ID.nl logo
Appbibliotheek in iOS 14
© Reshift Digital
Huis

Appbibliotheek in iOS 14

Een opvallend nieuw onderdeel in iOS 14 is de appbibliotheek. Wat heb je daar nu eigenlijk aan...?

Om maar meteen met de deur in huis te vallen: de appbibliotheek is alléén beschikbaar in iOS 14. En - vreemd genoeg - dus niet in iPadOS 14. Het is een nieuw scherm aan het ‘eind’ van je reeks startschermen. Heb je een iPhone met daarop de nieuwste versie van Apple’s mobiele OS, dan krijg je het te zien door net zo vaak tot je niet meer kunt naar links te vegen (wat de schermen dus naar rechts opschuift...). In deze bibliotheek zie je al je op de iPhone geïnstalleerde apps, verdeeld over door Apple gedefinieerde categorieën. Je kunt niks aan de inhoud van deze categorieën wijzigen.

Als je lang drukt op een app in de bibliotheek start weliswaar de ‘wiebelmodus’, maar je kunt een app daarmee alleen buitende bibliotheek plaatsen. Daarbij is het opletten geblazen, want de app verdwijnt dan uit een eventueel zelf gekozen app-groep op een van je andere startschermen! Kortom: het is een voorgedefinieerd geheel waar je ‘t best gewoon vanaf blijft.

Voor een snelle start ideaal

Is de appbibliotheek daarmee zinloos? Zeker niet. Het is vooral een snelle start naar een geordende app-verzameling. Je hoeft immers zelf geen mappen voor bij elkaar horende apps meer te maken. Op zoek naar een nieuws-app? Te vinden in Informatie en lezen. Waar zat WhatsApp ook alweer? In de groep Sociaal. Je bankier-app vind je terug in Productiviteit en financiën. Enzovoort.

Daarmee is de bibliotheek een ideale tool voor de meer chaotisch aangelegde iPhone-gebruiker. Eentje bovendien, die met regelmaat nieuwe apps download en ze vervolgens nooit meer terug kan vinden. Ergens is het jammer dat je de app bibliotheek niet naar voren kunt halen. Het zou aardig zijn als je dit scherm als je eerste scherm in kunt stellen. Niet als standaard, want er zijn natuurlijk nog altijd meer dan genoeg mensen die wel in staat zijn om hun eigen startschermen netjes te ordenen. Maar voor een ieder die dat niet kan of wil is de bibliotheek een verademing.

Kun je een app niet meer vinden, dan vind je ‘m zonder twijfel daar terug. De app-groepen in de bibliotheek bevatten drie hoofd-apps. Het lijkt erop dat dit veelgebruikte exemplaren zijn. Daarnaast is er in de groep een pictogram te vinden met meerdere kleine app-pictorgrammen. Tik je daarop, dan verschijnt een raster met apps die onder de noemer van de groep vallen. Best handig eigenlijk!

©PXimport

Verplaatsen naar app bibliotheek

Je kunt een app ook geforceerd verplaatsen naar de bibliotheek. Druk daarvoor wat langer op een app op een van je startschermen. Tik vervolgens op Verwijder app en dan op Verplaats naar appbibliotheek. Vanaf dat moment is de betreffende app alléén nog daar te vinden. Zo zou je dus een iPhone in kunnen richten met alleen de appbibliotheek als meest praktische startscherm.

▼ Volgende artikel
Sony brengt tv-afdeling onder in nieuw bedrijf met TCL
© Sony
Huis

Sony brengt tv-afdeling onder in nieuw bedrijf met TCL

Sony heeft aangekondigd dat het een gezamenlijke onderneming met tv-merk TCL start om Sony's televisieproductie in onder te brengen. TCL heeft een meerderheidsbelang in deze *joint venture*.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Dat kondigden de bedrijven gisteren aan. Het is de bedoeling dat de deal eind maart volledig rond is en dat het nieuwe bedrijf in april 2027 opgestart is. Het moet wel nog goedgekeurd worden door diverse marktautoriteiten om er zeker van te zijn dat de bedrijven geen monopolypositie krijgen.

Als de deal straks rond is, gaat het nieuwe bedrijf van Sony en het Chinese TCL straks Sony Bravia-televisies en andere thuisentertainmentproducten produceren en verkopen. TCL heeft daarbij een meerderheidsbelang van 51 procent.

TCL maakte voor deze deal al tv's, maar dit zijn televisies die over het algemeen worden gezien als budgetmodellen, terwijl Sony's televisies meer als high-end worden gezien. TCL zette echter al steeds vaker in op de high-end markt. Sony blijft zijn technologie en merknaam inzetten voor de producten, terwijl TCL zo efficiënt mogelijk met de kosten omgaat.

Opvallende samenwerking

De samenwerking is opvallend, omdat Sony's televisiedivisie een belangrijke pijler van het bedrijf is. Sony maakt echter niet zijn eigen panelen, terwijl dit in China steeds goedkoper kan worden gedaan. In die zin kan TCL Sony daar enorm mee helpen. Daarbij moet gezegd worden dat een dergelijke 'joint venture' vaker voorkomt, maar dat het bedrijf wat een meerderheidsbelang heeft uiteindelijk soms als volledige eigenaar uit de bus komt. Daar is nu in ieder geval nog geen sprake van.

▼ Volgende artikel
Zo optimaliseer je de Zoek mijn iPhone-functie
Huis

Zo optimaliseer je de Zoek mijn iPhone-functie

Heb je ooit wel eens meegemaakt dat je iPhone de huidige locatie nogal slordig aangaf? Dat kan vervelend zijn voor apps die een precieze locatie nodig hebben, en al helemaal als je op zoek bent naar je verloren of gestolen toestel. Met deze tips haal je het maximum uit Zoek mijn iPhone.

Altijd online

 De Zoek mijn-app gebruikt een combinatie van gps, wifi, triangulatie met behulp van zendmasten en bluetooth-signalen om de exacte locatie van je iPhone in realtime te bepalen. Het apparaat moet verbonden zijn met internet, via wifi of mobiele data. Zonder actieve verbinding kan de iPhone geen locatie-updates versturen en niet daadwerkelijk communiceren met het Zoek mijn-netwerk. Gebruik bij voorkeur wifi. Als dat niet beschikbaar is, schakel dan mobiele data in. Daarnaast verhoogt een actieve bluetooth-verbinding de nauwkeurigheid van Zoek mijn iPhone.

Door ook de bluetooth-verbinding te activeren, wordt de Zoek mijn-functie nauwkeuriger.

Exacte locatie

Als gps uitstaat, geeft de iPhone geen realtime positie door. Voor optimale nauwkeurigheid ga je naar Instellingen / Privacy en beveiliging / Locatievoorzieningen. Zoek in de applijst naar Zoek mijn en kies Bij gebruik van de app. Wanneer je alleen Locatievoorzieningen hebt ingeschakeld, zal je iPhone alleen de ‘geschatte’ locatie doorgeven. Voor meer nauwkeurigheid moet je daarnaast de optie Exacte locatie activeren. Met alleen een ‘geschatte locatie’ krijg je vaak een brede blauwe cirkel op de kaart te zien, terwijl Exacte locatie het toestel tot op enkele meters nauwkeurig kan lokaliseren. Apple onderscheidt beide opties bewust, omdat sommige apps slechts bij benadering hoeven te weten waar je bent, maar voor Zoek mijn wil je uiteraard maximale precisie.

Zorg dat de locatie tot op enkele meters nauwkeurig wordt doorgegeven.

Stuur laatste locatie

Stuur laatste locatie is een functie op de iPhone die automatisch de laatst bekende locatie van het apparaat naar Apple stuurt, vlak voordat de batterij leeg raakt of voordat het toestel wordt uitgeschakeld. Zo weet je waar het apparaat op dat moment was. Om deze functie te activeren, open je opnieuw de Instellingen en ga je bovenaan naar (Je naam) / Zoek mijn / Zoek mijn iPhone en vervolgens schakel je de optie Stuur laatste locatie in.

Op deze manier onthoudt Apple de laatste locatie van je iPhone voordat die werd uitgeschakeld.