ID.nl logo
Wat is Bluetooth Auracast en wat heb je eraan?
© Reshift Digital
Huis

Wat is Bluetooth Auracast en wat heb je eraan?

Bluetooth Auracast is een nieuwe naam voor een serie reeds bestaande mogelijkheden waar we tot nu toe nog niet veel over gehoord hebben. Wat is dit precies voor standaard en wat heb je er aan? In dit artikel werpen we een blik op de nieuwe technologie.

Meld je aan voor het Koptelefoonwijzer Eindrapport 2024

Door het invullen van jouw naam en e-mailadres meld je je aan voor ontvangst van de Kieskeurig.nl Koptelefoonwijzer-resultaten. Tevens ben je ingeschreven voor de Kieskeurig.nl nieuwsbrief.

De volgende generatie van bluetooth neemt eindelijk vlucht, nadat eerder uitgerolde functies een langzame start kenden. De organisatie achter de bluetoothstandaard, SIG, wil dat punt kracht bijzetten door een naamsverandering door te voeren voor die verzameling opties die eerder dus niet zo populair bleken: Bluetooth Auracast. De iets langere naam van wat voorheen ‘Bluetooth Audio Sharing’ was, is ‘Auracast broadcast audio’. Maar wat heb je eraan?

©PXimport

Reden van naamswijziging Bluetooth Auracast

Er zit een simpele reden achter de naamswijziging van Bluetooth Auracast. De SIG-organisatie legt uit dat de oude naamgeving niet zo effectief was. Het was voor veel mensen niet meteen duidelijk wat precies de usecase was voor de technologie. Ook was niet duidelijk dat er dit keer eindgebruikers zijn die een specifieke ervaring hebben wanneer ze audio via Bluetooth Auracast ontvangen. Met Auracast is het mogelijk op grote schaal audio te delen met ontvangende apparaten.

Dat is één van de belangrijkste functies binnen het nieuwe Bluetooth LE-formaat (LE staat in dit geval voor low energy, als in: de standaard verbruikt weinig energie). Eén enkele bluetoothuitzender kan een onbeperkt aantal bluetoothontvangers bereiken, tegelijkertijd. Dit kan handig zijn in stadions, auditoria en andere gigantische locaties. Zo hoeft een organisaties slechts voor één signaal en uitzender te zorgen, terwijl iedereen dat enige signaal kan ontvangen en beluisteren.

Bluetooth Auracast is op verschillende manieren te gebruiken, zoals op gigantische locaties waarbij audio een rol speelt of waar het ten gehore brengen van belangrijke meldingen belangrijk is, maar je kunt ook een bluetoothstream delen met een onbeperkt aantal vrienden om je heen. 

De technologie heeft dus niet alleen een professioneel aspect, maar is dus ook te gebruiken in persoonlijke sferen. Je moet dan wel over hardware beschikken die Auracast ondersteunt.

©PXimport

Andere, handige dingen

Bluetooth Auracast biedt daarnaast nog wat andere, handige dingen aan. Denk dan aan de nieuwe audiocodec L3, die betere kwaliteit levert dan sbc (een standaardcodec voor veel smartphones en oordopjes). De audiokwaliteit is beter, terwijl de stream niet meer bandbreedte gebruikt. Daarnaast is er ondersteuning voor multistreaming

Dat betekent dat je allebei je oordopjes aan je smartphone kunt koppelen. Nu is het zo dat je één oortje koppelt, en dat oortje verbinding legt met het andere oortje. Maar met multistream leg je dus vanaf je smartphone een directe verbinding aan.

De nieuwe standaard werd al in 2020 aangekondigd, maar geniet momenteel dus nog maar weinig populariteit. Dat betekent niet dat we nooit kennis gaan maken met Bluetooth Auracast, want de support is onderweg. 

Zo troffen we ondersteuning voor de standaard aan in een bèta voor Android 13, waardoor de kans dus aannemelijk is dat dat besturingssysteem in elk geval support ingebakken krijgt. Ook moeten we nog wachten op de eerste Auracast-oordoppen en -koptelefoons.

▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht
Huis

Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht

Nintendo heeft geheel onverwachts een Switch 2-upgrade voor Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition aangekondigd en uitgebracht.

De rpg van Monolith Soft kwam oorspronkelijk uit in 2015 op Wii U, maar vorig jaar werd het spel al overgezet naar de Nintendo Switch in de vorm van een 'Definitive Edition'. Nu is daar dus een Switch 2-editie bijgekomen.

Mensen kunnen deze editie los kopen op Switch 2, of - als ze de Switch-versie al hebben - een upgrade van (naar schatting) 5 euro aanschaffen om te upgraden naar de Switch 2-versie. Op 16 april komt er ook een fysieke versie in de winkels te liggen.

De Switch 2-upgrade laat het spel in 4K en 60 frames per seconde op televisie draaien, en in 1080p en 60 fps in handheldvorm. Verdere wijzigingen zijn er voor zover bekend niet. De Switch-versie was al een upgrade ten opzichte van het origineel, met verbeterde graphics en meer verhaal.

Watch on YouTube

Over Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X maakt deel uit van de Xenoblade Chronicles-franchise van Monolith Soft, dat tegenwoordig onderdeel uitmaakt van Nintendo. Er zijn drie hoofddelen in de rpg-serie verschenen, en Xenoblade Chronicles X staat daar los van.

De game speelt zich af in het jaar 2054, waarin de aarde is verwoest. Een kleine groep overlevenden is met een ruimteschip ontsnapt en neergestort op de planeet Mira. In een grote, open spelwereld kunnen spelers op verkenning gaan, en gebruikmaken van een Skell - een soort mech die in een voertuig kan transformeren en kan vliegen.

▼ Volgende artikel
''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5
Huis

''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5

Met de PlayStation State of Play nog vers in het geheugen, de aanloop naar Resident Evil Requiem, recente releases én gloednieuwe aankondigingen is er weer genoeg te bespreken! Simon en Jacco hebben een hartig woordje over voor God of War: Sons of Sparta, maar ook voor de aangekondigde trilogie-remake. Martin is ondertussen in High on Life 2 gedoken, en de jongens duiken ook nog in hun favoriete interviews ooit. Benieuwd welke dat zijn? Check dan snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Simon zijn ‘spannende’ carnaval
04:30 E-sportopleiding
10:25 Denis Dyack-interview
14:10 Layers of Fear 3-aankondiging
17:25 Aanloop naar Resident Evil Requiem
25:50 High on Life 2
29:50 Death Howl
39:20 God of War: Sons of Sparta
53:45 Twijfels over God of War-trilogie-remake
57:10 Favoriete interviews
01:07:25 Gecancelde Ubisoft-games
01:11:00 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!