ID.nl logo
Huis

CATraxx Music Database

Semi-professionele databases zijn leuk voor de knutselaar, kleine ondernemer of club. Maar ook voor thuis kan een database handig zijn. Maar dan liefst een supersimpele! En dat soort databases zijn er, bijvoorbeeld CATraxx 8 voor het bijhouden van uw muziekcollectie.

Net als Orange CD Catalog maakt CATraxx het bont qua hoeveelheid op te slaan gegevens. Negen cover afbeeldingen? Drieëndertig 'custom' velden? Verzekerde waarde en taxateur-naam? Wat jammer is, is dat CATraxx geen gebruikmaakt van FreeDB of iets dergelijks. Na het aanmaken van een account op CDDB kunt u wel gegevens van die site laten downloaden, als u tenminste het betreffende album in uw cd-rom-drive stopt! Nutteloos als u muziek hebt gekocht van iTunes of op vinyl hebt staan. Tip: gebruik de Vinyl Add-functie voor uw cd's, dan kunt u in elk geval Amazon.com doorzoeken. En hoewel de resultaten dan nog behoorlijk beperkt zijn, is het beter dan zelf alles te moeten invullen. De exportmogelijkheden zijn vergelijkbaar met die van Orange CD Catalog, maar importeren kan slechts vanuit een tekstbestand. Als we kijken naar bepaalde functies en lay-out, lijkt het ons niet onwaarschijnlijk dat CATraxx Music Database gebaseerd is op Access 2003. Qua mogelijkheden doet het niet echt onder voor concurrent Orange, maar het ontbreken van een fatsoenlijke automatische invoer is een groot gemis. Doodsteek is de prijs, die vijf dollar boven die van Orange ligt.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • zeer uitgebreid

  • duurder dan concurrentie

  • geen goede automatische invoermogelijkheid

CATraxx 8 is zeker geen slechte database, maar er is beter en goedkopere vergelijkbare software verkrijgbaar zoals Orange CD Catalog bijvoorbeeld.

Oké
▼ Volgende artikel
Nieuwe The Mummy-trailer legt nadruk op horror
Huis

Nieuwe The Mummy-trailer legt nadruk op horror

De eerste volledige trailer van de nieuwe versie van The Mummy is uitgebracht door Warner Bros.

Begin dit jaar verscheen er al een teaser trailer, maar nu valt hieronder dus de eerste volledige trailer van de aankomende bioscoopfilm te bekijken.

De nieuwe film staat volledig los van eerdere The Mummy-films en wordt geregisseerd door Evil Dead Rise-regisseur Lee Cronin. Cronin wil in plaats van de luchtige avonturensfeer uit de The Mummy-films van eind jaren negentig juist de focus op horror leggen.

In de film verdwijnt een jonge dochter van een journalist spoorloos in de woestijn. Acht jaar later keert ze opeens terug, maar ze is overduidelijk niet helemaal dezelfde persoon als voordat ze verdween.

The Mummy draait vanaf 16 april in de bioscoop. Overigens werden onlangs plannen aangekondigd om een nieuwe The Mummy-film met Brendan Fraaser en Rachel Weisz - die ook de hoofdrollen speelden in de film uit 1999 - te maken. Dat staat volledig los van deze film.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Google's Gemini AI kan nu muzieknummers maken
© ID.nl
Huis

Google's Gemini AI kan nu muzieknummers maken

Google's AI-assistent Gemini kan nu muzieknummers van maximaal dertig seconden genereren voor gebruikers.

Google heeft gisteren laten weten dat het de Lyria 3, een bètaversie van het generatieve muziekmodel van Google DeepMind, heeft geïntegreerd in Gemini. Daardoor kunnen gebruikers van de AI-tool nu middels een prompt een muzieknummer van maximaal dertig seconden lang laten genereren - zelfs in het Nederlands.

Daarbij bepalen gebruikers zelf het genre van de muziek, alsmede het onderwerp waar de songteksten over gaan. Aldus Google: "Of je nu een wild idee beschrijft of een foto uploadt – denk aan de prompt 'een komische R&B slow jam over een eenzame sok die zijn ware liefde vindt' – Gemini tovert het in een paar seconden om tot een pakkende track van hoge kwaliteit. Wil je het nóg persoonlijker maken? Dan kun je Gemini zelfs vragen om zich te laten inspireren door iets wat je zelf uploadt."

View post on X

Het is voor gebruikers ook mogelijk om audio te uploaden in Gemini en te vragen of deze met de AI-assistent zijn gecreëerd. Op die manier kan men achterhalen of het om met AI gemaakte muziek gaat. Dat kan omdat elk nummer een onhoorbaar SynthID-watermerk krijgt.

"Het idee achter Lyria 3 is niet per se om de volgende grote Grammy-hit te scoren", aldus Rachid Finge van Google Benelux, "maar vooral om je een leuke, nieuwe manier te geven om een verhaal te delen met vrienden. Tenzij je Linda, Pamela of Rosanna heet, heb je waarschijnlijk nog nooit een track gehad die over jezelf gaat. Het blijkt ook erg leuk te zijn om in no-time een liedje voor je kinderen te maken over opruimen, naar bed gaan of de tafel van 7 in bubblegum pop stijl!"

Geïnteresseerden kunnen het nu zelf uitproberen via de desktopversie van Gemini - binnen enkele dagen moet het ook via de mobiele app mogelijk worden. Het kan met alle versies van Gemini, dus ook de gratis edities, maar mensen die betalen voor Gemini via een Google AI Plus-, Pro- en Ultra--abonnement krijgen hogere limieten voor het genereren van tracks, al is niet duidelijk wat die hogere limieten precies inhouden.