ID.nl logo
Huis

Nokia 3310 is terug, samen met zijn grote broers

Nokia heeft op de dag voorafgaand aan het Mobile World Congres in Barcelona liefst vier nieuwe telefoons voor een schappelijke prijs aangekondigd. De Nokia 6 is de meest high-end van het stel, maar het meest in het oog springt een geüpgradede versie van een legendarische 'gouwe ouwe': de Nokia 3310.

Nokia 6

De Nokia 6 is Nokia's van de vier nieuwe telefoons de meest high-end, al valt de smartphone nog steeds laag in het middensegment. Met een 5,5 inch FullHD-scherm en een aluminium body oogt de Nokia 6 als een duurdere smartphone, maar met een adviesprijs van 229 euro valt dat allemaal reuze mee. Nokia zet daarbij met de 6 erg in op geluidskwaliteit, door een samenwerking met Dolby Atmos en een slimme versterker.

De Nokia 6 komt ook in een Limited Edition op de markt. Beide versies krijgen met 4GB RAM genoeg werkgeheugen om goed te presteren, en de 64GB opslagruimte is ook ruim voldoende. De Limited Edition is er in een hoogzwart, glanzend ontwerp. Overigens kost ook de Limited Edition 229 euro.

©PXimport

Nokia 5

De Nokia 5 is het kleine broertje van de 6. Hij is veertig euro goedkoper, wat vooral terug te zien is in het 5,2 inch-formaat en het IPS-scherm. De behuizing is ongeveer hetzelfde als die van de Nokia 6. De chipset is met een Snapdragon 430 wel wat verouderd. Zowel de Nokia 5 als de Nokia 6 zijn beschikbaar in matzwart, zilver, blauw en koperkleurig.

©PXimport

Nokia 3

Weer een stapje omlaag is de Nokia 3. Het scherm van de 3 is met 5 inch ook weer een slag kleiner dan die van de 5 en 6. De 3 is duidelijk Nokia's instapmodel, met kleuren als zilverwit, matzwart, blauw en koper-wit.

Nokia 3310

Maar veel belangrijker is natuurlijk de terugkeer van een legendarische naam uit de wereld van mobiele telefoons: de Nokia 3310. Jaren geleden was de 3310 een van de meestverkochte smartphones ter wereld, en ook in Nederland zag je hem overal. Nokia heeft de 3310 nu een make-over gegeven. Het is nog steeds een 'gewone' mobiele telefoon - geen smartphone - maar de telefoon is in een fris jasje gestoken.

Bovendien kan geen van de hedendaagse telefoons natuurlijk tippen aan een standby-tijd van een maand. En uiteraard staat ook het enige echte mobiele telefoon-spel, Snake, op de 3310. Nokia's oude nieuwe telg gaat 49 euro kosten.

▼ Volgende artikel
Kingdom Come: Deliverance 2 vanaf 3 maart op Xbox Game Pass
Huis

Kingdom Come: Deliverance 2 vanaf 3 maart op Xbox Game Pass

Microsoft heeft de Xbox Game Pass-toevoegingen van de rest van februari en begin maart aangekondigd. Daaronder valt ook de geprezen game Kingdom Come: Deliverance 2.

De line-up werd via Xbox Wire aangekondigd. Het eerste deel in de openwereldreeks waarin spelers een middeleeuws avontuur beleven kwam enkele dagen geleden al naar Xbox Game Pass, zo werd eerder deze maand aangekondigd. Dat het vervolg - dat vorig jaar verscheen - al zo kort daarna op Game Pass verschijnt, mag dus een verrassing heten.

Hieronder zijn de toevoegingen van de komende weken te vinden, waaronder twee spellen die al sinds gisteren op Xbox Game Pass zijn verschenen:

Aerial Knight’s DropShot (Xbox Series-consoles, pc, cloud en handheld) – Sinds gisteren speelbaar via Game Pass Ultimate, PC Game Pass

Avatar: Frontiers of Pandora (Xbox Series-consoles, pc, cloud en handheld) – Sinds gisteren speelbaar via Game Pass Ultimate, PC Game Pass

Avowed (Xbox Series-consoles, pc en cloud) – Sinds gisteren ook speelbaar via Xbox Game Pass Premium

Death Howl (Xbox Series-consoles, pc, cloud en handheld) – Vanaf 19 februari speelbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass

EA Sports College Football 26 (Xbox Series-consoles en cloud) – Vanaf 19 februari speelbaar via Game Pass Ultimate

The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition (console en cloud) – Vanaf 19 februari speelbaar via Game Pass Ultimate, Premium

TCG Card Shop Simulator (Game Preview) (Xbox Series-consoles, pc, cloud en handheld) – Vanaf 24 februari speelbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass

Dice A Million (pc) – Vanaf 25 februari speelbaar via Game Pass Ultimate, PC Game Pass

Towerborne (volledige versie) (console, pc en handheld) – Vanaf 26 februari speelbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass

Final Fantasy 3 (Xbox Series-consoles, pc en cloud) – Vanaf 3 maart speelbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass

Kingdom Come: Deliverance 2 (Xbox Series-consoles, pc en cloud) – Vanaf 3 maart speelbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass

Microsoft heeft daarnaast laten weten dat de volgende games op 28 februari van Xbox Game Pass verdwijnen:

  • Monster Train (console, pc en cloud)

  • Expeditions: A MudRunner Game (console, pc en cloud)

  • Injustice 2 (console, pc en cloud)

  • Middle Earth: Shadow of War (console, pc en cloud)

View post on X
▼ Volgende artikel
Highguard-website offline, game werd gefinancierd door Tencent
© Wildlight Entertainment
Huis

Highguard-website offline, game werd gefinancierd door Tencent

In navolging van de grootschalige ontslagronde bij Highguard-ontwikkelaar Wildlight Entertainment, blijkt nu de officiële website van de game offline te zijn. Daarnaast is gelekt dat het Chinese Tencent blijkbaar de ontwikkeling van de game financierde.

Wanneer men op moment van schrijven naar de officiële website van Highguard gaat, valt er te lezen dat de website "op dit moment niet beschikbaar is". De reden daarvoor is niet gegeven, en de ontwikkelaar heeft de situatie niet opgehelderd.

Onlangs bleek dat er een grootschalige ontslagronde bij ontwikkelaar Wildlight Entertainment plaatsvond. Het management bevestigde de ontslagronde, al gaf het geen precieze details. Een voormalige ontwikkelaar sprak in ieder geval over het ontslag van "het grootste gedeelte van het team". Samen met de website die nu offline is lijkt de toekomst van de pas uitgekomen multiplayergame dus op losse schroeven te staan.

Ook opvallend is dat volgens Game File-schrijver Stephen Totilo het gigantische Chinese bedrijf Tencent - specifiek dochteronderneming TiMi Studio Group - de belangrijkste geldverstrekker was voor de ontwikkeling van Highguard. Voorheen werd er geen informatie gegeven over hoe de game precies gefinancierd werd, en het is niet bekend waarom dit geheim gehouden werd.

View post on X

Over Highguard

Highguard is de debuutgame van Wildlight Entertainment. De game viel op voorhand vooral op omdat er een trailer van werd getoond aan het einde van The Game Awards eind vorig jaar. Die positie is meestal gereserveerd voor grote aankondigingen en aankomende games, en sommige kijkers vonden Highguard daar niet tot behoren.

Sinds eind vorige maand is Highguard speelbaar via Steam. De game ontving veel negatieve gebruikersrecensies, al heeft dat Wildlight niet tegengehouden om updates uit te blijven brengen. Rond release bereikte het spel een indrukwekkende gelijktijdige spelerspiek van bijna 100.000 mensen op Steam, maar inmiddels hangen de gelijktijdige spelersaantallen onder de vijfduizend. Lees hier meer informatie over Highguard.