ID.nl logo
Zo heb jij vrijdag alsnog een iPhone X
© Reshift Digital
Huis

Zo heb jij vrijdag alsnog een iPhone X

Goed, je had heel graag een iPhone X willen bestellen afgelopen vrijdag, maar je was te laat. Dat lag niet helemaal aan jou, binnen vijf minuten waren de exemplaren voor 3 november uitverkocht.

Dan zou je natuurlijk kunnen kiezen om te wachten, maar zoals dat gaat met gadgets en andere dingen die ons hebberig maken, wil je hem gewoon vrijdag hebben. Goed nieuws: het is mogelijk, slecht nieuws: je moet er wel wat voor over hebben.

Marktplaats

Zoals altijd zijn er slimme mensen die een iPhone hebben gekocht, maar die niet van plan zijn om hem te gaan gebruiken. Oftewel, ze willen hem graag verkopen met winst. Dat is in principe geen probleem, maar houd er rekening mee dat je, omdat de iPhone X nu een levertijd heeft van 5 tot 6 weken, je de hoofdprijs betaald. We hebben op Marktplaats al prijzen van 2200 euro en meer gezien voor het 256 GB-model. De vraag is of ze die echt verkopen of dat niemand ze wil hebben, maar als je hem op vrijdag wilt hebben, is dat wat je ervoor zult betalen. Het 64 GB-model krijg je voor ongeveer 1600 euro, ook niet mals. Maar hey, dan heb je je toestel wel op vrijdag.

©PXimport

In de rij

De iPhone X mag dan online volledig uitverkocht zijn, in de Apple Store is hij vrijdag natuurlijk gewoon nog beschikbaar. Stel je daar niet teveel van voor, Apple heeft leverproblemen en verwacht wordt dat het bedrijf niet heel veel exemplaren te verdelen heeft aanstaande vrijdag. Als je dus gaat, zorg dan dat je ruim op tijd in de rij gaat liggen (het zou zomaar kunnen dat die rij morgen of donderdag al begint, houd dat in de gaten). Is de rij langer dan 200 mensen, dan zouden we de moeite al niet eens meer nemen.

©PXimport

Naar Amerika

Het klinkt een beetje decadent, maar vliegen naar Amerika kan je daadwerkelijk een iPhone X opleveren. Je zult dan, net als de tip hierboven, wel in de rij moeten gaan liggen, maar de kans is groter dat je er daar eentje bemachtig, je haalt er een leuke trip uit, én het kost je geen fortuin extra. De dollar staat namelijk fenomenaal goed, 1149 dollar (Want dat kost het toestel los in Amerika) is omgerekend 987 euro, oftewel, 342 euro minder dan wat je in Nederland betaalt. Dan moet je natuurlijk nog wel een ticket naar Amerika kopen, maar koop je tickets met flexibele datum (www.skyscanner.nl) dan ben je al voor 367 euro in New York. Betaal je natuurlijk nog wel voor je hotel, maar maak een leuke AirBnb deal, en je hebt je iPhone op 3 november, én een korte vakantie (bovendien, één nacht spaar je uit, want die lig je voor de Apple Store).

©PXimport

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.