ID.nl logo
De 6 beste alternatieven voor de iPhone 6
© Reshift Digital
Huis

De 6 beste alternatieven voor de iPhone 6

De iPhone 6 is onlangs in de verkoop gegaan. Als je niet overtuigd bent door Apple's nieuwe vlaggenschip, hebben we hier de zes beste iPhone 6 alternatieven voor je op een rij gezet.

De iPhone 6 heeft een scherm van 4,7 inch, een Apple A8-processor, 8 megapixelcamera op de achterzijde en NFC voor ApplePay. De telefoon is verkrijgbaar in een 128GB-model maar begint bij 699 euro voor het instapmodel van 16GB. Het is een geweldige telefoon, maar misschien ben jij niet helemaal weg van Apple's nieuwe paradepaardje. Dus hier is onze lijst met de beste iPhone 6 alternatieven.

Sony Xperia Z3 Compact

De Xperia Z3 is Sony's nieuwe vlaggenschip smartphone, maar wij denken dat de Xperia Z3 Compact een beter alternatief is voor de iPhone 6 - deels omdat het met zijn schermformaat van 4.6 inch dichter in de buurt komt, hoewel het een resolutie heeft van 720p in plaats van Full HD.

©PXimport

Behalve het schermformaat heeft de Compact alle belangrijke functies van de grote Z3 en met een prijs van 489 euro bespaar je een hele hoop geld ten opzichte van de iPhone 6. Het apparaat is stof- en waterbestendig, heeft een 20.7 megapixelcamera, ondersteunt high-res audio en je kunt er PS4 games op spelen via Remote Play.

HTC One M8

De HTC One M8 is de grootste rivaal van de iPhone 6 wat betreft de bouwkwaliteit. Het is de enige telefoon op de markt met hetzelfde niveau van vakmanschap en wenselijkheid -hoewel je kleuropties hetzelfde blijven.

Naast een iets groter scherm met een hogere resolutie (Full HD), heeft de One M8 een aantal trucs die je niet op de iPhone 6 kunt krijgen. Dit zijn namelijk een microSD kaartsleuf om maximaal 128GB aan opslag toe te voegen, BoomSound stereo speakers, een IR-blaster en de innovatieve Duo camera die opnames achteraf opnieuw kan scherpstellen.

©PXimport

LG G3

Bovenaan onze lijst met de beste smartphones staat nog altijd de LG G3, en hoewel het scherm van 5.5 inch een flink stuk groter is, is het gewoon een geweldig iPhone 6 alternatief. Het apparaat is verrassend klein voor een telefoon met zo'n groot scherm, en de Quad HD-resolutie is werkelijk verbluffend.

Het ontwerp mag dan niet zo prachtig zijn als dat van de HTC One M8, maar LG heeft het goed gedaan met de metalen 'skin' op de achterkant. Functies die je niet op de iPhone vindt: een IR-blaster, microSD kaartsleuf en draadloos opladen.

©PXimport

Samsung Galaxy S5

De Galaxy S5 is al een tijdje in omloop, en aangezien het Samsungs vlaggenschip smartphone is, is het onvermijdelijk dat het een rivaal van de iPhone 6 is. Het is een erg plastic apparaat, wat misschien niet dat luxe gevoel geeft van de iPhone 6, maar in tegenstelling tot Apple's telefoon is het stof- en waterbestendig.

De telefoon heeft een aantal dezelfde hardware functies als de iPhone 6, zoals een vingerafdrukscanner en NFC, maar een aantal extra dingen zoals een IR-blaster, microSD kaartsleuf, en een hartslagmeter. Het 5.1 inch-scherm van de Galaxy S5 is groter en heeft een iets hogere resolutie (Full HD), en de camera heeft 16 megapixels met de mogelijkheid om 4K video op te nemen.

©PXimport

Samsung Galaxy Alpha

Naast de Samsung Galaxy S5 willen we ook de Galaxy Alpha noemen, die waarschijnlijk geproduceerd is als directe rivaal van de iPhone 6. In tegenstelling tot de meeste Samsung toestellen heeft het apparaat een metalen behuizing in plaats van geheel plastic. Het heeft ook een identiek schermformaat van 4.7 inch en een vergelijkbare resolutie van 720p.

De Alpha is alleen verkrijgbaar als 32GB-model, wat nu geen optie is voor de iPhone 6, en Samsung is misschien wat te ver gegaan in het matchen van haar rivaal aangezien het apparaat geen microSD kaartsleuf heeft. Net als de S5 heeft het een vingerafdrukscanner en een groot verschil is natuurlijk het feit dat het op Android draait.

©PXimport

Google Nexus 5

De Nexus 6 komt er binnenkort aan, maar tot dan blijft de Nexus 5 Google's betaalbare alternatief voor de iPhone 6. Ondanks het feit dat de door LG geproduceerde smartphone al bijna een jaar op de markt is, loopt hij op een aantal gebieden vooruit op de iPhone 6: het apparaat heeft een Full HD 4,95 inch-scherm, en is draadloos oplaadbaar.

Hij heeft geen microSD kaartsleuf, maar voor zo'n 330 euro (16GB) is de Nexus 5 echt waar voor zijn geld en heeft hij geweldige specificaties voor de prijs, met een 8 megapixelcamera op de achterzijde met optische beeldstabilisatie, een quadcore Snapdragon 800 processor, 11ac wifi en 4G ondersteuning.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Gespeeld: Bellabel Park verandert Super Mario Bros. Wonder in Mario Party
© Nintendo
Huis

Gespeeld: Bellabel Park verandert Super Mario Bros. Wonder in Mario Party

Nintendo brengt Super Mario Bros. Wonder opnieuw onder de aandacht met een Switch 2-upgrade en bijbehorende uitbreiding. Wij mochten de uitbreiding recent al spelen en wat blijkt: de game verandert feitelijk in Mario Party. De duidelijke focus op multiplayer doet ons vooral afvragen of we nóg zo’n partygame nodig hebben.

Om eerlijk te zijn betrad ik onlangs de burelen van Nintendo in het Duitse Frankfurt met een klein katertje. Iets te veel wijntjes de avond ervoor - ook ik ben niet zonder zonden. Gelukkig was daar het creatieve elan van de Japanse ontwikkelaar, die de droge smoel en lichte koppijn deed wegsmelten als sneeuw voor de zon. Mijn god, wat heb ik toch allemaal voor leuks gespeeld vorige week.

Wat nu voorligt is de uitbreiding annex heruitgave van Super Mario Bros. Wonder. Nintendo plakt een kenmerkend tergende titel op het pakket, die ik alleen nu en onderaan dit stuk zal gebruiken: Super Mario Bros. Wonder – Nintendo Switch 2 Edition + Samen naar het Bellabelpark. Tot zover mijn zuurheid hoor, want Nintendo brengt een uitbreiding uit waar je in potentie enorm van zal smullen. Tenminste, als je zit te wachten op nóg een partygame.

©Nintendo

Met recht een 2D-Mario Party

Ik kon samen met een paar collega’s ruim een half uur aan de slag met het multiplayersegment in twee verschillende speelsituaties. We speelden met z’n vieren op één console, waarna we uit elkaar gingen en elk een eigen console kregen. We speelden via lokale, draadloze verbinding verder. Het werkt allemaal uiterst soepel, ideaal wanneer je je realiseert dat je straks met één exemplaar samen kunt spelen met vrienden die de game niet in het bezit hebben.

Bellabel Park breidt Wonders Flower Kingdom uit met een groot pretpark. Vanuit daar krijg je toegang tot talloze multiplayerervaringen, in de vorm van verschillende attracties met elk een stuk of acht verschillende levels. Er zijn varianten waarin je samenwerkt of het juist tegen elkaar opneemt. Elke minigame is ook nog te tunen op drie verschillende moeilijkheidsgraden, waardoor de game in feite verandert in een tweedimensionale Mario Party. In versus-situaties heb je ook nog de keuze om voor free-for-all te gaan of om in teams te spelen. Met recht een 2D-Mario Party dus.

Watch on YouTube

Woede en plezier volgen elkaar op

Elk level zet ons in Frankfurt voor een unieke uitdaging. Teken paden zodat andere spelers ze kunnen bewandelen (dat werkt verrassend goed met de muismodus van de Joy-Con), probeer als levende stuiterbal alle andere stuiteraars (lees: de twee Duitsers naast me) voor te zijn bij de finish, of zorg dat jouw superschattige baby Yoshi de meeste appeltjes eet. Elk level is dezelfde prettige chaos die, áls je kunt communiceren (alweer die Duitsers!), zeer efficiënt te doorlopen is.

Zo lekker als het voelt wanneer je met zijn vieren zo’n uitdaging haalt, zo chagrijnig werd ik van twee specifieke minigames. Eentje draaide letterlijk om verstoppertje spelen. Twee spelers zoeken, de andere twee veranderen met één druk op de knop in iets dat zich in het level bevindt. En dan moet ik stil blijven zitten, zorgen dat ik niet opval. Dat lukt dus nooit, waardoor ik in tijdsbestek van drie minuten totaal overprikkeld raak door alle shit op het scherm. Chaos óm de chaos.

©Nintendo

Oké, deze tweede krijgt misschien ietwat onterecht m’n furie, maar er was dus ook zo’n level waarin we aan bloemen moesten hangen. Ja, we hingen aan bloemen, de wind blies ons naar voren en dan moet je dus kantelen om de meeste wind onder je bloem te krijgen. Natuurlijk: onderweg kom je allemaal van die random obstakels tegen die je nooit kunt ontwijken als je blind op volle snelheid wil gaan.

Dat deed ik dus. Woede, alleen maar woede. “Rotspel”, denk ik nog voordat we doorgaan. Het is niets meer dan katerige coping vanwege mijn eigen incompetentie. Bij al die 2v2-minigames kan ik die Duitser naast me nog de schuld geven, maar hier val ik dan toch door de mand. Niet leuk.

©Nintendo

Zit je écht op nog een partygame te wachten?

Maar goed, los van de smaak en skill van ondergetekende: aan de kwaliteit van Bellabel Park valt weinig af te dingen. De modus is leuk om te spelen en zal groepen spelers tot in de lengte van dagen kunnen vermaken. Echter, is die partygame-behoefte inmiddels niet wat verzadigd? Alleen al op Nintendo Switch 2 heb je met Mario Party Jamboree en Mario Kart World genoeg aan couch co-op-chaos op de markt.

Waarom geen schepje boven op de basiservaring van Wonder? Nieuwe, nog brutere levels? Zeker wanneer je beseft dat bijvoorbeeld een New Super Mario Bros. U al ongelooflijk veel multiplayergeweld in de basisgame had. Oké, eerlijk: dit bouwt wel degelijk voort op de basisgame. Je krijgt nieuwe personages met Rosalina en Luma en een avontuur waarin je de Koopalings moet verslaan.

©Nintendo

Dat stemt hoopvol, maar het lijkt vooral om remixes van bestaande levels te gaan. Als dat de ambitie van Nintendo is, dan stellen ze me toch een beetje teleur, al schijnen de kindjes Koopa wel allemaal bizarre Wonder-vormen te krijgen in de uitbreiding. Ik heb er zelf niets van gespeeld bij Nintendo, maar de marketing wijst erop. Maar goed, in het donker zijn alle katten grijs, zullen we maar zeggen. Super Mario Bros. Wonder laat zich in maart weer zien en ik ga een kijkje nemen.

Super Mario Bros. Wonder – Nintendo Switch 2 Edition + Samen naar het Bellabelpark verschijnt op 26 maart voor Nintendo Switch 2.

▼ Volgende artikel
'Geen Marvel-trailers te zien tijdens de Super Bowl'
Huis

'Geen Marvel-trailers te zien tijdens de Super Bowl'

Er is al wat meer bekend over welke trailers van aankomende films we tijdens de Super Bowl in de nacht van 8 op 9 januari kunnen verwachten. Opvallend genoeg zullen er waarschijnlijk geen trailers volgen van de Marvel-films die op de planning staan.

Deadline heeft een overzicht gepubliceerd met wat voor trailers we zoal tijdens de Super Bowl kunnen verwachten. De site meldt dat het zeer waarschijnlijk is dat er in ieder geval trailers van films als The Super Mario Galaxy Movie, de nieuwe Steven Spielberg-film Disclosure Day, Scream 7, The Mandalorian and Grogu en Minions 3 uitgezonden zullen worden.

Wel opvallend is dat het er op lijkt dat Marvel niets op de planning heeft staan. Dit terwijl er dit jaar twee Marvel-films staan uit te komen. In juli verschijnt Spider-Man: Brand New Day, terwijl aankomende december het langverwachte Avengers: Doomsday te zien zal zijn. Van laatstgenoemde film zijn onlangs al vier teaser trailers uitgekomen.

Super Bowl

Desalniettemin zal er dus genoeg te zien zijn tijdens de Super Bowl in de nacht van 8 op 9 december, zoals trailers van de hierboven genoemde films. Bedrijven pakken tijdens dit grootse Amerikaanse sportevenement altijd uit met trailers en reclames met diverse wereldsterren daarin. Aanstaande maandag zal het internet dus vol staan met interessante nieuwe trailers en reclamespots.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.