ID.nl logo
Nokia 1 - Budgettelefoon met fijne software
© Reshift Digital
Huis

Nokia 1 - Budgettelefoon met fijne software

Android-smartphones met een prijskaartje van minder dan honderd euro, zijn vaak weinig soeps. Heel vreemd is dat niet, maar des te fijner is het dat de onlangs uitgebrachte Nokia 1 een betere indruk achterlaat. Deze budgettelefoon werkt prima en heeft de nieuwste software aan boord.

De Nokia 1 is het goedkoopste en minst krachtige model in de smartphonereeks van fabrikant HMD Global, dat een licentie heeft op de Nokia-merknaam. Met een adviesprijs van 90 euro is de Nokia 1 een waar budgettoestel, wat je direct ziet aan het plastic ontwerp. Het scherm is klein (4,5 inch), de schermranden zijn fors en er is een oude micro-usb-poort aanwezig. In tegenstelling tot veel spotgoedkope telefoons is de Nokia 1 wel stevig gebouwd en scoort hij punten met zijn verwijderbare accu. Ook zijn we te spreken over het feit dat je twee simkaarten én een micro-sd-kaartje in de telefoon kunt stoppen. Dat laatste is aan te raden, want van de 8GB opslaggeheugen is slechts de helft beschikbaar.

Met het prijspunt van de smartphone in het achterhoofd, is het beeldscherm prima. De lcd met ips-technologie toont aardige kleuren, al is de scherpte (854 x 480 pixels) wennen. Het scherm krast wel snel, waardoor een screenprotector aan te raden is.

©PXimport

Instaphardware

Om tot een verkoopprijs van 90 euro te komen, heeft Nokia absolute budget-hardware in de Nokia 1 gezet. Denk aan een instapprocessor van MediaTek, 1GB werkgeheugen en 8GB opslaggeheugen. Dat belooft weinig goeds, horen we je denken. Toch draait de telefoon een stuk vlotter dan verwacht, wat komt door de geïnstalleerde Android Go-software. Het besturingssysteem, gebaseerd op Android 8.1 Oreo, is ontworpen voor goedkope telefoons en is veel lichter dan de normale Android-versie. Er zijn bijvoorbeeld uitgeklede Go-versies van Google-apps op de telefoon gezet. Alhoewel de prestaties van de Nokia 1 niet vergelijkbaar zijn met die van een telefoon van 249 euro, kan het toestel alle bekende apps prima aan. Zolang je maar wat geduld hebt. Hoelang en hoe vaak de smartphone geüpdatet wordt, heeft Nokia helaas nog niet bekendgemaakt.

Fijn is dat de accu van de Nokia 1 zonder zorgen een lange dag meegaat. De telefoon ondersteunt ook 4G-internet. De camera’s schieten ronduit matige foto’s en video’s, wat jammer maar enigszins begrijpelijk is.

©PXimport

©PXimport

©PXimport

Conclusie

Alhoewel goede smartphones steeds betaalbaarder worden, is er nog genoeg vraag naar spotgoedkope telefoons voor op een festival of voor een oudere gebruiker. De Nokia 1 is een betaalbaar model dat prima werkt en voorzien is van de nieuwste Android-versie. Wie minder dan honderd euro uit wil geven aan een (extra) smartphone, doet met de Nokia 1 een goede koop.

Goed
Conclusie

**Prijs** € 90,- **Kleuren** Blauw en rood **OS** Android 8.1 (Go edition) **Scherm** 4,5 inch lcd (854 x 480) **Processor** 1,1 GHz quadcore (MediaTek) **RAM** 1GB **Opslag** 8GB (uitbreidbaar met geheugenkaart) **Batterij** 2150 mAh **Camera** 5 megapixel (achter), 2 megapixel (voor) **Connectiviteit** 4G (LTE), Bluetooth 4.2, wifi, gps **Formaat** 13,3 x 6,7 x 0,9 cm **Gewicht** 131 gram **Website** [www.nokia.com](https://www.nokia.com/nl_nl/phones/nokia-1)

Plus- en minpunten
  • Betaalbaar
  • Werkt naar behoren
  • Prima accuduur
  • Nieuwste Android-versie
  • Slechte camera's
  • Lage-resolutie beeldscherm
  • Accu opladen duurt vier uur
▼ Volgende artikel
Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm
© Samsung
Huis

Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm

Samsung heeft een nieuwe teaser online gedeeld van de aankomende Samsung Galaxy S26-serie, ditmaal gericht op een nieuwe privacyfunctie.

Zoals al duidelijk was, hebben de aankomende Samsung Galaxy S26-smartphones een functie voor een privacyscherm. Dit is een optie die mensen desgewenst aan kunnen zetten, zodat alleen de persoon die recht voor het scherm gepositioneerd zit of staat de inhoud van het scherm daadwerkelijk goed kan zien. Omstanders kunnen dat niet, waardoor men dus meer privacy heeft wanneer de smartphone bijvoorbeeld in het openbaar vervoer wordt gebruikt.

Als de nieuwe teaser trailer geloofd kan worden, is het privacyscherm aanzetten zo simpel als een knop omzetten - genaamd 'Zero Peeking Privacy' - waardoor de persoon naast de smartphonegebruiker in het filmpje niets meer van het scherm ziet. Als het goed is kunnen gebruikers straks er ook voor kiezen om deze optie automatisch aan te zetten voor specifieke apps of alleen delen van het scherm.

Watch on YouTube

Wanneer wordt de Samsung Galaxy S26-lijn onthuld?

Onlangs bleek al dat Samsung op 25 februari de nieuwste editie van het tweejaarlijkse Galaxy Unpacked-evenement organiseert. Het is zo goed als zeker dat daar de nieuwe Samsung Galaxy S26-lijn wordt onthuld. Om precies te zijn begint het om 19:00 uur Nederlandse tijd - dan zal het evenement, dat in San Francisco wordt gehouden, ook live online te zien zijn.

Over de Samsung Galaxy S26-toestellen

Samsung brengt dit jaar naar verwachting de Galaxy S26, S26+ en S26 Ultra uit. Eind vorig jaar lekten er al foto's van dummyversies van de smartphones op social media, waaruit blijkt dat deze modellen waarschijnlijk een ovaalvormig camera-eiland krijgen, vergelijkbaar met de Galaxy Z Fold-smartphones.

Qua kleuren zouden de nieuwe Galaxy-modellen in Black Shadow, White Shadow, Galactic Blue en Ultraviolet beschikbaar komen. Zoals hierboven al gemeld zal een grote focus ook liggen op de toevoeging van het privacyscherm. Daarnaast ligt de focus op verbeterde camera's en het gebruik van AI bij het schieten van plaatjes, zo bleek onlangs al uit enkele teaservideo's.

▼ Volgende artikel
Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden
Huis

Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden

Hideki Sato, de ontwerper van zo goed als alle spelcomputers van het Japanse bedrijf Sega, is op 77-jarige leeftijd overleden.

Volgens de Japanse X-account Beep21 (via Eurogamer) is dat afgelopen weekend gebeurd. Precieze details over zijn overlijden zijn er niet.

Sato werd ook wel liefkozend de 'vader van Sega-hardware' genoemd. Hij ging in 1971 bij Sega aan de slag en leidde in de jaren negentig de research & development-afdeling binnen Sega. Begin jaren nul was hij kort de directeur van Sega.

Sato en zijn team ontworpen de meeste hardware van Sega, waaronder consoles zoals de Mega Drive en Dreamcast, alsmede de meeste arcademachines van het bedrijf. In 2008 vertrok hij bij Sega.

View post on X

Over Sega als consolebedrijf

Sega kreeg vooral voet in de markt met zijn arcademachines, maar bracht ook spelcomputers uit waarmee het zeker in de jaren negentig van de vorige eeuw veel succes had en geduchte concurrentie voor Nintendo vormde.

Met de komst van PlayStation werd Sega's positie binnen de spelcomputermarkt echter steeds kleiner, en na enkele misstappen bij de release van de Saturn-console, bracht het bedrijf al snel de opvolger uit, de Dreamcast. Hoewel deze console geliefd was onder de fans en nog altijd als een van de betere projecten van het bedrijf wordt gezien, bleek het de allerlaatste spelcomputer van Sega te worden. Sindsdien brengt het bedrijf zijn games naar consoles van Nintendo, Sony en Microsoft en pc.