ID.nl logo
SkyShowtime wordt duurder, tenzij je genoegen neemt met advertenties
© SkyShowtime
Huis

SkyShowtime wordt duurder, tenzij je genoegen neemt met advertenties

En wéér gooit een videostreamingsdienst zijn maandprijs omhoog. Na Disney+, Viaplay en Amazon Prime Video is het nu de beurt aan SkyShowtime. Omdat het bedrijf weet dat niet iedereen zit te wachten op een prijsverhoging, verschijnt er ook een goedkoper SkyShowtime-abonnement dat reclames toont. In dit artikel lees je wat voor jou als gebruiker de opties zijn.

SkyShowtime is een videostreamingsdienst die vooral Hollywood-films en series van Nickelodeon omvat. Voor het uitgebreide kijkaanbod ga je per 23 april meer betalen. De prijsverhoging is volgens de streamingdienst noodzakelijk om meer en betere videocontent toe te voegen, zowel uit Nederland als uit de rest van de wereld.

Lees ook: wettelijk vastgelegd: meer Nederlandse content op streamingdiensten

SkyShowtime wordt duurder

De prijs van het huidige SkyShowtime-abonnement verandert eind april met twee euro per maand, van 6,99 naar 8,99 euro per maand. SkyShowtime is sinds oktober 2022 actief in Nederland en biedt dit abonnement sinds de start aan. Het abonnement is en blijft zonder reclames. De nieuwe naam van dit abonnement wordt Standaard Plus. SkyShowtime zet bestaande abonnees – die nu dus 6,99 euro per maand betalen – eind april automatisch over naar het Standaard Plus-abonnement.

SkyShowtime met reclame

SkyShowtime verwacht dat niet iedereen de prijsverhoging gaat slikken, en wil natuurlijk zo min mogelijk opzeggingen. Om die reden introduceert de streamingreus een tweede abonnement, dat in Nederland 5,99 euro gaat kosten. Met dit abonnement kijk je dus goedkoper naar je favoriete SkyShowtime-content, maar krijg je als compromis ook een paar minuten per kijkuur reclames voorgeschoteld.

Dit abonnement gaat Standaard met Reclame heten. Als kijker heb je geen invloed op welke reclames je ziet. Dat bepaalt SkyShowtime. Je kunt de reclames ook niet overslaan, zoals dat – onregelmatig – kan op YouTube. Houd er ook rekening mee dat het Standaard met Reclame-abonnement één stream tegelijk biedt en geen films en series kan downloaden om offline te kijken.

50% korting-gebruikers en Ziggo-abonnees

Toen SkyShowtime in oktober 2022 in Nederland startte, lokte de dienst nieuwe klanten met de belofte dat als zij meteen een abonnement afsloten, zij levenslang 50 procent korting kregen op hun abonnementsprijs. De streamingdienst benadrukt dat deze groep abonnees de korting blijft houden. Zij gaan dus niet twee euro per maand meer betalen, maar één euro per maand meer.

Ziggo-abonnees met een TV Max-pakket hebben nu gratis toegang tot SkyShowtime. Zij houden vanaf 23 april zonder meerprijs toegang tot het Standaard Plus-abonnement, meldt Ziggo.

Sluit goedkoper een jaarabonnement af

Wie fan is van SkyShowtime maar – begrijpelijk – niet zit te wachten op de hogere maandprijs, is goedkoper uit door een jaarabonnement af te sluiten. Een jaarabonnement op de reclamevrije dienst kost op dit moment nog 54,99 euro, oftewel 3,83 euro per maand. Veel voordeliger dan wie per 6,99 euro per maand betaalt – en straks dus 8,99 euro. Het jaarabonnement stijgt echter ook in prijs. Vanaf 23 april betaal je 70,99 euro per jaar. Dat is omgerekend 5,91 euro per maand, reclamevrij dus. Je zit dan wel een jaar aan de dienst vast. Wie daar geen moeite mee heeft, kan nog snel een jaarabonnement voor de oude prijs afnemen om in ieder geval nog twaalf maanden goedkoper naar SkyShowtime te kijken.

Allemaal een 10 van consumenten, da's goed bekeken!

Kijktoppers!

Powered by Kieskeurig.nl

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube