

Probleem: Nadat ik de iOS 7-upgrade geïnstalleerd heb, wil de Remote-app van Apple niet meer roteren. Heb ik een verkeerde instelling?

Ik vrees dat het enige wat er verkeerd is met je instelling, je verwachting is dat de app in zijn huidige vorm zou werken. Apple heeft Remote nog niet geüpdatet om helemaal goed te werken met iOS 7, dus hoe je je apparaat ook draait of keert, de app zal niet roteren. Alles blijft in de portretstand staan. Ik neem aan dat Apple binnenkort een update zal uitbrengen die dit probleem oplost.

©PXimport

Lees verder over de eigenaardigheden van iOS 7.

Geheimen van het iOS 7 toetsenbord

Toegevoegd op 30 oktober 2013

iOS 7 zit vol veranderingen: nieuwe iconen, nieuwe app-interfaces en nieuwe functies. De kans is groot dat je nog niet echt hebt stilgestaan bij een vernieuwd onderdeel dat je dagelijks veel gebruikt: het toetsenbord. Ontdek hier verborgen karakters en handige sneltoetsen voor je iPhone en iPad.

Het iOS 7-toetsenbord laat verschillende toetsen zien, afhankelijk van de functie van een app. Het toetsenbord van Berichten is simpel en kaal. Wanneer je Mail gebruikt krijg je echter de @-knop duidelijk te zien in de onderste rij van het toetsenbord, zodat je gemakkelijk e-mailadressen kunt typen. Vroeger moest je hiervoor de 123-toets indrukken.

©PXimport

Lees verder over het toetsenbord van iOS 7.

Apple rolt iOS 7.0.3 uit - zo haal je de update binnen

Toegevoegd op 24 oktober 2013

Apple heeft donderdag een update voor zijn mobiele besturingssysteem iOS 7 vrijgegeven. iOS 7.0.3 belooft een groot aantal problemen in de software aan te pakken. Heb je de update nog niet binnen? Hier lees je hoe je dit handmatig kunt doen.

Na de lancering van iOS 7 bleek dat de grondig vernieuwde software niet helemaal probleemloos werkte. Zo was er een bug die het mogelijk maakte om vanaf het vergrendelscherm telefoonnummers te bellen en konden sommige gebruikers geen berichten versturen via iMessage. Een update naar iOS 7.0.3 belooft deze en vele andere zaken aan te pakken.

©PXimport

Lees hoe je iOS 7.0.3 op je iPhone of iPad installeert.

iOS 7.01 gelanceerd

Toegevoegd op 20 september 2013

Apple heeft vandaag alweer een nieuwe versie van het woensdag gelanceerde besturinssysteem iOS 7 gelanceerd: onder meer een bug in het vergrendelingsscherm wordt naar verluidt door de update opgelost. Gisteren werd bekend dat het vergrendelingsscherm vrij simpel kan worden omzeild. De update is vanaf vandaag te downloaden.

Downloaden iOS 7 leidt tot veel frustratie

Toegevoegd op 19 september 2013

Grote paniek woensdagavond onder iPhone-bezitters: de download van iOS 7 ging niet bepaald vlekkeloos. Door de massale belangstelling werden downloads afgebroken, of werd iOS 7 helemaal niet gevonden.

Bezitters van een iPhone die en masse het nieuwe iOS 7 wilden downloaden, moesten veel geduld hebben en over een groot incasseringsvermogen beschikken.

Sommige iPhones meldden dat de huidige versie van iOS 6 de nieuwste was, andere toestellen die via de update wel iOS 7 vonden gaven een pop-up dat de download drie tot soms 25 uur zou duren. Om na enige tijd zonder meer de verbinding met de Apple-servers te verbreken.

De problemen deden zich niet alleen voor in Nederland, ook elders werd geklaagd. Met name op Twitter deden veel gebruikers hun beklag.

Bron: Webwereld.nl

OS 7 is vanaf 18 september beschikbaar

Toegevoegd op 10 september 2013

Tijdens de persconferentie die Apple vanavond hield, heeft het bedrijf aangekondigd dat iOS 7 vanaf 18 september beschikbaar zal zijn. Het opnieuw ontworpen besturingssysteem zal beschikbaar zijn voor alle iOS apparaten vanaf de iPhone 4, iPad 2 en iPod Touch van de vijfde generatie.

Naast een volledig nieuwe interface, zullen met iOS 7 functies zoals AirDrop, iTunes Radio en een vernieuwde camera-app worden geïntroduceerd. Deze functies kondigde Apple tijdens de onthulling van het mobiele besturingssysteem in juni al aan.

iWork

Apple maakte verder bekend dat klanten die een nieuw iOS apparaat kopen vanaf nu gratis de apps Pages, Keynote, Numbers, iMovie en iPhoto meegeleverd krijgen. Hiermee wil Apple iOS apparaten meer productiviteitsmogelijkheden meegeven. Waarschijnlijk zullen gebruikers die reeds in het bezit zijn van een iOS apparaat nog wel moeten betalen voor het downloaden van de apps.

iPhone 5S

Ook zullen in iOS 7 enkele optimalisaties worden doorgevoerd voor de tevens aangekondigde iPhone 5S. Zo wordt het mogelijk om de telefoon te ontgrendelen met behulp van een vingerafdrukscanner en ook maakt de processor gebruik van een vernieuwde architectuur. Meer informatie over de iPhone 5S vind je in dit artikel.

