ID.nl logo
Logitech Litra Glow - Zet jezelf in het zonnetje
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Logitech Litra Glow - Zet jezelf in het zonnetje

Voor YouTube-streamers, maar ook voor videovergadertijgers, is een goede belichting belangrijk om er niet zo ongezond en half zichtbaar uit te zien. Logitech biedt met de Litra Glow een betaalbare oplossing om jezelf in het zonnetje te zetten zonder dat je een zonnebril nodig hebt. We hebben 'm getest voor deze Litra Glow review.

De Litra Glow is erg doelmatig ontworpen en heeft weinig franje. Het is een plastic houder met een lampje op een draaibare kop die je makkelijk aan je monitor of laptopscherm kunt hangen. Door de universele statiefaansluiting kunt je de houder ook laten voor wat ie is en een (mini)statief gebruiken om de lamp te plaatsen.

In de praktijk merk je zeker dat je gezicht beter en gelijkmatiger wordt uitgelicht. Wel moet je er een beetje fatsoenlijk webcam bij hebben. Oudere laptops en webcams hebben wel een beetje baat bij het lampje, maar grotere verschillen zie je bij betere webcams met een hogere resolutie. 

Logitech Litra Glow bedienen

Achterop de lamp zitten de knoppen om hem harder en zachter te laten branden, aan- en uit te zetten en de kleurtemperatuur in te stellen. Je kunt kiezen uit vijf tinten van koelblauw tot wat geliger warmwit. Ook de felheid is in vijf stappen te regelen. Meer is er niet. 

©PXimport

De voeding gaat via een usb-c aansluiting. Bij de lamp zit een erg kort usb-a naar usb-c-kabeltje die je in je monitor of laptop kunt stoppen. Een ingebouwde accu zou een handig extraatje zijn, maar dat maakt hem weer duurder en zwaarder. 

Je kunt hem natuurlijk in een losse usb-voeding of powerbank stoppen, maar dan kun je de optionele software niet gebruiken. Die biedt dezelfde mogelijkheden als de knoppen achterop, plus de mogelijkheid om vooringestelde profielen activeren. Wel zo handig.

©PXimport

©CIDimport

Niet verblindend

Heb je de lamp op zijn felst, dan lijkt het in het begin wel alsof dat slecht is voor je ogen. Doe je je ogen dicht dan zie je wel een lichte vlek maar volgens Logitech is de lamp veilig genoeg om de hele dag te streamen of videobellen. Na uren gebruik kreeg ik ook geen last van mijn ogen. Dankzij de TrueSoft-techniek is de kleurechtheid en -uniformiteit ook in orde. Niet zo belangrijk voor videobellers, maar wel voor streamers. 

©CIDimport

Conclusie

Voor relatief weinig geld heb je aan de Litra Glow een handig, breed inzetbaar lampje. Andere oplossingen zijn een stuk duurder en zeker voor videobellers is dit meer dan voldoende. Dankzij de simpele bediening kan het eigenlijk niet misgaan of tijdens de stream of het videobellen vastlopen of veranderen. En wie graag wat extra licht bij zijn werkplek wil hebben, zet hem gewoon de hele dag aan. 

Uitstekend
Conclusie

**Adviesprijs** € 69,- **Kleurtemperatuurbereik** 2700K – 6500K **Helderheid** Maximaal 250 lumen **Gewicht** 177 gram **Aansluiting** Usb-c **Website** [www.logitech.com](https://www.logitech.com/nl-nl/products/lighting/litra-glow.946-000002.html)

Plus- en minpunten
  • Eenvoudige bediening
  • Helder lampje
  • Niet schadelijk voor je ogen
  • Kort kabeltje
  • Accu zou welkom zijn
▼ Volgende artikel
Wanneer komt Euro Truck Simulator 2 naar PlayStation 5?
© SCS Software
Huis

Wanneer komt Euro Truck Simulator 2 naar PlayStation 5?

Euro Truck Simulator 2 bestaat al sinds 2012, maar veertien jaar na dato lijkt het vrijwel zeker dat de game - net als nevengame American Truck Simulator - binnenkort ook op moderne consoles als de PlayStation 5 en Xbox Series X en S speelbaar wordt. Wat de releasedatum van beide games op PS5 en Xbox is, dat is de vraag.

De eerste indicatie dat Euro Truck Simulator 2 en American Truck Simulator naar de PlayStation 5 en moderne Xbox-consoles komt, verscheen vorig jaar, toen winkelpagina’s voor het spel op de respectievelijke platformen werden gevonden. Vlak daarna werd tijdens de Future Games Show tijdens Gamescom bevestigd dat het spel inderdaad onderweg is naar de platformen. 

Navigatieproblemen

Een half jaar later hebben we nog steeds geen indicatie van wanneer Euro Truck Simulator 2 op de consoles staat te verschijnen. Wel is direct aangekondigd dat ook American Truck Simulator naar de PS5 en Xbox Series-consoles komt. Daarbij biedt de Road To Consoles Dev Talk-video die ontwikkelaar SCS Software een paar maanden terug uitbracht ook inzicht in de productietijdlijn van de ports. Zo is onthuld dat er al vijf jaar wordt gewerkt aan de technologie die nodig is om de games draaiende te krijgen.

Watch on YouTube

Waarom duurt dat zo lang?

Zoals eerder al werd benoemd is Euro Truck Simulator 2 uitgebracht in 2012. De game werd niet met consoles in het achterhoofd ontwikkeld, en zeker niet voor apparaten die pas veertien jaar in de toekomst verschenen. Het herschrijven van de code, zodat die ook nog eens precies hetzelfde werkt op consoles en met nieuwe besturing, vergt dan ook veel tijd. 

Daarmee komen we ook bij de hamvraag: waarom port de ontwikkelaar een game uit 2012 überhaupt? Vooral omdat de game sindsdien nog altijd voorzien wordt van nieuwe content en updates. SCS Software onderhoudt en verbetert Euro Truck al jaren en brengt ook nog altijd dlc met nieuwe voertuigen, gebieden en customization-opties uit. Euro Truck Simulator 2 is dus wel de definitieve truck-simulatiegame te noemen, ondanks dat deze 14 jaar oud is. 

©SCS Software

Maar de manier waarop dlc in de game verwerkt is zorgt volgens Jakub Mráz - Console Producer bij SCS - voor complicaties tijdens het porten. Neem bijvoorbeeld de Scandinavië-dlc, die Denemarken, Noorwegen en Zweden aan het spel toevoegt. Dat toevoegen aan een game op consoles is een logistieke uitdaging waar de ontwikkelaar over na moet denken.

Ook de kwaliteitscontrole die de platformen vereisen, het uitdenken van een nieuwe marketingcampagne: alles heeft invloed op de release van het spel op de PlayStation 5 en Xbox Series-consoles.

Over Euro Truck Simulator 2

Het spreekt redelijk voor zich, maar Euro Truck Simulator 2 is dus een game die het rondkarren in een truck van duizenden kilo’s simuleert. Klinkt simpel, maar gaat dieper dan verwacht. Je rijdt rond door een wat kleinere versie van Europa - op een schaal van 19:1 - waar je met je truck goederen vervoert, om zo te sparen voor nieuwe trucks, upgrades, en customization-opties. Op het bezorgen van spullen zit ook een timer, en het is vanzelfsprekend dat de goederen in goede staat moeten verkeren bij aankomst. 

©SCS Software

Met genoeg vermogen wordt het uiteindelijk ook mogelijk om een netwerk aan bezorgers op te zetten en aan te sturen, en hoe meer opdrachten je voltooit, hoe meer delen van Europa open voor je gaan. In de afgelopen jaren heeft SCS Software veel landen, steden en dergelijke gebieden toegevoegd aan Euro Truck Simulator 2 middels betaalde dlc, en oude omgevingen gratis opgekrikt naar moderne kwaliteitsmaatstaven. 

Nederland in Euro Truck Simulator 2

Ook Nederland is inmiddels van een upgrade voorzien in de pc-versie van Euro Truck Simulator 2. Zo kunnen spelers Rotterdam, Amsterdam, de Europort, Groningen en Eindhoven bezoeken via verschillende wegen. Naast bijbehorende snelwegen is ook de Afsluitdijk en omgeving in beeld gebracht middels de update.

▼ Volgende artikel
Eerste trailer van Prime Video-serie Spider-Noir toont een slingerende Nicolas Cage
© Sony/Amazon
Huis

Eerste trailer van Prime Video-serie Spider-Noir toont een slingerende Nicolas Cage

Sony en Amazon Prime Video hebben de eerste trailer van de aankomende serie Spider-Noir uitgebracht, en daarbij onthuld dat de serie vanaf 27 mei op de streamingdienst van Amazon te zien is.

In de beelden zien we onder anderen Nicolas Cage, die de rol van Spider-Noir op zich neemt. Hij sprak dit personage eerder al in, in de film Spider-Man: Into the Spider-Verse. Deze live-action serie volgt echter een andere versie van het Spider-Noir-personage, die in dit universum Ben Reilly heet in plaats van Peter Parker. Spider-Noir is dus vanaf 27 mei te bekijken op Prime Video, en kijkers hebben de keuze om dat met kleur, of met klassiek Noir-zwart-witte beelden te doen. Hoe dat eruitziet, zie je in de trailers hieronder.

Watch on YouTube

We zien in de beelden al Noir-versies van verschillende bekende Spider-Man-personages. Zo is er een versie van de Sandman (Jack Huston) te zien, is Cat Grant (Li Jun Li) een versie van het personage Black Cat en komt de journalist Robbie Robertson (Lamorne Morris) ook voorbij. Nic Cage speelt dus een pessimistische Spider-Man, die schijnbaar last heeft van mentale problemen ten tijde van de grote crisis rond 1930. Dat weerhoudt hem er niet van om als een klassieke Spider-Man even door New York te slingeren.

Over Spider-Man: Noir

In Spider-Man-comics is Ben Reilly een kloon van Peter Parker, maar volgens een interview met showrunner Oren Uziel is er in deze serie voor de naam Ben gekozen omdat “Peter Parker vooral te vergelijken voelt met een middelbare scholier. Jongensachtig.” Deze versie van Spider-Man - of simpelweg The Spider, zoals hij in de serie wordt genoemd - is een “pessimistische misantroop”, zo stellen producenten Phil Lord en Christopher Miller. Laatsgenoemde duo is tevens het productieduo achter Sony’s Spider-Verse-films.

Spider-Man: Noir debuteerde in 2008 in de comics van Marvel als een brutere versie van de muurkruiper dan we gewend zijn. Het verhaal van schrijvers David Hine en Fabrice Sapolsky, met tekeningen van Carmine Di Giandomenico, mengde de stijl van klassieke noir-films en strips met welbekende superheldenverhalen in de tijd van de ‘Great Depression’. Sindsdien is het personage nog een paar keer opgedoken in de stripboeken. 

Watch on YouTube