ID.nl logo
3 tips voor Spotify op je smartwatch
© Reshift Digital
Gezond leven

3 tips voor Spotify op je smartwatch

In augustus vorig jaar rolde Spotify een update uit voor de Wear OS-versie van de muziekapp. Daarmee werden de mogelijkheden van muziek luisteren via je slimme horloge uitgebreid. Wij geven 3 tips voor Spotify op je smartwatch.

Tip 1: Offline luisteren

Met de laatste update is het mogelijk om afspeellijsten, albums en podcasts te downloaden op je horloge. Dit betekent dat je je telefoon niet meer hoeft mee te nemen als je muziek wilt luisteren tijdens het hardlopen of fietsen. Je hebt wel een abonnement op de streamingdienst nodig en je smartwatch moet draaien op Wear OS 2.0 of later. Gratis gebruikers kunnen alleen naar podcasts in de offline modus luisteren. 

In Spotifyop je smartphone kun je voor de optie Download to watch kiezen om muziek op je horloge te downloaden. Heb je je telefoon niet bij de hand? Open dan Spotify op je horloge, zoek naar muziek en tik vervolgens op de downloadknop om de muziek te downloaden op je smartwatch.

Wil je zien hoe ver de downloads zijn? Ga dan naar de downloadssectie binnen de app. Wanneer content offline beschikbaar is, dan zie je een groene pijl staan (net zoals de offline muziek die aanwezig is op je smartphone).

Heb je een Apple Watch, dan kun je al langer nummers op je horloge zetten. Dit doe je in de Spotify-app op je Apple Watch.

©PXimport

Tip 2: nummers verwijderen van je horloge

Op je slimme horloge kun je niet oneindig veel nummers zetten: dit is afhankelijk van hoeveel opslagruimte je op je smartwatch beschikbaar hebt. Meestal kun je diverse afspeellijsten of een honderdtal nummers opslaan. Op een gegeven moment wil je de nummers die je hebt opgeslagen op je horloge dus verwijderen om plaats te maken voor andere liedjes. Dit kun je doen door Spotify te openen op je horloge en vervolgens te kiezen voor Bibliotheek. Kies voor Downloads bewerken en tik vervolgens op Verwijderen bij een gedownloade afspeellijst of podcast. Scrol naar de onderkant van het scherm om via Alles Verwijderen ieder nummer in de lijst van je horloge te halen. Helaas kun je niet vanaf alle horloges nummers verwijderen. Je zult dan op je pc of smartphone het nummer uit een afspeellijst moeten halen. 

Tip 3: Siri gebruiken

Heb je een Apple Watch met watchOS 6 of hoger, dan kun je ook Siri gebruiken voor Spotify. Door middel van handige stemcommando’s kun je onder meer door je bibliotheek bladeren, recent afgespeelde nummers bekijken, nummers pauzeren en het volume wijzigen. Net als op je iPhone of iPad zeg je Hey Siri, gevolgd door de spraakopdracht en daarna op Spotify. Denk aan Hey Siri, speel mijn Discover Weekly-playlist af op Spotify. De toevoeging op Spotify is nodig om te voorkomen dat er muziek wordt afgespeeld via de standaard Muziek-app van Apple.  

▼ Volgende artikel
Bloomberg: PlayStation 6 komt mogelijk pas in 2028 of 2029 uit
© Sony
Huis

Bloomberg: PlayStation 6 komt mogelijk pas in 2028 of 2029 uit

In navolging van eerdere berichtgeving heeft ook toonaangevende nieuwswebsite Bloomberg geopperd dat Sony overweegt om de PlayStation 6 intern uit te stellen.

In het artikel wordt gemeld dat Sony zou overwegen om de PlayStation 6 pas in 2028 of 2029 uit te brengen. Dit terwijl Sony zelf in eerste intentie zou hebben gemikt op 2027. "Sony Group Corp overweegt nu om de release van zijn volgende PlayStation-console uit te stellen naar 2028 of zelfs 2029."

Vorige maand claimde MST Financial-analist David Gibson ook al dat Sony de PlayStation 5-levenscyclus wil verlengen en de console pas ergens na 2028 uit te willen brengen. Sony zelf heeft echter nog niet op de geruchten gereageerd - het bedrijf heeft de PlayStation 6 nog niet eens officieel aangekondigd, laat staan een publiekelijke releasedatum genoemd.

View post on Instagram
 

Reden voor vertraging

Zoals gemeld zou de voornaamste reden voor een eventuele vertraging alsmaar stijgende prijzen voor en tekorten van geheugen zijn. Prijzen van RAM (Random Access Memory) stijgen alsmaar doordat er massaal RAM nodig is om het alsmaar populairder wordende AI werkende te houden. RAM is echter nodig in spelcomputers.

De theorie is dat bedrijven zoals Sony hun plannen voor nieuwe consoles uitstellen, omdat de prijzen voor RAM zo hoog liggen. Dat zou immers betekenen dat men ook hogere prijzen voor nieuwe consoles moet vragen, en dat zou eventueel een negatief effect op het succes van deze consoles kunnen hebben. Ook zouden tekorten aan RAM roet in het eten kunnen gooien.

Vooralsnog is echter nog niets bevestigd. Volgens eerdere geruchten wil Sony niet alleen de PlayStation 6 uitbrengen, maar ook een handheldversie om PS6- en PS5-games op te spelen. Zoals gezegd is de PS6 nog niet officieel aangekondigd, dus bevestigd is dit nog niet.

Onlangs schreven we een column over waarom het helemaal geen ramp hoeft te zijn dat de PlayStation 6 nog een aantal jaar op zich laat wachten.

Effecten op andere consoles

Overigens kan de situatie rondom RAM ook effect hebben op consoles van andere bedrijven. De prijzen van bestaande consoles gaan zo nu en dan ook omhoog - in plaats van dat ze omlaag gaan, zoals traditioneel gezien gebeurt - en volgens het Bloomberg-artikel overweegt Nintendo de prijs van de Switch 2 ook omhoog te gooien. Nintendo liet onlangs bij het bekendmaken van diens kwartaalcijfers al weten de RAM-situatie nauwlettend in de gaten te houden.

▼ Volgende artikel
Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan
Huis

Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan

De Poolse ontwikkelaar heeft Layers of Fear 3 aangekondigd, een nieuw deel in diens horrorgamefranchise.

Bloober Team hintte al een tijdje naar een nieuwe aankondiging - er was geruime tijd een timer te zien die afliep naar Valentijnsdag afgelopen weekend. Die timer bleek dus voor Layers of Fear 3 te zijn.

Er is nog geen gameplay van het spel getoond, maar er werd wel een live-action teaserfilmpje online geplaatst waarin een man het gericht 'The Sick Rose' van William Blake voorleest. Meer info over de game werd niet gegeven.

Watch on YouTube

In de eerste Layers of Fear-game uit 2016 besturen spelers een schilder die in een Victoriaans landhuis probeert zijn meesterwerk af te maken, terwijl het landhuis geheimen over zijn verleden onthult. Er kwam een vervolg uit, alsmede een remake uit 2023 die simpelweg 'Layers of Fear' heet en de verhalen van de eerste twee games combineert en nieuw materiaal toevoegt.

Bloober Team heeft de laatste jaren flink aan de weg getimmerd als leverancier van horrorspellen. Naast de Layers of Fear-games heeft het bedrijf ook de remake van Silent Hill 2 gemaakt, alsmede Cronos: The New Dawn, Blair Witch en The Medium. Het bedrijf werkt samen met Konami ook aan een remake van de eerste Silent Hill.