Na de lancering van iOS 7 op 18 september zullen wij hier op Computer!Totaal in een review het nieuwe besturingssysteem onder de loep nemen.

'iOS 7 op 10 september naar iPhone, iPad en iPod touch'

Apple zal zijn nieuwe mobiele besturingssysteem iOS 7 op 10 september lanceren. Dat blijkt althans uit een opgedoken e-mail van technologieconcern Nuance - dat onder meer aan spraakassistent Siri werkt - aan mede ontwikkelaars.

Er gaat al weken geruchten rond dat Apple op 10 september een persconferentie zal houden, waar onder meer de nieuwe iPhone 5S en iPhone 5C zullen worden onthuld. Apple lijkt die dag dus ook direct het eerder dit jaar gepresenteerde iOS 7 vrij te geven, waardoor bezitters van een iPhone 5, iPhone 4S en iPhone 4 hun toestel zullen kunnen upgraden.

Nieuw design

Naast de iPhone zal iOS 7 ook beschikbaar komen voor iPad en iPod touch. Het besturingssysteem belooft op veel punten te breken met het huidige iOS 6. Vooral het uiterlijk is hierbij door Apple onder handen genomen. Zo worden veel vensters en icoontjes transparant en is het heldere kleurgebruik opvallend.

Daarnaast worden de multitask-opties uitgebreid, is het notificatiecentrum verbeterd en zijn zaken as wifi en Bluetooth snel in of uit te schakelen via een nieuw controlepaneel.

'Vingerafdruk scanner in iOS 7'

Apple lanceerde gisteren de vierde proefversie van iOS 7. Daarin werd duidelijk dat er een vingerafdruk sensor in het besturingssysteem zit verwerkt. Het is niet het enige wat nieuw is in iOS 7 beta 4.

In de gisteravond vrijgegeven vierde beta-versie van iOS 7 is de bevestiging gevonden van een biometrische vingerafdrukscanner. Die zit verwerkt in de Home-knop van een iOS apparaat, maar deze technologie zal zich snel verder ontwikkelen. Kijken we naar dit patent wat Apple heeft aangevraagd, dan zal zo'n sensor of scanner mogelijk niet alleen op de homeknop worden toegepast in de toekomst, maar over het hele scherm functioneel zijn.

Apple lanceert iOS 7 beta 4 voor betatesters en ontwikkelaars

Apple heeft gisteren iOS 7 beta 4 vrijgegeven voor betatesters en ontwikkelaars. iOS 7 beta 4 bevat een grote hoeveelheid verbeteringen en ook een grote hoeveelheid nieuwe kenmerken.

2 minuten FaceTime Audio kost 1MB in iOS 7

Het voeren van een audiogesprek via FaceTime zal zo'n 1MB kosten per 2 minuten. Dat meldt de Duitse website iPhone-ticker.de op basis van tests met de bètaversie van Apple's nieuwe mobiele besturingssysteem.

De website heeft berekend dat gebruikers met een 500MB databundel in totaal 16 uur en 40 minuten kunnen bellen via FaceTime. Verwacht wordt dan ook dat veel iPhone-gebruikers straks gebruik zullen maken van de bel-functie, vooral gezien de ondersteuning van zowel wifi als mobiel internet.

Of het bellen via FaceTime daadwerkelijk zo voordelig uitpakt, zal duidelijk worden als Apple iOS 7 uitrolt. Het besturingssysteem verkeert momenteel nog in de testfase, en zal later dit jaar worden gelanceerd. Apple zal met iOS 7 breken met veel elementen uit het huidige iOS 6. Vooral qua design zal het een compleet nieuwe weg inslaan.

'iOS 7 leest gezichtsuitdrukking'

De update naar iOS 7 zal iPhones in staat stellen om de gezichtsuitdrukking van mensen te herkennen. Dat blijkt volgens 9to5mac uit een code die te vinden is in de door Apple vrijgegeven testversie van iOS 7 voor ontwikkelaars.

Hoewel Apple nog niets over de functionaliteit heeft gemeld, lijkt het er sterk op dat de iPhone-camera in iOS 7 verschillende gezichtsuitdrukkingen kan herkennen. Zo schrijft 9to5mac dat onder meer een glimlach en een knipoog gedetecteerd kunnen worden.

Lees hier het volledige artikel...

5 nieuwe Safari-features in iOS 7 onder de loep

Safari krijgt in iOS 7 een flinke update. Apple kondigde op de WWDC aan de webbrowser te voorzien van een aantal nieuwe features, zoals iCloud Keychain en Shared Links. Safari krijgt echter meer nieuwe functionaliteiten. Een overzicht!

De betaversie van iOS 7 is inmiddels beschikbaar voor ontwikkelaars. Onze concullega's van AppleInsider hebben deze betaversie bemachtigd en op een iPhone geïnstalleerd, waardoor we alvast een aantal features nader kunnen bekijken.

Lees hier over de 5 nieuwe Safari-features in iOS 7...

Apple test diepgaande LinkedIn integratie in iOS 7

Apple test in iOS 7 diepgaande integratie van zakelijk social media netwerk LinkedIn. Dat blijkt uit code in de developersversie van iOS 7.

Eerder lekte al uit, dat Apple van plan was om sociale media diensten als Vimeo en Flickr dieper te integreren in het vernieuwde iOS 7, nu blijkt dat er concrete aanwijzingen zijn voor diepgaande integratie van LinkedIn.

Lees hier de rest van het artikel...

Zo ziet iOS 7 eruit op een iPad

Hoe iOS 7 eruit ziet op een iPhone, dat weten we inmiddels wel. Maar hoe het eruit ziet op een iPad, daarvan hebben we nog minder gezien en gehoord. Apfelpage.de zocht het uit met iOS 7 simulatie software voor iPad.

Natuurlijk is het niet zo, dat er heel erg grote verschillen optreden tussen hoe iOS 7 eruit ziet op een iPhone en op een iPad, maar onderstaande presentatie die gebouwd is op basis van de afbeeldingen die Apfelpage.de heeft verkregen, geeft wel een heel goed beeld denken wij.

Bekijk hier iOS 7 op de iPad...

3 spannende nieuwe mogelijkheden van iOS 7 [VIDEO]

Over iOS 7 wordt op dit moment het hele internet volgeschreven. Wat is er goed aan, wat ontbreekt er aan, wat had Apple wel en wat had Apple niet moeten doen. In deze video, lekker behapbaar, visueel en overzichtelijk, 3 nieuwe kenmerken en mogelijkheden van iOS 7.

Hoewel het besturingssysteem op de kop af een week oud is, heeft Apple al aangekondigd de icons van iOS 7 alweer op de schop te gaan gooien. De app-icoontjes, naar het schijn bedacht in samenwerking tussen de designafdeling van Jony Ive en de marketingafdeling van Apple, zijn pas een week af maar er zijn al nieuwe verschenen.

Bekijk hier de video van iOS 7...

iOS 7 beta maakt inzoomen tijdens filmen mogelijk

De eerste betaversie van iOS 7 maakt het mogelijk in te zoomen terwijl video wordt opgenomen. De feature lijkt veel op de zoomfunctie die al langer beschikbaar is voor het nemen van foto's.

AppleInsider meldt dat je tijdens het filmen kunt inzoomen door simpelweg twee vingers op het scherm bij elkaar te knijpen. De werkwijze is vergelijkbaar met het inzoomen tijdens het nemen van een foto. Wil je weer uitzoomen? Beweeg dan simpelweg je vingers weer uit elkaar.

Lees hier de rest van het artikel...

'Apple gaat iconen in iOS 7 nu al vernieuwen'

Apple is nu al bezig met de eerste updateronde voor icoontjes die in iOS 7 zijn geïntroduceerd. De iconen die in de betaversie van iOS 7 vertoond worden lijken dan ook niet de definitieve varianten te zijn. Ook het design van de rest van het besturingssysteem staat nog niet vast.

Het bestaan van de nieuwe icoontjes is uitgelekt door een fout van Apple zelf. Het bedrijfpubliceerde korte tijd op zijn eigen website een reeks afbeeldingen waarop andere icoontjes te zien zijn dan de iconen die aanwezig zijn in de iOS 7-versie die Apple afgelopen maandag op de WWDC introduceerde. De afbeeldingen zijn inmiddels van Apple's website verwijderd, maar 9to5Mac heeft de afbeeldingen in handen.

Lees hier de rest van het artikel...

Siri weet gat met Google niet te dichten in iOS 7

Google Now blijft volgens Lex Friedman in alle opzichten superieur aan Siri. En wel hierom.

Apple's spraakassistent Siri kreeg tijdens Apple's World Wide Developers Conference een bescheiden rol toebedeeld. De schijnbaar eeuwig in bèta verkerende virtuele spraakassistent krijgt hogere spraakkwaliteit, kan antwoorden op meer vragen, kent integratie met Wikipedia en heeft een nieuwe interface. Maar toch blijft de werking van de assistent in iOS 7 achter bij die van Google Now. Je merkt dat de relatie tussen Apple en de zoekgigant is verslechterd tot een punt waarop deals gesloten kunnen worden met een oude rivaal: Microsoft.

Lees hier de rest van het artikel...

'Marketingafdeling Apple maakte iOS 7-iconen'

De nieuwe look van iOS 7 komt met nieuwe app-iconen die sommige designers tegen de borst stuiten. Apple's marketingafdeling zou de oorzaak zijn.

Wat de aanval van Microsoft en Dell extra sappig maakt, is de voice-over die de kritiek uit in het filmpje: dat is de vrouwenstem van Siri, het spraakprogramma van Apple. Wanneer geprobeerd wordt een sd-kaartje in de iPad van Apple te stoppen, hoor je Siri zeggen: "Je kan daar geen SD-kaarten stoppen. Of daar. Of daar."

Lees de rest van het artikel...

iOS 7 ondersteunt gamecontrollers

Nu het stof van de keynote van WWDC 2013, de jaarlijkse developersconferentie van Apple in San Francisco is neergedaald, komen meer en meer details rondom het nieuwe iOS 7 naar boven. Een klein detail met grote gevolgen: iOS 7 blijkt standaard ondersteuning te bieden voor gamecontrollers.

In dit artikel op MacWorld werd het nieuws al kort aangestipt, maar het kan zijn dat je door alle nieuwigheden wat overdonderd bent geraakt. Daarom lichten we het nieuws over de gamecontrollers wat verder uit, vooral ook omdat er afbeeldingen beschikbaar zijn gekomen de laatste dagen.

Lees de rest van het artikel...

Apple introduceert iOS 7 met nieuw ontwerp en iTunes Radio

Apple introduceert iOS 7, een nieuwe variant van het besturingssysteem voor de iPhone, iPad en iPod touch. iOS 7 is voorzien van een geheel nieuwe structuur en een volledig nieuw design. De nadruk ligt in het besturingssysteem op eenvoud. Het besturingssysteem is voorzien van iTunes Radio. iOS 7 is beschikbaar in de herfst.

Het design van iOS 7 is geheel nieuw en maakt veel gebruik van de kleuren zwart en wit. Ook de vormgeving van alle apps die Apple standaard op iOS meelevert hebben een volledig nieuw uiterlijk gekregen. Denk hierbij aan de Weer-app, maar ook aan de Agenda, Mail-app, iMessage en Berichtencentrum. Cook noemt iOS 7 de grootste verandering aan iOS sinds de introductie van de iPhone.

Klik hier om meer te lezen...

'Flat design van appknoppen in de praktijk'

Nu we allemaal aan het wardmdraaien zijn voor WWDC 2013 waar hopelijk het nieuwe iOS 7 gelanceerd wordt, kunnen we het toch niet laten om de laatste impressie van het nieuwe besturingssysteem van Apple aan je te laten zien. Kijk maar eens onder, 9to5Mac heeft hard lopen photoshoppen.

'AirDrop in iOS7'

Spannend: Apple zou overwegen AirDrop functionaliteit toe te voegen aan iOS7. Met AirDrop kun je direct van iOS/Mac apparaat draadloos bestanden delen via een Wifi-verbinding. Airdrop, dat al langer in Macs verwerkt zit, moet het mogelijk maken bestanden ook met andere gebruikers te delen.

Apple zou op dit moment de functionaliteit aan het testen zijn binnen iOS 7, melden bronnen aan 9to5Mac. Dat AirDrop nu naar iOS komt, is geen totale verrassing. Volgens 9to5Mac was het eigenlijk al de bedoeling dat AirDrop zijn opwachting zou maken in iOS 6, maar dat werd destijds uitgesteld. Als AirDrop in iOS 7 wordt verwerkt zal het waarschijnlijk ook mogelijk worden bestanden van een Mac eenvoudig naar een iPhone of iPad te versturen en andersom.

Lees de rest van het artikel...

Tim Cook op D11 over iOS 7

Apple-CEO Tim Cook is afgelopen nacht tijdens de technologieconferentie D11 van AllThingsD uitgebreid geïnterviewd. Cook ging op allerlei onderwerpen in, zoals iOS 7, draagbare technologie als de iWatch, het ontwikkelen van Android-apps en het succes van de Apple TV. In dit artikel krijg je een overzicht van de belangrijkste onderwerpen die Cook tijdens het interview besprak.

Zoals al langer wordt vermoed krijgt iOS 7 een flinke update, waarbij het design volledig wordt vernieuwd. Cook bevestigt dat Apple's beroemde ontwerper Jonathan Ive hier een belangrijke rol in speelt. "We erkennen dat Jony een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de look & feel die Apple in de afgelopen jaren heeft opgebouwd en hij dit ook voor onze software kan doen".

Ive is al jaren werkzaam bij Apple en is verantwoordelijk geweest voor het ontwerp van veel succesvolle Apple-producten. Denk hierbij aan iPhone, iPad, iPod en iMac. Het ging hierbij echter altijd om hardwarematige producten. Met iOS 7 komt hier dus verandering in en gaat Ive zich ook richten op het ontwerp van Apple's software.

Lees de rest van het artikel...

Jonathan Ive legt nadruk in iOS 7 op de kleuren zwart & wit

Het ontwerp van Apple's mobiele besturingssysteem iOS gaat in iOS 7 waarschijnlijk flink op de schop. Apple's beroemde ontwerper Jonathan Ive stapt naar verwachting af van het huidige design van het besturingssysteem en legt de nadruk meer op zwarte en witte elementen.

Dit melden anonieme bronnen aan 9to5Mac. Het ontwerp van het nieuwe besturingssysteem wordt omschreven als 'zwart/wit en volledig vlak'. Ive zou zware grafische elementen uit iOS willen verwijderen en juist meer zwart/wit elementen toevoegen aan de gebruiksinterface. De ontwerper zou namelijk van mening zijn dat dit nieuwe ontwerp de tand des tijds beter kan doorstaan.

Lees de rest van het artikel...

Apple integreert Vimeo en Flickr in iOS 7

Apple integreert social videodienst Vimeo en social fotodienst Flickr waarschijnlijk stevig in iOS 7. Dat deed Apple eerder al met Twitter.

Apple integreert social videodienst Vimeo en social fotodienst Flickr waarschijnlijk stevig in iOS 7. Dat deed Apple eerder al met Twitter, maar nu zijn dus ook videodienst Vimeo en het gisteren compleet vernieuwde Flickr aan de beurt. Dat meldden bronnen gisteren aan 9To5Mac.

Lees de rest van het artikel...

Ziet iOS 7 er dan misschien zó uit?

iOS 7 wordt al langer verwacht, en de geruchten worden zo af en toe door een internetbureau met tijd over in een video gezet. Misschien... ziet iOS 7 er wel zó uit!

De comments op YouTube liegen er niet om: als dit ongeveer is wat Apple voor ons in petto heeft met iOS 7 (de enige die dat echt weet is Jony Ive) dan schuift Apple heel erg op richting Android en Windows Phone. Dat betekent niet dat het slecht is, maar wel... anders. "The future of iPhone looks like the present of Android," schrijft een van de commenters op YouTube.

Lees de rest van het artikel en bekijk de conceptvideo...

iOS 7: Is dit wat Apple voor ons in petto heeft?

Een sterke stroom geruchten van de afgelopen weken lijkt erop te wijzen dat Apple met iOS 7 meer dan enkel een verbeterde versie van iOS 6 wil neerzetten. Apple zelf rept uiteraard met geen woord over de toekomstplannen voor dit OS, maar designer en Apple-kenner Frederico Bianco heeft alle geruchten eens grondig geanalyseerd en deze verwerkt in een indrukwekkende conceptvideo.

Enkele dagen geleden doken er berichten op dat de ontwikkeling van iOS 7 enige vertraging zou hebben opgelopen. Apple zou zelfs een flink aantal OS X-ontwikkelaars op iOS 7 hebben gezet. Het is het zoveelste teken aan de wand dat Apple met zijn nieuwe besturingssysteem voor iPhone, iPad en iPod touch een aantal grote wijzigingen gaat doorvoeren.

iOS 7 op iPhone en iPad

In onderstaande video toont Bianco, op basis van de laatste geruchten, hoe iOS 7 er op de iPhone en iPad mogelijk uit gaat zien. Zo zien we onder meer widgets voorbij komen en is er eindelijk een snel toegankelijk instellingenmenu beschikbaar.

Komt de visie van Bianco overeen met jouw ideeën over de toekomst van iOS? Of moet Apple zich juist niet laten leiden door zijn 'open' aardsrivaal Android?

'Vernieuwend iOS 7 loopt vertraging op'

De introductie van iOS 7, de opvolger van iOS6, het besturingssysteem van Apple, is vertraagd. Dat blijkt uit een editie van Branchchat, waar goed ingevoerde Apple-bloggers de hoofden bij elkaar steken.

Volgens John Gruber van het blog Daring Firebal, een van de deelnemers aan de Branchchat, zit het zo: What I've heard: iOS 7 is running behind, and engineers have been pulled from OS X 10.9 to work on it. (Let me know if you've heard this song before.)

Gruber vervolgde met te zeggen dat de interface van iOS 7 heel anders gaat zijn dan we tot nu toe gewend zijn. Ook voegde hij toe dat de ontwikkelaars van iOS 7 op dit moment rondlopen met iOS 7 devices met speciale privacy filters met gereduceerde kijkhoeken erop zodat niemand mee kan loeren.

In een eerder artikel op MacWorld schreven we over het in elkaar schuiven van designteams, allemaal op aandringen en op initiatief van Jonathan Ive, het hoofd design van Apple. In dat artikel werd ook ingegaan op het nieuwe iOS7, dat aan de ene kant wel vernieuwend MOET zijn, maar aan de andere kant conservatief wordt ingestoken.

Some suggested that in Apple's next mobile operating system, Ive is pushing a more "flat design" that is starker and simpler, according to developers who have spoken to Apple employees but didn't have further details. Overall, they expect any changes to be pretty conservative. For the past few years, Apple has unveiled versions of its mobile operating system in the summer.OS 7 is vanaf 18 september beschikbaar

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 smartphones met eSim voor minder dan 400 euro
© Farknot Architect - stock.adobe.
Huis

Waar voor je geld: 5 smartphones met eSim voor minder dan 400 euro

Bij ID.nl zijn we gek op producten waar je niet de hoofdprijs voor betaalt. Een paar keer per week speuren we daarom binnen een bepaald thema naar zulke deals. Op zoek naar een betaalbare smartphone, maar dan wel eentje met een virtuele simkaart? De redactie van ID.nl is voor je op zoek gegaan naar smartphones met een prijskaartje van onder de 400 euro.

Met een eSim ben je niet meer afhankelijk van een fysiek simkaartje en heb je geen gepriegel meer met het plaatsen van je sim in de telefoon. Je kunt daardoor snel van provider wisselen zonder gedoe. Dit bespaart niet alleen tijd, maar ook ruimte in je apparaat. Perfect voor wie veel reist, omdat je eenvoudig internationale abonnementen kunt activeren. Daarnaast kun je op die manier ook gebruik maken van meerdere telefoonnummers op een enkel toestel, bijvoorbeeld eentje voor werk en prive.

Samsung Galaxy A26 5G

De Galaxy A26 5G combineert een slank ontwerp met krachtige prestaties. Het 6,7-inch FHD+ Super AMOLED-display biedt levendige kleuren en vloeiende beelden dankzij de 120 Hz verversingssnelheid. Onder de motorkap bevindt zich de Exynos 1380-chipset, ondersteund door 4 tot 8 GB RAM, wat zorgt voor soepele multitasking.

De 50 MP hoofdcamera met optische beeldstabilisatie legt scherpe foto's vast, zelfs bij weinig licht. Met een batterijcapaciteit van 5000 mAh en IP67-certificering is dit toestel zowel duurzaam als betrouwbaar. Bovendien belooft Samsung tot zes jaar beveiligingsupdates, wat de levensduur van het apparaat verlengt

Redmi Note 13 Pro

De Redmi Note 13 Pro 5G is een krachtpatser in het middensegment. Met een indrukwekkende 200 MP hoofdcamera met optische beeldstabilisatie leg je elk detail vast. Het 6,67-inch AMOLED-display met een resolutie van 1220x2712 pixels en een verversingssnelheid van 120 Hz zorgt voor een meeslepende kijkervaring.

Aangedreven door de Snapdragon 7s Gen 2-chipset en beschikbaar met tot 16 GB RAM, biedt dit toestel uitstekende prestaties. De 5100 mAh batterij ondersteunt 67W snelladen, waardoor je snel weer op pad kunt.​

Motorola Moto G35 5G

De Motorola Moto G35 5G biedt solide prestaties voor een betaalbare prijs. Het 6,72-inch LCD-scherm met een verversingssnelheid van 120 Hz zorgt voor vloeiende beelden. De 50 MP Quad Pixel-camera levert scherpe foto's, zelfs bij weinig licht.

Met een batterijcapaciteit van 5000 mAh en ondersteuning voor 5G-connectiviteit blijf je de hele dag verbonden. Hoewel de Unisoc T760-processor niet de snelste is, biedt het toestel voldoende kracht voor dagelijks gebruik

Sony Xperia 10 VI

De Sony Xperia 10 VI is een compacte smartphone met een focus op multimedia. Het 6,1-inch FHD+ OLED-scherm met een 21:9 beeldverhouding is ideaal voor het bekijken van films. Aangedreven door de Snapdragon 6 Gen 1-chipset en uitgerust met 8 GB RAM, biedt het toestel soepele prestaties.

De 48 MP hoofdcamera legt gedetailleerde foto's vast, terwijl de 5000 mAh batterij zorgt voor langdurig gebruik. Met IP68-certificering is het toestel bestand tegen water en stof

Samsung Galaxy A35 5G

De Galaxy A35 5G biedt premium functies in een betaalbaar jasje. Het 6,6-inch FHD+ Super AMOLED-display met een verversingssnelheid van 120 Hz zorgt voor heldere en vloeiende beelden. De 50 MP hoofdcamera met optische beeldstabilisatie legt scherpe foto's vast, terwijl de 13 MP selfiecamera zorgt voor duidelijke zelfportretten.

Aangedreven door de Exynos 1380-chipset en beschikbaar met tot 12 GB RAM, biedt het toestel krachtige prestaties. De 5000 mAh batterij ondersteunt 25W snelladen, en Samsung belooft tot vijf jaar beveiligingsupdates.

▼ Volgende artikel
Review LG OLED65C54LA – Een kleine update voor de iconische C-serie
Huis

Review LG OLED65C54LA – Een kleine update voor de iconische C-serie

De OLED C-reeks van LG is inmiddels bijna een icoon. Het model situeert zich in de line-up net onder het topmodel, maar biedt nog steeds topprestaties voor games, films en sport. De C5 vertoont echter bijzonder veel gelijkenissen met de C4. Heeft deze LG C5 dan wel iets extra's te bieden?

Uitstekend
Energy label
Samenvatting

De LG OLED65C5 bouwt voort op de C4 met hetzelfde design, betere piekhelderheid en uitstekende kalibratie. De tv biedt sterke gamefeatures, prima beeldverwerking en Dolby Atmos-audio, maar mist DTS. WebOS 25 is snel en uitgebreid, al bevat het storende reclame. Dankzij de goede prestaties, breed app-aanbod en vijf jaar updates blijft de C5 een goede keuze.

Plus- en minpunten
  • Uitstekende piekhelderheid
  • Prachtige HDR-beelden in HDR10 en Dolby Vision
  • Goede kijkhoek en anti-reflectie
  • Zeer goede gamer-ondersteuning, met vier HDMI 2.1-poorten
  • Niet content-gerelateerd advertenties op het Home-scherm
  • Geen ondersteuning voor HDR10+ en DTS
  • Dynamische tonemapping maakt het beeld te helder
LG OLED65C54LA

Adviesprijs: 2.099 euro
Wat: Ultra HD 4K 144 Hz W-OLED-tv
Schermformaat: 65 inch (164 cm)
Aansluitingen: 4x HDMI (4x v2.1 (48 Gbps), ARC/eARC, ALLM, VRR, HFR), 3x USB, 1x optisch digitaal uit, 2x antenne, 1x IR-blaster, WiFi 6 (802.11ax), ethernet, Bluetooth 5.3
Extra’s: HDR10, HLG, Dolby Vision IQ, Dolby Atmos, WebOS 25, AirPlay 2, Google Cast, USB/DLNA-mediaspeler, DVB-T2/C/S2, CI+-slot, Alpha 9 processor
Afmetingen: 1441 x 880 x 230 mm (incl. voet)
Gewicht: 18,5 kg (incl. voet)
Verbruik (per 1000 uur): SDR 95 kWh (F) / HDR 234 kWh (G)

LG heeft voor de C5 heeft het ontwerp van de C4 overgenomen, maar daar hebben we geen bezwaar tegen; het is mooi en stijlvol. Het scherm heeft een dunne, metalen rand en aan de achterzijde zit de behuizing relatief diep achter het scherm. De structuur op de rug doet nog steeds aan stof of leder denken, alleen is deze nu grijs-zwart in plaats van bruin. Zonder voet is deze televisie 45mm diep, dus als hij aan de muur zou hangen ziet hij er fraai uit. Kies je voor een opstelling op tv-meubel, dan staat hij op een centrale voet. Veel ruimte onder het scherm heb je dan niet, de soundbar kan idealiter maar 5,5cm hoog zijn.

Aansluitingen

De C-reeks is al jaar en dag bijzonder goed uitgerust en zeker voor gamers heeft deze televisie flink wat te bieden. De vier HDMI-poorten ondersteunen allemaal de maximale 48Gbps bandbreedte van HDMI 2.1, en leveren ook ALLM, 4K144 (voor pc, gameconsoles zijn zelf beperkt tot 4K120) en VRR (AMD FreeSync en NVIDIA G-Sync). Op poort 2 kan je ARC/eARC gebruiken. Met andere woorden: geen probleem om zowel een soundbar als meerdere high-end gamebronnen aan te sluiten. Dankzij de erg lage input-lag, 10,8ms voor 4K60 en 5,9ms voor 2K120, is een responsieve game-ervaring gegarandeerd. Er is een IR-blaster poort voorzien om tv's die uit het zicht staan te besturen met de LG-afstandsbediening, maar de IR-blaster zelf zit niet in de doos. De C5 ondersteunt WiFi 6 (802.11ax), terwijl op de C4 nog WiFi 5 werd toegepast. De WiSA-ondersteuning (Wireless Speaker and Audio Association) is geschrapt, maar dat is geen enorm verlies. Alle aansluitingen wijzen naar opzij zodat ze wandmontage niet storen. 

De aansluitingen op de LG OLED65C54LA

Premium piekhelderheid

Het nieuwe, helderste paneel blijft voorbehouden voor de G5, de C5 is nog steeds voorzien van een OLED evo paneel met Brightness Booster. LG vermeldt officieel geen verbetering, maar we meten een iets hogere piekhelderheid op het 10%-venster, die bedraagt nu 1214 nits. Op de C4 was dat nog 1060 nits. Het volledig wit beeld haalt 195 nits, dat is onveranderd, net als het kleurbereik dat nu 98,7% P3 haalt. Toch moet je van die 20% verbetering op het kleinere testvenster geen grote impact verwachten. De C5 staat daarmee wel in de top van het helderheidsklassement in zijn categorie, hij moet enkel de Samsung S90F voorlaten. En uiteraard mag je rekenen op een prima kijkhoek, en redelijke anti-reflectie. Ons testexemplaar had ook een goede uniformiteit.

Zo worden televisies getest voor ID.nl

Voor ID.nl testen we met regelmaat televisies, maar lang niet iedereen is bekend met de gebruikte terminologie en testmethodes. Hoe televisies voor ID.nl precies worden getest, kun je in dit artikel lezen.

We schakelen naar de Filmmaker Mode om de kalibratie te beoordelen, en die blijkt al snel bijzonder goed te zijn. De SDR-weergave is uitstekend, met goed schaduwdetail, accurate kleuren en natuurlijke huidtinten. In HDR ondersteunt de LG naast HDR10 en HLG ook Dolby Vision, en die laatste beelden zijn fantastisch. Maar ook met standaard HDR10 is het resultaat bijzonder knap. De kalibratie is ook hier uitstekend, met zeer mooie kleuren en goede witnuances. In de donkerste scènes is hij iets te donker, waardoor er nuance kan ontbreken. Gelukkig kun je dat met de ‘Dark Detail’-instelling verbeteren. De optionele dynamische tonemapping voor HDR10 lieten we uitgeschakeld staan. Deze maakt het beeld helderder en dat is niet goed voor de contrastperceptie. 

Goede beeldverwerking

Met zoveel verschillende contentformaten is goede beeldverwerking erg belangrijk om elke bron optimaal weer te geven. De Alpha 9 Gen 8-processor krijgt deze taak goed voor elkaar. De ruisonderdrukking en upscaling zorgen voor mooie, scherpe beelden, zelfs als je vertrekt van relatief lage kwaliteit als dvd. De beste resultaten krijg je weliswaar als er van HD-beelden wordt uitgegaan. Voor live tv-beelden (1080i) is deinterlacing een noodzakelijke stap. Op een van onze testpatronen zagen we iets meer karteling dan gebruikelijk op een bijna horizontale lijn, maar in echte content lijkt het gelukkig toch een zeldzaam probleem. Zijn er kleurstroken zichtbaar in zachte kleurgradiënten, dan kan je die met de optie 'Vloeiende gradatie' in de laagste stand vrij goed wegwerken.

Op de G5 ging het daar soms mis, maar dat probleem zagen we hier niet. In heel lastige donkere scènes kan die strookvorming wel zichtbaar blijven. De bewegingsscherpte is uitstekend, OLED-panelen scoren hier dankzij hun snelle responstijd altijd goed. Het is een prima troef voor sport en games. Het nadeel is wel dat de typische 24fps judder in films beter zichtbaar is. Je kan Trumotion gebruiken om dat weg te werken, al blijft het een kwestie van persoonlijke smaak. In de ‘Vloeiend’ stand elimineert dat bijna alle gestotter maar zijn er mogelijk wel beeldfouten zichtbaar tegen complexe achtergronden. Beweegt de camera erg snel, dan laat de processor gemakkelijker steken vallen en stottert het beeld nog steeds. 

Dolby Atmos, maar geen DTS meer

De 2.2-kanaals 40W audioconfiguratie is overgenomen van de C4, met een belangrijk verschil. De tv ondersteunt nog steeds Dolby Atmos, maar geen DTS meer. Dat zagen we ook al op de G5. Streamingdiensten gebruiken bijna altijd Dolby Atmos, het zijn vooral de eigenaars van een eigen (Ultra HD) Blu-ray-collectie die DTS zullen missen. Heb je een externe audio-oplossing, weet dan dat ook pass-through van DTS via eARC/ARC onmogelijk is.

Je moet je speler aansluiten op bijvoorbeeld je soundbar, en het beeldsignaal doorgeven aan de tv. De C5 heeft een rijke klank met mooie balans, en is goed genoeg om van zowel film als muziek te genieten. Er is redelijk wat bas te horen, dat ondersteunt de filmervaring goed. Hoogte-effecten ontbreken wel, maar je krijgt wel wat surroundgevoel. Experimenteer met de standaard-, muziek- of bioscooppreset afhankelijk van wat je kijkt of luistert, maar blijf weg van de AI Sound-modus die veel te scherp klinkt.

WebOS 25 en een nieuwe afstandsbediening

Een negatieve trend die we merken is de opkomst van niet-content gerelateerde reclame in smart-tv's. En helaas speelt LG webOS daar duidelijk op in. Zowel op het Home-scherm als in de screensaver, als in bepaalde banners verderop tussen de aanbevelingen kun je reclame tegenkomen. Wil je dat uitschakelen, lees dan in dit artikel hoe je reclame verwijdert.

Afgezien van dat minpunt heeft webOS heel wat te bieden. Het app-aanbod is erg uitgebreid, en de tv ondersteunt Google Cast en Apple Airplay2. Quick Cards op het Home-scherm groeperen bepaalde functies, en er is een rij met favoriete apps. Beide kan je customiseren door items die je niet interesseren te verbergen (of volledig te verwijderen). In dit overzichtsartikel (weliswaar nog van webOS23) vind je alle info over webOS. Dankzij vijf jaar gegarandeerde upgrades aan de nieuwste versie, blijft het smart-tv-systeem up-to-date.

WebOS 25 op de LG OLED65C54LA

De afstandsbediening is na vele jaren volledig vernieuwd. De aanwijsfunctie is gebleven, maar de vorm en lay-out zijn volledig aangepast. LG kiest net als veel andere fabrikanten voor een eenvoudigere afstandsbediening. De afgeronde vorm heeft nu plaats gemaakt voor een meer klassieke rechthoekig remote. Daarnaast is het cijferblok verdwenen en is er gekozen voor kanteltoetsen voor volume en kanaal. Op zich niets mis mee, maar er is ook een aantal twijfelachtige keuzes gemaakt. Zo is de ingangentoets vervangen door de Thuis Hub, al kan je de ingangen wel nog bereiken door lang op die toets te duwen. De mute-toets is weg, het geluid uitzetten doe je nu door de volumeknop naar beneden gedrukt te houden. Dat is echt onhandig. De microfoon is nu gelabeled als AI, totaal overbodig. En tot slot, de meeste toetsen vereisen te veel druk om ze in te drukken. Zeker bij de ok-toets die ook een scrollwiel is, leidt dat wel eens tot foute aanslagen. 

De opnieuw ontworpen afstandsbediening van LG

Conclusie

De LG OLED65C5 bevestigt andermaal zijn plaats als een uitstekende keuze in de subtop van OLED-tv’s. De gelijkenissen met de C4 zijn aanzienlijk, en dat toestel blijft zeker ook een goede keuze. Als we de C5 een minpunt zouden moeten geven, dan is dat het overmatig gebruik van niet-content gerelateerde reclame binnen webOS. Dat is onaanvaardbaar, maar gelukkig kun je het wel uitschakelen. Het verlies van DTS-ondersteuning en het uitblijven van HDR10+ rekenen we veel minder zwaar aan. De C5 levert prachtige prestaties voor film en sport, en is rijkelijk uitgerust voor gamers. De uitstekende kalibratie brengt topbeelden binnen handbereik. WebOS biedt vijf jaar updates, heeft een ruim app-aanbod en ondersteunt Google Cast en Apple Airplay2.