ID.nl logo
Zo maak je een veilig wachtwoord in je browser
© Reshift Digital
Huis

Zo maak je een veilig wachtwoord in je browser

Browsers bieden allerlei hulpmiddelen aan om veilig om te gaan met wachtwoorden. Zo is er een wachtwoordbeheerder aanwezig die de inlogs voor je onthoudt. Maar je browser helpt je ook met het maken van een veilig wachtwoord. Hoe dat werkt leggen we je uit.

Veilig omgaan met wachtwoorden, dat is iets waar veel mensen te laks mee omgaan. Het is ergens ook wel begrijpelijk, met al die sites en al die inlogs is het geen doen om voor ieder account een uniek wachtwoord te bedenken én te onthouden. En als je het unieke wachtwoord ook nog eens zo veilig mogelijk wilt houden, dan moet het wachtwoord aan veel eisen voldoen: leestekens, cijfers, hoofdletters en bij voorkeur geen namen of woorden. Kortom, een sterk wachtwoord is haast niet te onthouden.

Er zijn veel hulpmiddelen voorhanden om toch nog veilig om te gaan met wachtwoorden, zonder W8woord als wachtwoord te gebruiken of alles met pen en papier in een kladblokje te schrijven. Denk aan wachtwoordmanagers. Moderne browsers hebben deze ingebakken, zodat niet alleen je inlogs onthouden worden. Ook kan je browser een veilig wachtwoord voor je bedenken (alvorens je deze in de browser opslaat). Zo ben je veiliger voor anderen die je accounts willen kapen.

Browser

Wanneer je met je browser naar een site navigeert waar je je registreert, kun je bij de invoervelden een wachtwoord aan laten maken. Druk op het vakje waar je een nieuw wachtwoord invult en in het pop-upvenstertje kies je Sterk wachtwoord voorstellen in Google Chrome, of in Firefox Een veilig aangemaakt wachtwoord gebruiken. Nadat je de invoervelden vervolgens hebt ingevuld en je registratie voltooit vraagt je browser of de inlog bewaard mag worden. Omdat het aangemaakte wachtwoord niet meer dan een willekeurige reeks letters, hoofdletters, cijfers en leestekens is, kun je hier het beste voor kiezen. Of je kopieert het aangemaakte wachtwoord direct naar een eventuele andere wachtwoordkluis.

©PXimport

Opgeslagen wachtwoorden

De wachtwoorden die je hebt opgeslagen in je browser kun je ook allemaal terugvinden. In Google Chrome ga je hiervoor naar de browserinstellingen en kies je bij Automatisch aanvullen voor Wachtwoorden. Als je een stukje naar beneden scrollt zie je een lijst met alle opgeslagen wachtwoorden. Wil je een wachtwoord inzien, dan druk je op het oog-icoontje. Het is wel een veilig idee dat je je met je Windows-account moet verifiëren voordat je de wachtwoorden daadwerkelijk kunt inzien.

Gebruik je een Google-account, dan kun je de opgeslagen wachtwoorden ook meenemen naar je Android-smartphone. Wanneer je dat toestel hebt aangemeld met hetzelfde Google-account, worden de inlogs die je in Chrome hebt opgeslagen gesynchroniseerd.

Gebruik je Firefox, dan kun je je opgeslagen wachtwoorden vinden door naar Opties / Privacy & Beveiliging / Opgeslagen aanmeldingen te gaan. Hier krijg je meteen een lijst te zien met alle bewaarde inlogs. Fijn is dat bovenaan de lijst met een waarschuwing sites staan die getroffen zijn door een datalek, zodat je weet dat je van deze opgeslagen inlog beter het wachtwoord zo snel mogelijk wijzigt. Ook in deze lijst kun je op het oog-icoontje drukken om het wachtwoord te zien, en ook hier moet je je daarbij verifiëren met je Windows-account.

Wil je graag je wachtwoorden die je in Firefox hebt opgeslagen ook synchroniseren met je smartphone of tablet, gebruik dan de app Lockwise, deze app is van Mozilla, de maker van de Firefox-browser. Met een Firefox-account kun je vervolgens de opgeslagen inlogs synchroniseren met je apparaten.

Veilig omgaan met wachtwoorden Wachtwoordbeheer kan soms een beetje een vervelend klusje zijn. Het is echter wel degelijk iets waar niet laks mee om moet gaan, want een gekaapt account kan gebruikt worden voor gegevensdiefstal (bijvoorbeeld je betaalgegevens) of identiteitsfraude (bijvoorbeeld door iemand die met een gestolen Facebook-account zich als jou voordoet in de chat). Wanneer je bewust bent van de gevaren en je wachtwoorden veilig in een wachtwoordmanager opslaat heb je er weinig omkijken meer naar. Hoe je te werk gaat, wordt uitgelegd in de gratis 60 minuten-cursus Veilig met wachtwoorden van de Tech Academy.

▼ Volgende artikel
The Division-maker ruilt Ubisoft in voor Battlefield Studios
Huis

The Division-maker ruilt Ubisoft in voor Battlefield Studios

Julian Gerighty, de regisseur van de The Division-games bij de Franse ontwikkelaar en uitgever Ubisoft, is vertrokken bij het bedrijf en gaat aan de slag bij concurrent Electronic Arts, om precies te zijn bij Battlefield Studios.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Gerighty heeft jarenlang gewerkt bij Ubisoft-studio Massive Entertainment. Hij was een van de regisseurs van The Division en vervolg The Division 2, en nam de regie voor Star Wars Outlaws helemaal op zich. In 2023 werd hij uitgeroepen tot de producent van de gehele The Disivion-reeks.

Gerighty gaat aan de slag bij Battlefield Studios, de ontwikkelaar van Electronic Arts die - de naam zegt het al - verantwoordelijk is voor de Battlefield-reeks. Afgelopen jaar is er nog een nieuw deel in die populaire shooterserie uitgekomen. Battlefield 6. Het is niet bekend wat zijn rol daarin precies wordt.

The Division

Ubisoft en Massive Entertainment werken ondertussen aan The Division 3. In de The Division-games werken spelers samen in teamverband om het tegen vijandelijke, computergestuurde facties op te nemen in Amerikaanse steden die uiteen zijn gevallen nadat een dodelijke pandemie om zich heen heeft geslagen. De eerste The Division speelde zich in New York City af, het vervolg in Washington D.C.

Over de derde The Division-game is nog weinig bekend. Ubisoft heeft echter geprobeerd fans gerust te spellen. "We gaan (Gerighty) missen en we blijven de wereld die hij mede heeft gecreëerd nog jaren naar spelers brengen. Onze spelers hoeven zich geen zorgen te maken: onze teams die deze wereld samen met Julian hebben opgebouwd zijn er nog steeds, en zullen deze vooruit dragen met onveranderde ambitie in de vorm van The Division 2, The Division 2: Survivors, The Division Resurgence The Division 3."

Ubisoft heeft ook laten weten dat Yannick Banchereau en Mathias Karlson aan The Division blijven werken. Massive-oudgediende Magnus Jansen gaat werken aan de Survivors-update voor The Division 2 die eerder is aangekondigd en later dit jaar moet verschijnen.

Ontslagen

Overigens werd eerder deze week een herstructurering van Massive Entertainment aangekondigd, waarbij mogelijk tientallen werknemers hun baan kunnen verliezen. Het is niet bekend of het vertrek van Gerighty daar direct aan is gekoppeld, maar dat lijkt onwaarschijnlijk.

View post on X
▼ Volgende artikel
Nintendo 2026 voorspeld - Bonuslevel
Huis

Nintendo 2026 voorspeld - Bonuslevel

Het is een gekke aflevering. We voorspellen Nintendo's complete jaar en gaan volledig van de rails, maar hebben het ook over het afscheid van Power Unlimited. Dank voor alle begripvolle reacties, en veel plezier met de aflevering.

Kom bij onze Discord. Via ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠deze link⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠kan je met ons en andere luisteraars kletsen over games, deals, nieuws en meer.

Wil je zelf ook een vraag insturen of heb je iets leuks om te melden? Dat kan! Stuur een mailtje naar bonuslevelcast@gmail.com (of bonuslevelkast@gmail.com of bonuslevelqast@gmail.com) en wellicht hoor je jezelf terug in de volgende aflevering!