ID.nl logo
Met de Hongqi e-HS9 steel je gegarandeerd de show
© Irwin Versteegh
Mobiliteit

Met de Hongqi e-HS9 steel je gegarandeerd de show

Het is misschien maar goed dat extreem luxe SUV's voor de meesten onbetaalbaar zijn. Onze straten zouden anders overspoeld worden door Bentayga's en Cullinans met hun overweldigende afmetingen. Maar voor liefhebbers is er goed nieuws: er is een merk dat een vergelijkbare Rolls of Bentley-ervaring biedt, voor slechts een fractie van de prijs. Irwin van InstaAutoVlog vertelt je er alles over.

Download nu GRATIS het EV Duurtest-rapport 2024!

In het EV Duurtest-rapport zijn nieuwe elektrische auto's door verschillende consumenten getest. Alle resultaten vind je terug in dit digitale rapport. Door het invullen van je naam en e-mailadres meld je je aan voor ontvangst van het Kieskeurig EV Duurtest-rapport. Tevens ben je ingeschreven voor de Kieskeurig.nl EV-nieuwsbrief.

De Hongqi e-HS9 is een fullsize elektrische SUV van China's oudste automerk. Hongqi betekent Rode Vlag, wat normaal gesproken een waarschuwing zou kunnen zijn, maar in dit geval is de enige 'red flag' dat je misschien verliefd wordt op een Chinese auto. Dit prestigieuze merk van FAW, een fabrikant die onder meer Audi's en Volkswagens voor de Chinese markt produceerde, zet met de e-HS9 een grote stap richting een elektrische toekomst.

Bekijk onderaan dit artikel een video van de Hongqi e-HS9!

©Irwin Versteegh - Duijnstee

Chinese waaier-grille

Met een lengte van 5,21 meter, een breedte van dik 2 meter en een hoogte van 1,73 meter is de e-HS9 een imposante verschijning. Iets wat meteen opvalt, is het haast fastback-achtige design. En profil is het een auto die je zomaar zou kunnen verwarren met een auto van een deftig Engels merk. De 22-inch lichtmetalen wielen dragen daar ook zeker aan bij, net als de vele verchroomde details en patronen. De grille is daarnaast een kunstwerk op zich en representeert een traditionele Chinese waaier.

©Irwin Versteegh - Duijnstee

Drie displays

Eenmaal aan boord word je direct overladen door een absolute weelde aan materialen. Hoogwaardige materialen als diverse leersoorten, kunststoffen en... schermen! Sterker nog, in de geteste President Long Range-uitvoering zien we maar liefst drie displays. Een voor de bestuurder, een tweede scherm als infotainment- en navigatiesysteem en een eigen display voor de bijrijder.

Het infotainmentsysteem lijkt in eerste instantie wat rommelig van opzet, maar blijkt na enige gewenning prima te werken. EV-routeplanning is helaas niet aan de orde en op dat vlak loopt het systeem dan ook achter. Ook het zoeken naar een snellader met live-inzicht in de beschikbaarheid en bezetting kun je op je buik schrijven.

Zoals je van een 5,2 meter lange SUV mag verwachten, is het zitcomfort uitstekend. Je zit als een vorst en ook op het vlak van technologisch comfort is het dik voor elkaar. De stoelen zijn te verwarmen en te koelen, maar ook voorzien van een massagefunctie. Het stuurwiel laat zich gedurende de wintermaanden bovendien verhitten.

©Irwin Versteegh - Duijnstee

Ontdek jouw ideale elektrische auto

Vergelijk en vind de beste deals op Kieskeurig.nl!

Zes- of zevenzitter, ruimer dan Volvo EX90

Net als de Kia EV9 of Volvo EX90 is de e-HS9 een zevenzitter. Voor iets meer comfort kies je – net als bij de testauto – voor de zeszitter. Dan beschik je in het geval van de President Long Range over twee individueel elektrisch verstelbare zetels, inclusief stoelverwarming en -koeling. Je eigen klimaatregeling doet de rest, inclusief hele oceanen aan beenruimte. Ook de derde zitrij is prima te doen voor volwassenen. De Hongqi is hier weliswaar krapper dan de Kia, maar achter in de Volvo EX90 zit je minder comfortabel.

©Irwin Versteegh - Duijnstee

Trage snellader

De e-HS9 is volledig elektrisch aangedreven en wordt leverbaar met een 84-, 99- of maar liefst 120kWh-batterij. De techniek is afkomstig van CATL. De range bedraagt respectievelijk 396, 465 of 515 kilometer (WLTP). De 84kWh-instapper heeft 465 pk, maar vanaf de 99kWh-variant krijg je 551 pk tot je beschikking. Het opladen gaat met een 11kW-boordlader of met maximaal 125 kW DC. Met name dat laatste is niet bijster vlot met een 10-80%-lading in 45 minuten, wat neerkomt op het dubbele van de eerdergenoemde Kia EV9.

©Irwin Versteegh - Duijnstee

Luchtvering

En ja, dat kan gezien het hoge energieverbruik van gemakkelijk dik 30 kWh/100 km soms ergerlijk zijn, maar ook zeker gezien de prijs van toch zo'n 100.000 euro voor de geteste President-uitvoering. Het rijden is daarentegen wel goed voor elkaar. Standaard zien we adaptieve dempers rondom, maar vanaf de President-uitvoering krijgt de e-HS9 luchtvering rondom. Dat zorgt voor absolute topklasse comfort. 

Wil je meer weten over de Hongqi e-HS9? Bekijk dan de video hieronder!

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Fortnite-makers moeten in Nederland miljoenenboetes betalen
Huis

Fortnite-makers moeten in Nederland miljoenenboetes betalen

Epic Games, de ontwikkelaar en uitgever van Fortnite, moet in Nederland twee boetes van in totaal 1,125 miljoen euro betalen. Dit omdat het bedrijf kinderen op een oneerlijke manier aanzet om aankopen te doen in het populaire battle royale-spel.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde Epic Games in 2024 al de boetes op. Epic Games ging in hoger beroep, maar de rechtbank in Rotterdam heeft eerder deze week besloten dat de boetes blijven staan en de aanklacht van de ACM dus correct is.

Redenen voor de boetes

Epic heeft met Fortnite volgens de rechtszaak op drie punten de wet overtreden. Zo bevat het spel de Item Shop, waarbij items elke 24 uur worden vervangen. Hiermee wordt volgens het oordeel kunstmatig schaarste gecreëerd en worden kinderen onder tijdsdruk gemotiveerd om snelle en dus mogelijk ondoordachte aankopen te doen. Dit is overigens een vrij vaak voorkomende verkoopstrategie in diverse multiplayergames.

Daarnaast worden Fortnite-spelers - en dus ook kinderen - gebombardeerd met verschillende beelden, video's en berichten die tot aankoop aanzetten. Op die manier wordt het voor hen verleidelijker gemaakt om items en zogeheten Battle Passes te kopen. Volgens Epic Games zetten deze advertenties niet rechtstreeks aan tot aanschaf, omdat men na het klikken op zo'n bericht nog meer stappen moet zetten, maar de rechtbank wuift dat weg.

Tot slot staan er bij sommige items in de Item Shop timers die aflopen. Daarmee wordt gesuggereerd dat sommige items spoedig uit de verkoop gehaald worden, terwijl dat niet altijd het geval is. Ook dit probeerde Epic Games te weerleggen - zonder succes.

Naast de boete moet Epic Games Fortnite aanpassen om jongere spelers te beschermen. Dat zal het bedrijf mogelijk meer geld en moeite kosten dan de daadwerkelijke boetes betalen. Epic heeft de timer inmiddels al uit de Item Shop gehaald, en spelers onder de 16 jaar kunnen geen aankopen met echt geld meer doen zonder ouderlijke toestemming. Daarbij kan er ook ouderlijk toezicht worden ingesteld

Kritische kijk op games

Nederland is niet het enige land waar met een vergrootglas naar Fortnite wordt gekeken: in de Verenigde Staten werden ook al boetes uitgedeeld voor soortgelijke zaken. Sowieso wordt er wereldwijd steeds kritischer gekeken naar de manier waarop met name videogames met een online component met jeugdige spelers omgaan. Een ander bekend voorbeeld is Roblox, dat volgens critici door sommige spelers met kwade bedoelingen als platform wordt gebruikt om kinderen te lokken.

Fortnite is speelbaar op alle moderne platforms, waaronder PlayStation, Switch-consoles, Xbox, pc en smartphones. Het is een van de populairste games van deze tijd. In het spel landen honderd spelers op een eiland en vechten ze het uit tot er maar één speler overblijft. De game is in de loop der jaren echter uitgegroeid tot meer dan dat: er zijn festivals met echte artiesten die optreden, spelers kunnen het uiterlijk van uiteenlopende personages uit allerlei franchises ontgrendelen voor hun eigen personage - van Marvel tot South Park - en er zijn zelfs een racegame en een Lego-versie binnen het platform beschikbaar.

▼ Volgende artikel
Vertrokken Lucasfilm-baas geeft update over aankomende Star Wars-films
Huis

Vertrokken Lucasfilm-baas geeft update over aankomende Star Wars-films

Kathleen Kennedy, de voorzitter van Lucasfilm die eerder deze week aankondigde te vertrekken bij het bedrijf, heeft een update gegeven over verschillende Star Wars-films die er aan zitten te komen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Dat deed ze in een interview met Deadline, waarin ze ook terugblikt op haar tijd bij Lucasfilm. We wisten al van het bestaan van de aankomende films die ze vervolgens aanhaalde, maar op deze manier wordt er iets meer duidelijkheid gecreëerd over de status van deze projecten.

Mogelijke projecten

Zo werken James Mangold en Beau Willimon aan een script voor een film over het ontstaan van de Jedi - mogelijk genaamd Dawn of the Jedi. Volgens Kennedy heeft het duo een geweldig script geschreven, maar ligt de progressie rondom de film nu tijdelijk stil.

Daarnaast heeft ook Taika Waititi - bekend van de moderne Thor-films, What We Do in the Shadows en Jojo Rabbit - een script ingeleverd die blijkbaar "hilarisch" is. "Het is alleen niet mijn besluit (wat ermee gebeurt), zeker nu ik wegga." Steve Soderbergh en (acteur) Adam Driver willen daarnaast een script van Scott Burns verfilmen. Eerder werd er al een film rondom Drivers personage Ben Solo afgeschoten.

Tot slot is er nog de mogelijkheid dat Rian Johnson, de maker van The Last Jedi, terugkeert. Kennedy legt uit dat Johnson het erg druk heeft met de Knives Out-films, en dat hij ook bang is geworden van de kritiek die online werd geplaatst rondom zijn meest recente Star Wars-film. In eerste instantie zou Johnson een geheel nieuwe Star Wars-trilogie regisseren, maar dat lijkt nu dus onwaarschijnlijk. Kennedy kon dan ook geen uitsluitsel geven.

Aankomende bevestigde Star Wars-films

Er is in ieder geval veel onduidelijk over de staat van de toekomstige Star Wars-films, maar gelukkig weten we van enkele films dat ze sowieso uitkomen - mede omdat ze al zijn opgenomen.

Zo is daar de Mandalorian-film - The mandalorian and Grogu - geregisseerd door Jon Favreau - die in mei uitkomt - en volgend jaar Star Wars: Starfighter. In die film hebben onder andere Ryan Gosling, Flynn Gray en Matt Smith rollen. Fans kunnen zich de komende jaren dus nog opmaken voor meer dan genoeg Star Wars.

Het vertrek van Kathleen Kennedy

Zoals gezegd treedt Kathleen Kennedy dus af als voorzitter van Lucasfilm. Zij speelde zo'n veertien jaar lang een belangrijke rol binnen deze gigantische franchise. Ze zal wel deels betrokken blijven bij de reeks, onder andere als producent van The Mandalorian and Grogu en Starfighter.

Dave Filoni en Lynwen Brennan nemen het stokje van Kennedy over. Filoni gaat zich richten op de creatieve koers van Lucasfilm en Star Wars, terwijl Brennan de zakelijke kant op zich neemt. Beiden zullen onder leiding staan van Disney-voorzitter Alan Bergman.