ID.nl logo
Huis

Nokia 3310 is terug, samen met zijn grote broers

Nokia heeft op de dag voorafgaand aan het Mobile World Congres in Barcelona liefst vier nieuwe telefoons voor een schappelijke prijs aangekondigd. De Nokia 6 is de meest high-end van het stel, maar het meest in het oog springt een geüpgradede versie van een legendarische 'gouwe ouwe': de Nokia 3310.

Nokia 6

De Nokia 6 is Nokia's van de vier nieuwe telefoons de meest high-end, al valt de smartphone nog steeds laag in het middensegment. Met een 5,5 inch FullHD-scherm en een aluminium body oogt de Nokia 6 als een duurdere smartphone, maar met een adviesprijs van 229 euro valt dat allemaal reuze mee. Nokia zet daarbij met de 6 erg in op geluidskwaliteit, door een samenwerking met Dolby Atmos en een slimme versterker.

De Nokia 6 komt ook in een Limited Edition op de markt. Beide versies krijgen met 4GB RAM genoeg werkgeheugen om goed te presteren, en de 64GB opslagruimte is ook ruim voldoende. De Limited Edition is er in een hoogzwart, glanzend ontwerp. Overigens kost ook de Limited Edition 229 euro.

©PXimport

Nokia 5

De Nokia 5 is het kleine broertje van de 6. Hij is veertig euro goedkoper, wat vooral terug te zien is in het 5,2 inch-formaat en het IPS-scherm. De behuizing is ongeveer hetzelfde als die van de Nokia 6. De chipset is met een Snapdragon 430 wel wat verouderd. Zowel de Nokia 5 als de Nokia 6 zijn beschikbaar in matzwart, zilver, blauw en koperkleurig.

©PXimport

Nokia 3

Weer een stapje omlaag is de Nokia 3. Het scherm van de 3 is met 5 inch ook weer een slag kleiner dan die van de 5 en 6. De 3 is duidelijk Nokia's instapmodel, met kleuren als zilverwit, matzwart, blauw en koper-wit.

Nokia 3310

Maar veel belangrijker is natuurlijk de terugkeer van een legendarische naam uit de wereld van mobiele telefoons: de Nokia 3310. Jaren geleden was de 3310 een van de meestverkochte smartphones ter wereld, en ook in Nederland zag je hem overal. Nokia heeft de 3310 nu een make-over gegeven. Het is nog steeds een 'gewone' mobiele telefoon - geen smartphone - maar de telefoon is in een fris jasje gestoken.

Bovendien kan geen van de hedendaagse telefoons natuurlijk tippen aan een standby-tijd van een maand. En uiteraard staat ook het enige echte mobiele telefoon-spel, Snake, op de 3310. Nokia's oude nieuwe telg gaat 49 euro kosten.

▼ Volgende artikel
Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april
Huis

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen komt op 16 april uit voor Nintendo Switch.

Dat heeft Nintendo vanmiddag aangekondigd in een speciale Direct-uitzending die om de game draait. Ondanks dat de game voor de eerste Switch verschijnt, zal hij via backwards compatibility ook speelbaar zijn op Nintendo Switch 2.

In de Tomodachi Life-games van Nintendo kunnen spelers zelf Mii-personages creëren en bijvoorbeeld baseren op het uiterlijk van henzelf, vrienden en familie of beroemdheden. Deze Mii's leiden vervolgens hun eigen leven op een eiland, wat allerlei gekke en hilarische situaties oplevert. Spelers kunnen zelf ook invloed uitoefenen op deze verschillende situaties.

Watch on YouTube

Over Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen

In de Direct-uitzending werd meer informatie gegeven over het aankomende Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen. Zo is duidelijk dat spelers hun Mii-personages unieke persoonlijkheden, gewoontes en woningen kunnen geven. Spelers kunnen tijdens de game zien waar de personages aan denken, en ze helpen bij problemen. De tijd in de game verstrijkt daarbij net zo snel als in de echte wereld, wat het de moeite waard maakt om het spel op verschillende momenten op te starten.

Het is daarbij mogelijk om de verschillende Mii-personages kennis met elkaar te laten maken, om te zien wat er vervolgens gebeurd. Personages kunnen bijvoorbeeld praten over hun favoriete eten en filmgenres. Het is daarnaast mogelijk om acht Mii-personages bij elkaar in een huis te laten wonen, wat weer unieke reacties van de personages veroorzaakt.

Op het eiland waar de game zich afspeelt kunnen spelers de personages winkels te laten bezoeken. Bijvoorbeeld een supermarkt waar allerlei etenswaren worden verkocht, of de mogelijkheid om kleding en kostuums te kopen. In een speciale marktkraam worden redelijk geprijsde artikelen meerdere malen per dag ververst.

Ook is er een ontwerpatelier, waar spelers verschillende voorwerpen kunnen maken, waaronder kledingstukken, versiering voor huizen en zelfs huisdieren. Het eiland kan sowieso naar eigen smaak worden ingedeeld, met bankjes, bomen, planten en meer.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2
Huis

Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2

Wat is dit nou? Een PUPcast die voor 80% uit videogames bestaat? De wonderen zijn de wereld nog niet uit! Simon mag eindelijk los over zijn hands-on sessie met misschien wel dé GOTY van dit jaar: Resident Evil Requiem. Martin is ondertussen in Highguard gedoken om te checken of de negatieve recensies terecht zijn, en natuurlijk zijn de jongens ook samen op de vuist gegaan in 2XKO. En oh ja — ook kleinere onderwerpen zoals GTA 6 en zelfs de PlayStation 6 passeren nog even de revue… Dus check snel de aflevering voordat het weer over boomerprogramma’s en palmgras gaat, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Waar is Simon expert in?
03:15 Iets aan de muur?
07:10 Yo-Post-oproep
11:15 Resident Evil Requiem-preview
29:05 Aansmeer Simon (brief 1)
34:05 Highguard-impressies
46:55 Origineel PUP-zijspoor
49:45 Goeie Johans (brief 2)
52:20 Darten voor beginners
57:20 Toch een andere magazinenaam?
01:00:10 2XKO-impressies
01:07:55 Martin “WWE” Verschoor
01:11:50 GTA 6 alleen digitaal?
01:15:20 PlayStation 6-vertraging?
01:19:35 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!