ID.nl logo
Nokia 1 - Budgettelefoon met fijne software
© Reshift Digital
Huis

Nokia 1 - Budgettelefoon met fijne software

Android-smartphones met een prijskaartje van minder dan honderd euro, zijn vaak weinig soeps. Heel vreemd is dat niet, maar des te fijner is het dat de onlangs uitgebrachte Nokia 1 een betere indruk achterlaat. Deze budgettelefoon werkt prima en heeft de nieuwste software aan boord.

De Nokia 1 is het goedkoopste en minst krachtige model in de smartphonereeks van fabrikant HMD Global, dat een licentie heeft op de Nokia-merknaam. Met een adviesprijs van 90 euro is de Nokia 1 een waar budgettoestel, wat je direct ziet aan het plastic ontwerp. Het scherm is klein (4,5 inch), de schermranden zijn fors en er is een oude micro-usb-poort aanwezig. In tegenstelling tot veel spotgoedkope telefoons is de Nokia 1 wel stevig gebouwd en scoort hij punten met zijn verwijderbare accu. Ook zijn we te spreken over het feit dat je twee simkaarten én een micro-sd-kaartje in de telefoon kunt stoppen. Dat laatste is aan te raden, want van de 8GB opslaggeheugen is slechts de helft beschikbaar.

Met het prijspunt van de smartphone in het achterhoofd, is het beeldscherm prima. De lcd met ips-technologie toont aardige kleuren, al is de scherpte (854 x 480 pixels) wennen. Het scherm krast wel snel, waardoor een screenprotector aan te raden is.

©PXimport

Instaphardware

Om tot een verkoopprijs van 90 euro te komen, heeft Nokia absolute budget-hardware in de Nokia 1 gezet. Denk aan een instapprocessor van MediaTek, 1GB werkgeheugen en 8GB opslaggeheugen. Dat belooft weinig goeds, horen we je denken. Toch draait de telefoon een stuk vlotter dan verwacht, wat komt door de geïnstalleerde Android Go-software. Het besturingssysteem, gebaseerd op Android 8.1 Oreo, is ontworpen voor goedkope telefoons en is veel lichter dan de normale Android-versie. Er zijn bijvoorbeeld uitgeklede Go-versies van Google-apps op de telefoon gezet. Alhoewel de prestaties van de Nokia 1 niet vergelijkbaar zijn met die van een telefoon van 249 euro, kan het toestel alle bekende apps prima aan. Zolang je maar wat geduld hebt. Hoelang en hoe vaak de smartphone geüpdatet wordt, heeft Nokia helaas nog niet bekendgemaakt.

Fijn is dat de accu van de Nokia 1 zonder zorgen een lange dag meegaat. De telefoon ondersteunt ook 4G-internet. De camera’s schieten ronduit matige foto’s en video’s, wat jammer maar enigszins begrijpelijk is.

©PXimport

©PXimport

©PXimport

Conclusie

Alhoewel goede smartphones steeds betaalbaarder worden, is er nog genoeg vraag naar spotgoedkope telefoons voor op een festival of voor een oudere gebruiker. De Nokia 1 is een betaalbaar model dat prima werkt en voorzien is van de nieuwste Android-versie. Wie minder dan honderd euro uit wil geven aan een (extra) smartphone, doet met de Nokia 1 een goede koop.

Goed
Conclusie

**Prijs** € 90,- **Kleuren** Blauw en rood **OS** Android 8.1 (Go edition) **Scherm** 4,5 inch lcd (854 x 480) **Processor** 1,1 GHz quadcore (MediaTek) **RAM** 1GB **Opslag** 8GB (uitbreidbaar met geheugenkaart) **Batterij** 2150 mAh **Camera** 5 megapixel (achter), 2 megapixel (voor) **Connectiviteit** 4G (LTE), Bluetooth 4.2, wifi, gps **Formaat** 13,3 x 6,7 x 0,9 cm **Gewicht** 131 gram **Website** [www.nokia.com](https://www.nokia.com/nl_nl/phones/nokia-1)

Plus- en minpunten
  • Betaalbaar
  • Werkt naar behoren
  • Prima accuduur
  • Nieuwste Android-versie
  • Slechte camera's
  • Lage-resolutie beeldscherm
  • Accu opladen duurt vier uur
▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube