ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Intel stopt verkoop ontwikkelbordjes Galileo, Joule en Edison

Intel haalt de bezem door zijn aanbod van internet-of-things-apparatuur door de verkoop van de ontwikkelbordjes Galileo, Joule en Edison stop te zetten. Een reden daarvoor is niet gegeven.

Intel introduceerde binnen dit segment de Galileo als eerste, in 2013. Daarmee werd de concurrentie gezocht met Raspberry Pi. Een van de opvallendste kenmerken van de microcomputer is dat deze draaide op een SoC van Intel zelf. Het bedrijf wilde zo ook actief zijn op het gebied van het internet-of-things, met name omdat men het eerder op smartphonegebied al moest afleggen tegen ARM.

Upgrade

Vorig jaar lanceerde het model Joule als verbeterde versie, krachtig genoeg om onder andere overweg te kunnen met 4K-video. De duurste variant bood 4 GB RAM in combinatie met 16 GB eMMC-opslag aan. Het ontwikkelbordje werd in augustus geïntroduceerd. De Edison tot slot is een COM die door zijn bijzonder kleine vorm bijvoorbeeld geschikt is voor het aandrijven van wearables.

Wie een van de drie producten nog in huis wil halen, heeft nog tot 16 september de tijd. Leveringen vinden vervolgens nog plaats in december, maar daarna is het over en uit.

▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel

▼ Volgende artikel
Nieuwe WhatsApp-groepsgesprekleden kunnen nu oude berichten lezen
© ER | ID.nl
Huis

Nieuwe WhatsApp-groepsgesprekleden kunnen nu oude berichten lezen

Het wordt mogelijk voor nieuwe leden van WhatsApp-groepsgesprekken om oudere berichten terug te lezen via een nieuwe feature.

WhatsApp heeft een nieuwe functie voor de populaire chatapp genaamd Group Message History geïntroduceerd. Die functie viel voor sommigen al enige tijd te testen via de bètaversie, maar wordt sinds gisteren wereldwijd uitgerold.

Het houdt kortgezegd in dat beheerders van groepsgesprekken op WhatsApp kunnen instellen dat nieuwe leden van een specifieke groepsapp ook berichten van voordat ze aan het gesprek werden toegevoegd kunnen lezen. Beheerders kunnen er voor kiezen om minimaal 25 en maximaal honderd berichten van voor de toevoeging van een nieuw lid beschikbaar te stellen.

Wanneer je voorheen aan een groepsgesprek op WhatsApp werd toegevoegd, kon je geen enkel bericht uit de groepsapp van voor je toevoeging teruglezen. Dat had zowel voor- als nadelen. Het voordeel was dat eventuele gevoelige informatie of geroddel over de toegevoegde persoon van voor zijn of haar toevoeging niet leesbaar voor hen was. Het nadeel was dat sommige informatie opnieuw herhaald moest worden voor nieuwe groepsleden.

Dankzij Group Message History kunnen nieuwe leden dus wel maximaal honderd oude berichten teruglezen. Het is aan de beheerders van de groep om dit in te stellen, rekening houdend met de mogelijkheid dat de persoon in kwestie appjes te zien krijgt die eigenlijk niet voor zijn of haar ogen bestemd waren. Overige leden krijgen overigens ook een melding waaruit blijkt dat de berichtengeschiedenis wordt gedeeld.