ID.nl logo
Wat is Bluetooth LE Audio en wat heb je eraan?
© Reshift Digital
Huis

Wat is Bluetooth LE Audio en wat heb je eraan?

Heel veel mensen gebruiken Bluetooth op hun smartphones voor het versturen van bestanden en het koppelen van externe apparaten, zoals speakers en smartwatches. Bluetooth LE Audio is een nieuwe Bluetooth-variant waar we in de toekomst meer over gaan horen. Maar wat is het en wat heb je er straks aan?

Het belangrijkste dat je over Bluetooth LE Audio moet weten is dat er een verbetering op audiogebied is. Dit is vooral een vooruitgang voor iedereen die wel eens draadloze koptelefoons gebruikt. Bluetooth SIG, de non-profit organisatie achter de standaard, claimt dat er een audiokwaliteitverbetering is van vijftig procent. Daarvoor wordt er gebruikgemaakt van een nieuwe codec, namelijk Low Complexity Communications Codec (ook wel LC3 genoemd).

Deze codec is in staat data efficiënter te verpakken en te versturen over een draadloze verbinding. Niemand gaat er ook op achteruit met Bluetooth LE Audio, in vergelijking met het normale Bluetooth. Er wordt geen gebruikgemaakt van een nieuwe frequentie, het verbruikt evenveel data en er is geen extra energie nodig.

©PXimport

Bluetooth LE Audio: meer verbeteringen

Middels een techniek wat Bluetooth SIG Multi-Stream Audio for Better Earbuds noemt, is Bluetooth LE Audio in staat een smartphone of ander slim apparaat te koppelen aan meerdere oordoppen. Dat betekent dat straks allebei je draadloze oordoppen aan je telefoon gekoppeld worden. Niet slechts eentje, terwijl de andere de verbinding overneemt (wat nog wel eens voor problemen zorgt).

Daarnaast is er Broadcast Audio for Audio Sharing. Daarmee is een bronapparaat – zoals je smartphone – in staat iets uit te zenden naar een ongelimiteerd aantal apparaten. Zo kun je met een grote groep vrienden allemaal naar dezelfde muziek of podcast luisteren in de trein, bijvoorbeeld.

Maar ook musea kunnen hier bijvoorbeeld van profiteren, door audiotours aan te bieden aan groep mensen middels één device. Of wat dacht je van een silent disco waarbij je je eigen koptelefoon kunt meenemen? Vliegvelden zouden boodschappen via Bluetooth kunnen versturen. En zo zijn er nog veel meer mogelijkheden met Bluetooth LE Audio.

Verder zou het zomaar kunnen dat we straks gehoorapparaten met Bluetooth LE Audio tegenkomen. Niet alleen helpen die apparaten bij het luisteren, ook zou je ermee kunnen bellen.

De specificaties voor Bluetooth LE Audio zijn nog niet helemaal compleet en worden in het tweede kwartaal van 2020 verwacht. Mocht de upgrade straks beschikbaar zijn, dan heb je nog wel de juiste hardware nodig om ervan te profiteren. Bestaande hardware, zoals koptelefoons, hoeven helaas niet te rekenen op een software-upgrade, je zult waarschijnlijk een nieuwe moeten kopen.

▼ Volgende artikel
Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april
Huis

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen komt op 16 april uit voor Nintendo Switch.

Dat heeft Nintendo vanmiddag aangekondigd in een speciale Direct-uitzending die om de game draait. Ondanks dat de game voor de eerste Switch verschijnt, zal hij via backwards compatibility ook speelbaar zijn op Nintendo Switch 2.

In de Tomodachi Life-games van Nintendo kunnen spelers zelf Mii-personages creëren en bijvoorbeeld baseren op het uiterlijk van henzelf, vrienden en familie of beroemdheden. Deze Mii's leiden vervolgens hun eigen leven op een eiland, wat allerlei gekke en hilarische situaties oplevert. Spelers kunnen zelf ook invloed uitoefenen op deze verschillende situaties.

Watch on YouTube

Over Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen

In de Direct-uitzending werd meer informatie gegeven over het aankomende Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen. Zo is duidelijk dat spelers hun Mii-personages unieke persoonlijkheden, gewoontes en woningen kunnen geven. Spelers kunnen tijdens de game zien waar de personages aan denken, en ze helpen bij problemen. De tijd in de game verstrijkt daarbij net zo snel als in de echte wereld, wat het de moeite waard maakt om het spel op verschillende momenten op te starten.

Het is daarbij mogelijk om de verschillende Mii-personages kennis met elkaar te laten maken, om te zien wat er vervolgens gebeurd. Personages kunnen bijvoorbeeld praten over hun favoriete eten en filmgenres. Het is daarnaast mogelijk om acht Mii-personages bij elkaar in een huis te laten wonen, wat weer unieke reacties van de personages veroorzaakt.

Op het eiland waar de game zich afspeelt kunnen spelers de personages winkels te laten bezoeken. Bijvoorbeeld een supermarkt waar allerlei etenswaren worden verkocht, of de mogelijkheid om kleding en kostuums te kopen. In een speciale marktkraam worden redelijk geprijsde artikelen meerdere malen per dag ververst.

Ook is er een ontwerpatelier, waar spelers verschillende voorwerpen kunnen maken, waaronder kledingstukken, versiering voor huizen en zelfs huisdieren. Het eiland kan sowieso naar eigen smaak worden ingedeeld, met bankjes, bomen, planten en meer.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2
Huis

Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2

Wat is dit nou? Een PUPcast die voor 80% uit videogames bestaat? De wonderen zijn de wereld nog niet uit! Simon mag eindelijk los over zijn hands-on sessie met misschien wel dé GOTY van dit jaar: Resident Evil Requiem. Martin is ondertussen in Highguard gedoken om te checken of de negatieve recensies terecht zijn, en natuurlijk zijn de jongens ook samen op de vuist gegaan in 2XKO. En oh ja — ook kleinere onderwerpen zoals GTA 6 en zelfs de PlayStation 6 passeren nog even de revue… Dus check snel de aflevering voordat het weer over boomerprogramma’s en palmgras gaat, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Waar is Simon expert in?
03:15 Iets aan de muur?
07:10 Yo-Post-oproep
11:15 Resident Evil Requiem-preview
29:05 Aansmeer Simon (brief 1)
34:05 Highguard-impressies
46:55 Origineel PUP-zijspoor
49:45 Goeie Johans (brief 2)
52:20 Darten voor beginners
57:20 Toch een andere magazinenaam?
01:00:10 2XKO-impressies
01:07:55 Martin “WWE” Verschoor
01:11:50 GTA 6 alleen digitaal?
01:15:20 PlayStation 6-vertraging?
01:19:35 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!