ID.nl logo
Livestream-app Meerkat houdt het voor gezien
© Reshift Digital
Huis

Livestream-app Meerkat houdt het voor gezien

Meerkat bestaat niet meer. De app voor het livestreamen van video houdt het na anderhalf jaar voor gezien. De concurrentie van vooral Periscope is te groot te worden, en de makers willen zich eigenlijk liever richten op een andere doelgroep.

De bestaansgeschiedenis van Meerkat is een stormachtige. In mei 2015 kwam de app officieel uit. Het was een van die apps die een nieuwe markt proberen aan te boren: mensen die hun sociale leven niet willen delen met alleen hun vrienden, maar met zoveel mogelijk mensen. Lees ook: Zo stream je live-video's via Meerkat.

Twitter en Periscope

De eerste weken groeide Meerkat snel, maar daar kwam verandering in toen Twitter om de hoek kwam kijken. Het kocht de bestaande app Periscope, een app die praktisch hetzelfde deed als Meerkat, namelijk het livestreamen van video op sociale media.

Twitter begon het makkelijker te maken voor Periscope-gebruikers om hun streams te delen, terwijl Meerkat-streamers meer en meer werden tegengewerkt. Streams werden bijvoorbeeld niet meer automatisch afgespeeld, en het verwijderen van de koppeling binnen Meerkat met een Twitter-account betekende niet meer automatisch dat al je Twittervolgers ook Meerkat-volgers werden. Zo werd Meerkat langzaam uit de markt gedrukt ten faveure van Periscope.

Een nieuwe app

Nu geeft Meerkat er de brui aan. De makers geven aan dat al een half jaar na de lancering duidelijk was dat streamen van een gebruiker naar zoveel mogelijk mensen niet paste binnen de huidige wereld van social media, waar juist het delen in kleine kringen centraal staat.

Met de nieuwe app Houseparty krijgen de makers van Meerkat alsnog de kans om die doelgroep aan te boren. Houseparty is gericht op groepsvideochats, en is door uitsluitend mond-tot-mond-reclame al een miljoen keer gedownload. Het is te hopen voor de makers dat er geen concurrent opstaat die meteen wordt overgenomen door een groot social medium en Houseparty uit de markt drukt, precies zoals met Meerkat gebeurde.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube