ID.nl logo
Dit denken we al te weten over de iPhone 14-serie
© Reshift Digital
Huis

Dit denken we al te weten over de iPhone 14-serie

Apple introduceert op 7 september de iPhone 14-serie. Nog even geduld dus, maar gelukkig is er al aardig wat bekend over de nieuwe smartphones. In dit overzichtsartikel zetten we de laatste verwachtingen onder elkaar.

#brandedcontent - Dit artikel is tot stand gekomen in samenwerking met Vodafone

Modellen

Interessant aan de iPhone 14-serie is dat Apple – net als vorig jaar – weer vier smartphones introduceert, maar niet dezelfde modellen. Zo lijkt het er sterk op dat de compacte iPhone 13 mini geen opvolger krijgt. In plaats daarvan zou Apple een iPhone 14 Max lanceren. Die smartphone zou even groot worden als de iPhone 14 Pro Max, maar mist enkele Pro-functies en is daarom goedkoper. Verwacht naast de twee grote toestellen ook een reguliere iPhone 14 en iPhone 14 Pro. Die zijn naar verwachting even groot, waarbij de Pro-versie betere specificaties en daarom een hogere prijs krijgt.

Ontwerp

Het lijkt erop dat de iPhone 14-serie qua ontwerp sterk gaat lijken op de iPhone 13-reeks. Met name de iPhone 14 zou bijna een kopie zijn van zijn voorganger. De iPhone 14 Max is weliswaar nieuw, maar op zijn grotere scherm na erg vergelijkbaar met de iPhone 14 (en dus met andere iPhones). Meer veranderingen lijken op komst voor de iPhone 14 Pro en 14 Pro Max. Geruchten en door websites gemaakte afbeeldingen claimen dat de twee Pro-toestellen wat dikker worden dan hun voorgangers. Mogelijk zodat Apple een grotere accu kan plaatsen. De smartphones krijgen naar verluidt ook iets grotere camera’s voor betere foto’s in het donker. Dat gerucht strookt met de officiële uitnodigingsposter van Apple, want die hint op betere nachtfotografie. 

Andere schermen

Interessant is dat de iPhone 14 Pro en 14 Pro Max naar alle waarschijnlijkheid betere schermen krijgen dan hun voorgangers. Het gaat – opnieuw – om oled-schermen met een haarscherpe resolutie, nu voor het eerst in staat om in stand-by-modus de tijd en andere nuttige informatie te tonen. Die modus verbruikt weinig stroom. De iPhone 14 en 14 Max lijken geen stand-by-modus te krijgen.

Een andere vernieuwing is dat de Pro-modellen een scherm met 120Hz-verversingssnelheid krijgen, dat veel soepeler beeld toont dan de 60Hz-schermen in alle andere iPhones. Een iPhone met 120Hz-scherm zou een primeur zijn voor Apple. Een beperkte overigens, want in de iPhone 14 en 14 Max vind je waarschijnlijk een 60Hz-scherm. Tot slot zouden de twee Pro-modellen niet langer een notch hebben voor de selfiecamera en Face ID. In plaats daarvan krijgt het scherm misschien een pilvormige inkeping met de camera en een smalle balk voor Face ID. Niet alle anonieme bronnen zijn het erover eens dat deze functie debuteert in de iPhone 14 Pro (Max).

©PXimport

Specificaties

Waar de meeste geruchten het wél over eens zijn, is dat Apple zijn nieuwste A16 Bionic-processor alleen in de iPhone 14 Pro en 14 Pro Max stopt. Deze processor is naar verwachting sneller en energiezuiniger dan de A15 Bionic-chip die in de iPhone 13-serie zit. De A15-chip zou echter óók in de iPhone 14 en 14 Max zitten. Apple zou alleen de Pro-modellen de laatste specs geven om meer verschil aan te brengen tussen de iPhone 14-versies. Het lijkt er wel op dat alle iPhone 14-modellen 6 GB werkgeheugen en minimaal 128 GB opslaggeheugen hebben. Er komen ook versies met meer opslaggeheugen. Alle iPhone 14-toestellen hebben een Lightning-aansluiting om op te laden en muziek te luisteren.

Een fraaie verbetering lijkt een langere accuduur voor alle vier de iPhone 14-modellen. Apple zou namelijk grotere accu’s in de toestellen stoppen. Opladen kunnen de toestellen – net als hun voorgangers – via de Lightning-poort, draadloze Qi-oplader en magnetische MagSafe-connector. Sommige geruchten claimen dat opladen via MagSafe op de iPhone 14 veel sneller gaat dan op de iPhone 13, maar concreet bewijs is er (nog) niet voor.

De iPhone 14 Pro en 14 Pro Max krijgen volgens veel bronnen niet langer een 12megapixel-camera, maar een betere 48megapixel-camera. Op de iPhone 14 (Max) vind je weer een 12megapixel-camera plus een groothoekcamera. De Pro-modellen hebben naast de groothoekcamera ook een derde lens: een zoomcamera.

Verwachte prijzen

Hoe duur de iPhone 14-serie wordt, is nog niet helemaal duidelijk. In de afgelopen jaren was de nieuwste iPhone-generatie steevast precies even duur als de vorige. Het is dus mogelijk dat Apple vasthoudt aan deze strategie. Door de hoge inflatie en gestegen kosten voor productie en transport, is het echter ook denkbaar dat Apple de iPhone 14-serie hogere adviesprijzen meegeeft dan de iPhone 13-serie. Volgens de laatste geruchten worden de twee reguliere iPhone 14-modellen even duur als hun voorgangers, waar de iPhone 14 Pro en 14 Pro Max honderd euro duurder zijn dan de 13 Pro en 13 Pro Max.

Direct na afloop van Apple’s presentatie kun je de iPhone 14 bij Vodafone pre-orderen. Zo weet je zeker dat je de splinternieuwe smartphone als één van de eersten in huis hebt. 

Lees meer over de iPhone 14 bij Vodafone

Bekijk

▼ Volgende artikel
Tweede seizoen van Battlefield 6 is van start
Huis

Tweede seizoen van Battlefield 6 is van start

Het tweede seizoen van Battlefield 6 is na uitstel gisteren van start gegaan.

Het tweede seizoen had eigenlijk op 20 januari van start moeten gaan, maar dat werd vier weken uitgesteld omdat het tweede seizoen nog niet klaar voor release was. Dat is nu blijkbaar wel, en spelers van de shooter kunnen dan ook aan de slag met het tweede seizoen.

Het tweede seizoen bestaat uit drie fases van een maand, die elk nieuwe content met zich meebrengen. De eerste fase heet Extreme Measures en is begonnen. Spelers kunnen aan de slag met een nieuwe multiplayermap genaamd Contaminated, dat geschikt is voor alle gevechtsgroottes. Ook is er een nieuwe tijdelijk beschikbare modus in de vorm van VL-7 Strike, en de battle royale-game Battlefield RedSec krijgt de modi Gauntlet: Altered State en Battle Royale: Synthesis. Ook zijn er nieuwe wapens en gadgets.

View post on X

De tweede fase heet Nightfall en start op 17 maart, en zal onder andere de nieuwe map Hagental Base en nieuwe Nightfall-modus - waarbij het nacht is en het zich dus slecht is - bevatten. Op 14 april begint de derde fase, Hunter / Prey, met een nieuwe gelimiteerde modus genaamd Operation Augur.

Battlefield 6 kwam afgelopen najaar uit voor pc, PlayStation 5 en Xbox Series-consoles en bleek een groot succes. In de eerste drie dagen werden er meer dan zeven miljoen exemplaren van verkocht. Tegelijkertijd kreeg de game concurrentie uit onverwachtse hoek, namelijk van de ook vorig najaar uitgekomen extraction shooter Arc Raiders.

Watch on YouTube
Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Nieuwe Samsung Galaxy S26-teaser laat AI-fotomogelijkheden zien
© Samsung
Huis

Nieuwe Samsung Galaxy S26-teaser laat AI-fotomogelijkheden zien

Samsung geeft alvast een voorproefje van de nieuwe camerafuncties die het volgende week onthult tijdens Galaxy Unpacked. De stap vooruit zit dit keer vooral in de software: foto's en video's bewerken moet veel natuurlijker gaan, simpelweg door in je eigen woorden te zeggen wat je wilt.

Samsung noemt voorbeelden als een foto veranderen van dag naar nacht, een ontbrekend stukje herstellen of meerdere beelden automatisch samenvoegen. In plaats van verschillende apps openen of instellingen zoeken, beschrijf je kort wat je voor ogen hebt en doet de telefooncamera de rest. Vastleggen, aanpassen en delen moeten daardoor meer als één vloeiende handeling aanvoelen.

Ook in uitdagende situaties moet de software een groter deel van het werk overnemen. Denk aan fotograferen bij weinig licht, een sterrenhemel vastleggen of video's met een filmische uitstraling maken. Samsung spreekt wel over een helderder camerasysteem, maar geeft nog geen technische details. Uit alles blijkt dat de nadruk ligt op slimmer bewerken, niet op nieuwe lenzen of sensoren.

Lees ook: Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm

©Samsung

Wanneer wordt de Samsung Galaxy S26-lijn onthuld?

Samsung organiseert op 25 februari de nieuwste editie van het tweejaarlijkse Galaxy Unpacked-evenement. Het kan niet anders dan dat daar de nieuwe Samsung Galaxy S26-lijn wordt onthuld. Vanaf 19.00 uur  's avonds (Nederlandse tijd) weten we meer!

Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube