ID.nl logo
Huis

Alles over Viber voor de iPhone

href="http://www.viber.com/" target="_blank">Viber</a> is een iPhone app waarmee je gratis kunt bellen met andere Viber-gebruikers. De app maakt gebruik van het telefoonboek in je iPhone en koppelt je Viber-account aan je telefoonnummer. Hierdoor hoef je geen mensen toe te voegen aan een contactenlijst, maar kun je je huidige adressenbestand gebruiken. Viber is <a href="http://itunes.apple.com/nl/app/viber-free-phone-calls/id382617920?mt=8#" target="_blank">gratis te downloaden</a>.

In je contactenlijst krijg je vervolgens automatisch te zien wie Viber op zijn smartphone heeft geïnstalleerd en wie dus gratis gebeld kan worden. Gebruikers die geen Viber hebben kunnen via de app op de normale wijze worden gebeld. Voor deze gesprekken betaal je dus gewoon het standaard tarief. Wil je gratis bellen, kijk dan dus eerst of er een Viber-tekentje achter de contactpersoon staat. Bedenk daarnaast ook dat bellen via Viber dataverkeer genereert. Afhankelijk van het soort abonnement dat je hebt betaal je dus wel voor het datagebruik.

Viber-gebruikers herken je aan het logo

In de achtergrond

De app is gratis te downloaden in de App Store en is een concurrent van Skype. De app blijft in de achtergrond altijd draaien, waardoor je altijd via Viber gebeld kan worden. Daarnaast krijg je gemiste oproepen in een overzicht te zien. Hierbij worden ook oproepen weergegeven die je hebt ontvangen op het moment dat je telefoon geen bereik had of uitstond.

De app is geschikt voor iPhones die draaien op iOS 3 of hoger. Viber kan gebruikt worden op alle iPhones. Wel geeft Viber Media, de ontwikkelaar van Viber, in de App Store aan dat de app de beste ervaring biedt op een iPhone 3GS of iPhone 4 met iOS 4.

iPad en iPod touch

Op het moment wordt alleen de iPhone door Viber ondersteunt. De ontwikkelaar werkt aan ondersteuning voor de iPod touch en iPad. Aangezien deze apparaten standaard geen telefoonboek bevatten en daarnaast niet geschikt zijn om traditionele telefoongesprekken te voeren is het niet precies duidelijk hoe deze app er uit gaat zien. Ook is het niet bekend wanneer de iPod touch- en iPad-versies beschikbaar zullen zijn.

Gemiste oproepen in Viber

Heftige kritiek

Let op! Niet iedereen is even enthousiast over Viber. Zo waarschuwt Liad Agmon, werkzaam bij investeringsmaatschappij Bessemer Venture Partners, op het blog Agmon.com voor het feit dat Viber je adressenbestand doorstuurt naar Viber-servers. Dit wordt bevestigd door de privacyvoorwaarden van de app. Volgens deze voorwaarden mag Viber Media je contactgegevens delen met derde partijen.

Ook waarschuwt het blog dat Viber is ontwikkelt door Viber Media, een bedrijf dat is opgericht door de persoon die ook achter het peer 2 peer-downloadprogramma iMesh zat. iMesh bevatte een spyware applicaties die moeilijk te verwijderen waren. Op de website van Viber Media is geen informatie te vinden over de oprichters van het bedrijf. Na enig zoekwerk op Google blijkt dat Viber is opgericht door Talmon Marco. Marco bracht in 1999 de eerste versie van iMesh uit.

Skype

Op basis van deze informatie raadt Agmon iPhone-gebruikers af de app te gebruiken. Agmon noemt hierbij privacy en de veiligheid van je contactgegevens belangrijker is dan een lage telefoonrekening. Als oplossing zegt hij dat je beter Skype kunt gebruiken. Skype is overigens ook ontwikkelt door de mensen achter Kazaa, een ander bekend downloadprogramma. Agmon stelt echter dat het team achter Skype inmiddels heeft bewezen 'eerlijk te spelen' en dus geen kwaad te willen met je gegevens.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube