ID.nl logo
Hoe krijg je de oven het best schoon? In 4 stappen weer als nieuw
© Tomasz Warszewski - stock.adobe.com
Huis

Hoe krijg je de oven het best schoon? In 4 stappen weer als nieuw

Eigenlijk zou je na elke baksessie de oven even moeten schoonmaken, maar eerlijk is eerlijk: wij doen het ook niet. Toch is het verstandig om het regelmatig te doen, want achtergebleven vet is niet alleen vies, het veroorzaakt ook muffe luchtjes en je krijgt de oven bovendien steeds lastiger schoon als je er te lang mee wacht. Eindelijk moed verzameld? Ga dan aan de slag met deze tips.

Dit artikel in het kort: In vier stappen een schone oven | De oven leegmaken | De binnenkant van de oven schoonmaken | De roosters en ovenplaat reinigen | Tot slot: de ovendeur

Ook interessant voor jou: Hoe reinig ik mijn vaatwasser?

In vier stappen een schone oven

Ben je er helemaal klaar voor? De oven schoonmaken is geen klusje dat wekelijks terugkomt, maar als je regelmatig de tijd neemt om hem even stap voor stap te reinigen, blijft hij langer mooi en fris. Met onze tips pak je dit gestructureerd aan!

Stap 1: De oven leegmaken

Je kunt de oven pas echt goed schoonmaken als je bij alle onderdelen kunt komen. Haal dus eerst de roosters en bakplaten uit de oven en verwijder alle kruimels, aangekoekte resten en verdere onherkenbare vondsten. Gebruik hiervoor de stofzuiger of kruimeldief en spreek meteen met jezelf af dat je dit voortaan vaker doet.

Stap 2: De binnenkant van de oven schoonmaken

Het vervelendste onderdeel van het reinigen van de oven is de binnenkant, dus daar beginnen we eerst mee. Je kunt speciale ovenreinigers gebruiken, maar er is ook een aantal spullen uit je keukenkastje dat wonderen verricht:

O Citroen: verwarm de oven voor op 200 graden, snijd 1 citroen in schijfjes en leg deze in een ovenschaaltje. Zet het 10 minuten in de oven en het vet wordt vanzelf zacht. De oven kan nu uit en met een vochtige doek haal je alle vieze vetresten eenvoudig weg.
O
Azijn: dezelfde truc als met de citroen kun je ook uithalen met azijn. Plaats een ovenschaaltje met wat schoonmaakazijn en heet water in een voorverwarmde oven van 200 graden. Zet de oven uit en laat het schaaltje met azijn een aantal uur staan met een dichte ovendeur. Daarna zijn de resten goed te verwijderen met keukenpapier.
O
Baking soda: strooi wat baking soda op een vochtig doekje en neem hiermee de binnenkant van de oven af. Laat het een half uur intrekken en haal er nog even een schone doek overheen. Is de bodem van de oven erg vies? Strooi er wat baking soda op en maak het poeder nat met een plantenspuit. Laat dit mengsel een nacht inwerken en neem het de volgende dag af.
O
Vaatwastablet: los een vaatwastablet op in heet water en breng het aan op de plekken die het het hardst nodig hebben. Laat dit een paar uur intrekken, zodat het vuil goed loskomt. Haal het daarna weg met wat keukenpapier en een schone doek.

©Aleksandar BlanusaZrenjanin,Srbija

Stap 3: De roosters en ovenplaat reinigen

Is het ovenrooster zwart in plaats van zilver, dan wacht er een volgende klus op je. Je kunt voor het schoonmaken van het rooster dezelfde middelen inzetten als voor de binnenkant van de oven, maar er is nog een aantal andere trucs:

O Past het rooster in de vaatwasser? Doen! Zo krijg je het ergste vet eraf.
O
Vul de gootsteen met heet water en een vaatwastablet en leg de roosters hier een paar uur in.
O
Leg het rooster een nachtje tussen twee natte kranten. Je zult zien wat er voor viezigheid de volgende dag afkomt. Werkt ook goed bij een vies barbecuerooster.

Nooit zonder vaatwastabletten zitten?

Shop hier voor de beste deals!

Stap 4: Tot slot: de ovendeur

Het ergste heb je gehad, nu nog het raampje van de oven schoonmaken. Een ruitenreiniger kan al helpen, maar zijn de vlekken te hardnekkig, gebruik dan wat baking soda of groene zeep op een vochtige vaatdoek. Besprenkel voor de finish touch nog een doekje met wat olijfolie en wrijf over de buitenkant van de oven. Droog na met een schone doek en … je bent klaar!

©Andrey Popov - stock.adobe.com

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube