ID.nl logo
Nokia 1 - Budgettelefoon met fijne software
© Reshift Digital
Huis

Nokia 1 - Budgettelefoon met fijne software

Android-smartphones met een prijskaartje van minder dan honderd euro, zijn vaak weinig soeps. Heel vreemd is dat niet, maar des te fijner is het dat de onlangs uitgebrachte Nokia 1 een betere indruk achterlaat. Deze budgettelefoon werkt prima en heeft de nieuwste software aan boord.

De Nokia 1 is het goedkoopste en minst krachtige model in de smartphonereeks van fabrikant HMD Global, dat een licentie heeft op de Nokia-merknaam. Met een adviesprijs van 90 euro is de Nokia 1 een waar budgettoestel, wat je direct ziet aan het plastic ontwerp. Het scherm is klein (4,5 inch), de schermranden zijn fors en er is een oude micro-usb-poort aanwezig. In tegenstelling tot veel spotgoedkope telefoons is de Nokia 1 wel stevig gebouwd en scoort hij punten met zijn verwijderbare accu. Ook zijn we te spreken over het feit dat je twee simkaarten én een micro-sd-kaartje in de telefoon kunt stoppen. Dat laatste is aan te raden, want van de 8GB opslaggeheugen is slechts de helft beschikbaar.

Met het prijspunt van de smartphone in het achterhoofd, is het beeldscherm prima. De lcd met ips-technologie toont aardige kleuren, al is de scherpte (854 x 480 pixels) wennen. Het scherm krast wel snel, waardoor een screenprotector aan te raden is.

©PXimport

Instaphardware

Om tot een verkoopprijs van 90 euro te komen, heeft Nokia absolute budget-hardware in de Nokia 1 gezet. Denk aan een instapprocessor van MediaTek, 1GB werkgeheugen en 8GB opslaggeheugen. Dat belooft weinig goeds, horen we je denken. Toch draait de telefoon een stuk vlotter dan verwacht, wat komt door de geïnstalleerde Android Go-software. Het besturingssysteem, gebaseerd op Android 8.1 Oreo, is ontworpen voor goedkope telefoons en is veel lichter dan de normale Android-versie. Er zijn bijvoorbeeld uitgeklede Go-versies van Google-apps op de telefoon gezet. Alhoewel de prestaties van de Nokia 1 niet vergelijkbaar zijn met die van een telefoon van 249 euro, kan het toestel alle bekende apps prima aan. Zolang je maar wat geduld hebt. Hoelang en hoe vaak de smartphone geüpdatet wordt, heeft Nokia helaas nog niet bekendgemaakt.

Fijn is dat de accu van de Nokia 1 zonder zorgen een lange dag meegaat. De telefoon ondersteunt ook 4G-internet. De camera’s schieten ronduit matige foto’s en video’s, wat jammer maar enigszins begrijpelijk is.

©PXimport

©PXimport

©PXimport

Conclusie

Alhoewel goede smartphones steeds betaalbaarder worden, is er nog genoeg vraag naar spotgoedkope telefoons voor op een festival of voor een oudere gebruiker. De Nokia 1 is een betaalbaar model dat prima werkt en voorzien is van de nieuwste Android-versie. Wie minder dan honderd euro uit wil geven aan een (extra) smartphone, doet met de Nokia 1 een goede koop.

Goed
Conclusie

**Prijs** € 90,- **Kleuren** Blauw en rood **OS** Android 8.1 (Go edition) **Scherm** 4,5 inch lcd (854 x 480) **Processor** 1,1 GHz quadcore (MediaTek) **RAM** 1GB **Opslag** 8GB (uitbreidbaar met geheugenkaart) **Batterij** 2150 mAh **Camera** 5 megapixel (achter), 2 megapixel (voor) **Connectiviteit** 4G (LTE), Bluetooth 4.2, wifi, gps **Formaat** 13,3 x 6,7 x 0,9 cm **Gewicht** 131 gram **Website** [www.nokia.com](https://www.nokia.com/nl_nl/phones/nokia-1)

Plus- en minpunten
  • Betaalbaar
  • Werkt naar behoren
  • Prima accuduur
  • Nieuwste Android-versie
  • Slechte camera's
  • Lage-resolutie beeldscherm
  • Accu opladen duurt vier uur
▼ Volgende artikel
Sony-patent wijst op controller met touchscreen in plaats van knoppen
Huis

Sony-patent wijst op controller met touchscreen in plaats van knoppen

Sony heeft in de Verenigde Staten een patent vastgelegd voor een gamecontroller met een touchscreen waarbij spelers zelf kunnen bepalen waar op het scherm de actieknoppen geplaatst worden.

Het patent werd al in 2023 aangevraagd, maar is afgelopen week toegekend aan Sony. De controller zou volgens de beschrijving en de bijhorende illustraties op het grootste gedeelte van het oppervlak een touchscreen hebben in plaats van de gebruikelijke knoppen, en daar zouden spelers zelf kunnen kiezen waar ze knoppen op laten afbeelden om te gebruiken bij het besturen van games.

De controller zou dus geen daadwerkelijke knoppen hebben – in plaats daarvan gaat het om knoppen die op het scherm worden afgebeeld. Daarbij zou een sensor om druk en hitte te meten kunnen bepalen wanneer en hoe hard een bepaalde knop wordt ingedrukt.

Vooralsnog theoretisch

Volgens de beschrijving kan dit er voor zorgen dat er per game wordt bepaald welke knoppen nodig zijn, en welke niet. Daarbij kan het zo zijn dat de indeling van huidige controllers niet bij elke speler goed past – een probleem dat deze theoretische controller zou kunnen omzeilen.

Het is goed om in het achterhoofd te houden dat gamebedrijven continu patenten vastleggen voor technologie waar onderzoek naar gedaan wordt, en dat dit niet betekent dat Sony een dergelijke controller echt uitbrengt. In het verleden heeft bijvoorbeeld Nintendo ook wel eens een patent voor een dergelijke controller met touchscreen in plaats van knoppen vastgelegd, en daar is ook nog nietsd mee gedaan.

Sony is het bedrijf achter de PlayStation-consoles. De huidige PlayStation 5 wordt geleverd met de DualSense-controller. Die controller heeft wel gewoon fysieke knoppen om in te drukken.

View post on Instagram
 
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 tosti-ijzers voor minder dan 60 euro
© MG | ID.nl
Huis

Waar voor je geld: 5 tosti-ijzers voor minder dan 60 euro

Zin in een lekkere snack maar geen zin om uitgebreid iets klaar te maken? Grote kans dat je een tosti gaat maken.Dat kun je natuurlijk in de pan doen, maar het is nog beter met een echt tosti-ijzer. Wij vonden op Kieskeurig.nl vijf mooie exemplaren voor een vriendelijke prijs.

Tefal Ultracompact SM1552

Met dit apparaat bereid je twee schelpvormige tosti's tegelijkertijd. De behuizing is vervaardigd uit roestvrij staal en kunststof, wat bijdraagt aan de stevigheid van het toestel. De vaste bakplaten zijn voorzien van een anti-aanbaklaag, waardoor voedselresten minder snel blijven plakken tijdens het gebruik. Aan de voorzijde vind je twee indicatielampjes: één om aan te geven dat de stroom is ingeschakeld en één die oplicht wanneer de platen de juiste temperatuur hebben bereikt.

De handgreep is uitgerust met een vergrendelingsclip die de helften stevig op elkaar houdt tijdens het bakproces. Door het compacte ontwerp en de mogelijkheid om het snoer op te bergen, kun je het toestel verticaal in een keukenkastje plaatsen. Het vermogen bedraagt 700 watt en het bakoppervlak meet 23 bij 13 centimeter.

Krups FDK Iconic FDK462

Dit bijzonder ogende model beschikt over extra grote en diepe bakplaten die bedoeld zijn voor dikkere sneetjes brood en een grotere hoeveelheid beleg. De platen zijn afgewerkt met een keramische anti-aanbaklaag, wat een specifieke eigenschap is binnen deze prijscategorie. Je bedient het toestel met een aan-uitschakelaar op de basis, ondersteund door indicatielampjes voor de status van de opwarming.

Met een vermogen van 850 watt warmen de platen op voor het maken van twee driehoekige sandwiches. Het apparaat weegt ongeveer 2,65 kilogram en staat op antislipvoetjes om verschuiven op het aanrecht te voorkomen. Na gebruik is er de optie om het toestel rechtopstaand op te bergen, waarbij het snoer in de daarvoor bestemde ruimte aan de onderkant kan worden gewikkeld.

Philips 3000 Series HD2330/90

Dit apparaat is uitgerust met een vermogen van 750 watt en beschikt over vaste platen voorzien van een anti-aanbaklaag. Het ontwerp is specifiek gericht op het maken van twee sandwiches tegelijk, waarbij de platen een diagonale inkeping maken om het brood in driehoeken te verdelen.

Aan de bovenzijde van de behuizing zijn indicatielampjes aangebracht die aangeven wanneer de stroom is ingeschakeld en wanneer de platen de juiste temperatuur hebben bereikt. Voor de veiligheid tijdens het gebruik is de handgreep voorzien van een vergrendelingsclip, waardoor de helften stevig op elkaar blijven zitten. Het toestel is zo geconstrueerd dat je het snoer om de voet kunt wikkelen, wat verticaal opbergen in een keukenkast mogelijk maakt. De behuizing is gemaakt van kunststof en het apparaat rust op antislipvoetjes om stabiel op het aanrecht te blijven staan.

Emerio ST-125833

Dit is een sandwichmaker die werkt met een vermogen van 900 watt. Het apparaat is ontworpen om twee sandwiches tegelijkertijd te bereiden en maakt gebruik van schelpvormige vormen die de randen van het brood dichtdrukken. De behuizing combineert zwart kunststof met accenten van roestvrij staal.

Aan de bovenzijde zijn twee indicatielampjes geplaatst voor de gebruiksstatus. Het toestel beschikt over een vergrendelbare clip op de handgreep, zodat de platen tijdens het bakken onder druk op elkaar blijven staan. De platen zijn vast gemonteerd en voorzien van een standaard anti-aanbaklaag. Dit model voldoet aan de CE-markering voor veiligheidseisen en is voorzien van een geaarde stekker.

Princess 112415 Panini Grill

Dit apparaat onderscheidt zich door het gebruik van een zwevend bovendeksel, waardoor de bovenste plaat zich aanpast aan de dikte van de inhoud tussen de grillplaten. Het bakoppervlak bedraagt 30 bij 24 centimeter, wat voldoende ruimte biedt voor twee tot drie sandwiches tegelijkertijd. De platen zijn geribbeld en voorzien van een anti-aanbaklaag.

Overtollig vet of vocht wordt via een afvoer naar het meegeleverde opvangbakje geleid. Met een vermogen van 2000 watt bereikt het toestel een maximale temperatuur van 250 graden Celsius. De behuizing is deels van geborsteld roestvrij staal en beschikt over een handgreep die koel blijft tijdens gebruik. Je kunt de grill zowel horizontaal als verticaal opbergen dankzij de vergrendeling die de platen bij elkaar houdt tijdens transport.